Як повернути повагу чоловіка в сім'ї і чи можна

Як повернути повагу чоловіка в сім'ї і чи можна

Сімейне життя – не лише радість та щастя. Трапляється й так, що люди перестають розуміти одне одного. Це провокує сварки, образи і як наслідок навіть зрадництво. Партнери поступово перестають довіряти одне одному. Повага теж залишається лише у спогадах.

Щоб зрозуміти ці механізми: звідки вони беруться, чому виникають, а також, що конкретно можна зробити, щоб повернути довірчі відносини, як почати поважати партнера; розбиратимемося разом.

Чому пропадає довіра та повага

Як повернути повагу чоловіка в сім'ї і чи можна

Фото автора cottonbro: Pexels

Стосунки між двома людьми, складна конструкція. З самого початку вони будуються на закоханості, пристрасті та повній довірі один до одного. Партнери не можуть один одному надихатися. Їм настільки добре разом, що їм здається, що стосунки завжди будуть чудовими.

Далі, спільне життя починає більше ґрунтуватися на побутових питаннях, рутинні проблеми поглинають подружжя. Починають виникати розбіжності, сварки та конфлікти. Якщо подружжя не в змозі знайти баланс на новому етапі, здатне підключитися серйозніші проблеми.

Довіра та повага втрачається, коли виникають такі труднощі:

 • Рідкісне спілкування.

Якщо люди, які перебувають у шлюбі перестають повноцінно спілкуватися, їм складно довіряти один одному, адже їхня теплота та відкритість порушені. Їхнє спілкування стає прісним, нудним. Найчастіше вони обговорюють побутові питання.

Їм не цікаво, що відчуває, що міркує партнер, чим цікавиться. Їхні стосунки нагадують співжиття. Між ними немає поваги, залишаються лише претензії та закиди. Наслідком виступає і неможливість довіряти партнеру у потаємних питаннях.

 • Замовчування проблемних ситуацій.

Коли люди перестають відверто говорити один з одним, вони будують невидиму, але дуже міцну стіну недовіри. Вони накопичуються образи, недомовленості. Замість нормальної розмови, партнери воліють усамітнення, нарощування припущень, домислення.

 • Накопичений пласт образ.

Неоціненість, розпач, що тебе не зрозуміли, образи та розчарування – все це позначається як взаємовідносини. Образи можуть бути різного характеру: партнер негативно ставиться до твоїх родичів чи подруг. Він не бажає допомагати тобі в домашніх справах.

Партнер може не надавати належної підтримки у важких ситуаціях. Образи можуть бути пов'язані з чим завгодно. А ось пояснень не так багато – небажання розмовляти відверто одне з одним та неможливість чути прохання свого обранця.

 • Обман, спроба приховати щось.

Якщо один партнер зауважує, що другий починає приховувати деякі речі, не домовляти, а можливо обманює, стосунки перестають бути відкритими та чесними. У парі поселяється недовіра, а як наслідок та повага теж залишає цю пару.

 • Образи та приниження.

Якщо у конфліктних ситуаціях у парі прийнято вирішувати питання у вигляді приниження і образ, то поступово люди перестають поважати одне одного. Це накопичується як снігова куля, проте це настільки входить у звичку, що переламати цю ситуацію складно.

 • Психологічне чи фізичне насильство.

Як повернути повагу чоловіка в сім'ї і чи можна

Як повернути довіру коханій людині?

Насильство як психологічне, так і фізичне не виховує в жертві повагу до «сильнішого» партнера. Воно зовсім стирає базову довіру до нього. А про повагу та мову в такому разі бути не може. Всі гідні почуття змінюються страхом та пригніченістю.

 • Зрада.

Найлегший і найшвидший спосіб втратити довіру партнера. У той же час, найскладніший і найдовший шлях доводиться пройти, щоб цю довіру повернути. Зіткнувшись із зрадою, ти не здатна не тільки довіряти партнеру, але й перестаєш поважати його загалом.

Причин віддалення, втрати довіри та поваги може бути безліч, і кожна сім'я має свої. Проте вони виникають від невміння чути одне одного і від неможливості зберегти у відносинах цінність почуттів.

Як повернути довіру та повагу в сім'ї

Довіра та повага повернути не просто. Щоб відновити те, що було втрачено, знадобиться чимало часу та достатньо сил. Головне в цьому питанні, це бажання все налагодити. І краще, якщо це бажання буде в обох партнерів.

Вам удвох доведеться пройти низку стадій, зробити безліч кроків, знайти в собі сили працювати над собою та стосунками. Але якщо вам вдасться все це пройти разом, стосунки можливо вийдуть на новий рівень, на якому, вам буде тепло і комфортно як раніше.

Що ж варто зробити, щоб рухатися вперед:

 • Відверта розмова.

Швидше за все, ви вже давно не говорили до душі, не ділилися тим, що у вас усередині. Тому почати варто із відкритої розмови. Можливо, він буде важким, у такому разі його можливо провести не за один день.

Поки кожен із вас не проговорить усе, що накопичилося, продовжувати подальшу роботу немає жодного сенсу. Можна першого дня дати волю емоціям, нехай все накопичене вийде назовні. Хоча звичайно все має бути в межах розумного.

Виплакати біль варто, а на емоціях переходити до фізичного впливу категорично не можна. Самовладання все ж таки має бути присутнім у обох. Після виплеску емоцій варто переходити до раціональної розмови. У ньому варто описати всі почуття, що творяться всередині.

 • Підбіть підсумки розмови.

Коли невимовність випарується, вам уже стане легше. Тепер варто перейти до конкретних висновків. Спільно визначтеся, куди ви рухатиметеся далі. Буде це налагодження контакту, або ви ухвалите рішення про розлучення.

Подумайте, як саме ви почнете зближення. Якщо у відносинах була зрада, людина, яка припустилася цього, основну роль бере на себе. Від нього має йти основна ініціатива та відповідальність. Проведіть роботу над помилками у відносинах.

 • Виробіть чіткий план.

Коли основна частина емоцій залишиться позаду, варто переходити до домовленостей. Вам доведеться позначити, хто які дії виконуватиме щодо партнера. Ваше завдання – виключити повторення моментів, що віддаляють вас один від одного.

У разі зради можливі чіткіші умови вашої угоди. Наприклад, «потерпіла» сторона здатна вимагати припинити спілкування з конкретною людиною. Такі прохання варто задовольнити повною мірою. Партнер повинен розуміти їхню обґрунтованість.

 • Кожен максимально прагне зрозуміти партнера.

Важливо в ході всіх обговорень не схилятися до егоїстичних вимог. Варто ставити себе на місце партнера, тому простіше зрозуміти протилежний бік. Де це необхідно, варто проявляти розуміння та співпереживання, адже відновлення довірчих та поважних стосунків – ваша спільна мета.

 • Прощення.

Вибачити важливо не лише партнера, а й себе. Ми всі не ідеальні і робимо помилки. Набагато важливіше виправити все, що сталося негативне у вашому житті і більше не допустити віддалення. Прощення – сильний механізм руху вперед.

Коли ви готові повністю відродити ваші почуття, життя варто наповнити такими моментами як:

 • Частіше говоріть один одному про почуття;
 • Намагайтеся бути уважними до прохань партнера;
 • Намагайтеся радувати один одного дрібницями;
 • Не забувайте хвалити та дякувати;
 • Більше розмовляйте: введіть звичку ділитися як тим, що у душі, а й звичайними речами;
 • Зосередьтеся на позитивному, адже негативу ви вже багато пережили, настав час наповнити життя приємними моментами;
 • Проводьте більше часу разом, організуйте спільне дозвілля;
 • Виключіть образи, звинувачення, уникайте частих претензій;
 • Цінуйте один одного і оберігайте від негараздів, зробіть стосунки трепетними та повними ніжності.

Зламати легше, ніж збудувати. А збудувати наново на вже зруйнованому, ще складніше. Однак якщо ви разом з партнером бажаєте повернути довіру та повагу, і готові зробити максимум, щоб повернути кохання, то у вас обов'язково вийде!

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua