Як урізноманітнити будні нудного сімейного життя – поради психолога

Як урізноманітнити будні нудного сімейного життя – поради психолога

«Жили вони довго та щасливо». Пам'ятаєш, у казках сюжет завжди переривався на весіллі. Казки вчили нас хоробрості, дружбі, взаємовиручці. Чомусь питання: «Як жити довго та щасливо?» залишався за кадром.

Відомий рецепт щасливого сімейного життя – вносити до побуту різноманітність. Тоді нудьгувати не доведеться. Чи є цей рецепт протипоказання до застосування? І як дотриматися правильного дозування?

Чому різноманітність у сімейному житті така важлива

Як урізноманітнити будні нудного сімейного життя – поради психолога

Фото автора Blue Bird: Pexels

Внести новизну в сімейне життя – значить насамперед проявити свою небайдужість до того, що відбувається вдома. Це небайдужість до партнера, бажання його порадувати та здивувати, а ще – зарядитись його позитивними емоціями.

Різноманітність нагадує значимість сім'ї. Це особливо важливо, коли по всіх напрямках – завал, і здається, що сили немає. Дітей ви обоє бачите лише вночі, і у вашій спальні давно не відбувалося нічого, окрім міцного сну. Відносини – це праця, яка дозволяє повернутись до справжніх цінностей, правильно розставити пріоритети, звернути увагу на близьких.

Проте, різноманітність у сімейному житті не завжди буває корисною та доречною. Наприклад, у ситуаціях, коли «корабель йде на дно».

Якщо у стосунках із чоловіком з'явилися серйозні проблеми, різноманітністю тут не допоможеш. Користь буде стільки ж, як від реставрації фасаду будинку, у якого тріснув фундамент.

Коли розумієш, що проблеми у шлюбі ігнорувати більше не виходить, важливо вирішувати саму проблему, а не створювати видимість. Розмовляйте до душі, звертайтеся до фахівців. Врятуйте сім'ю, якщо обидва у цьому зацікавлені.

ТОП-7 способів, як внести різноманітність у сімейне життя

  • Даруй йому подарунки

Якщо твій чоловік не звик дарувати квіти без приводу і купувати несподівані подарунки, то саме час дати йому гідний приклад. Купи дружину щось, що він давно хотів. Необов'язково покупка має бути дорогою. Нехай це буде футболка чи дрібниця для машини. Головне – гарно упакована. Це створює атмосферу невеликого свята, інтриги.

Суть подарунка – не сама річ, а емоція. Хто з нас не має радості, коли розгортає подарунковий папір. Про що скаже твій подарунок? Про те, що ти намагалася, витратила свій час, про твою увагу до його потреб та бажань, про прагнення доставити позитивну емоцію.

Але не стрій очікувань. Не варто уявляти, як дорослий чоловік із дитячим захопленням розглядає заповітну річ. Але можеш не сумніватися: твій жест він оцінить. Крім того, не потрібно сподіватися і, тим більше, натякати на подарунок у відповідь. Інакше твій вчинок буде розцінений як бартер.

Як урізноманітнити будні нудного сімейного життя – поради психолога

5 правил щасливого життя між чоловіком та дружиною

  • Не забувай про дотики

Романтику сімейного життя здатні зруйнувати звички. Ми реагуємо на поцілунки та обійми чоловіка набагато спокійніше, ніж у перші дні стосунків. Нерідко такі дрібниці як йти вулицею, взявшись за руки, і зовсім залишаються в минулому.

Задумайся, пройшовши разом крізь стільки років, чи ти обіймаєш чоловіка, коли він зустрічає тебе з роботи? Те, як нас зустрічають рідні – неймовірно значуще. Саме перші кілька секунд з моменту, як ми переступаємо поріг будинку, багато в чому задають настрій на вечір.

Чоловік приїхав додому – відірвись від плити/серіалу/роботи. Зустріти його лагідною усмішкою, добрим словом та дотиком. Це здатне розтопити світлі почуття, які за робочий день чоловік встиг закопати під купу проблем.

  • Говори слова підтримки та схвалення

Багато чоловіків скупі на слова. «У РАГСі я вже сказав, що люблю тебе. Якщо щось зміниться, я повідомлю». Але це зовсім не означає, що він не потребує слів підтримки та схвалення. Тільки скажи йому те, що хоче чути.

Звичні “Не засмучуйся”, “Все буде добре”, “Все це – дрібниці” тут не підходять. Це фрази, що знецінюють переживання. Вони говорять про небажання торкатися почуттів іншої людини. Фактично це прохання перестати відчувати неприємні тобі емоції. А те, що все буде добре, ти гарантувати не можеш.

Заміни їх на «Я знаю, як ти намагаєшся заради нас», «Я бачу, що ти засмучений, але я хочу бути поруч у скрутну хвилину», «Можливо, я можу чимось допомогти» тощо. Непогано підійде навіть «Всі погані, ти – добрий». Тільки вимовляй це з правильною інтонацією, інакше звучатиме, наче знущання. Доречно буде використовувати ваші слівця.

Мета – зробити слова підтримки та схвалення унікальними, адресованими лише йому. Тоді твій чоловік відчує, що це не просто стандартні фрази, а кохання та увага до його почуттів, укладені в особливі формулювання.

  • Якісно проводите час разом

Сидіти поруч на дивані та дивитися новини у соцмережах не має нічого спільного з якісно проведеним разом часом. У сімейному житті компенсація якості не працює. Виходить, що ви поряд, але не разом.

Набагато краще підійде подорож. Навіть якщо це невелика поїздка на вихідні до сусіднього міста. Нова обстановка, вибір місць для прогулянок та обіду, збори в дорогу – це стане темами для обговорення. Позитивні емоції, які ви отримуєте, перебуваючи поруч, цемент для шлюбу.

Виставка, аквапарк, спа, лижі – підійде все, що завгодно. Головне, узгодь із чоловіком таке дозвілля. Не переконуй його піти кудись проти волі: тільки собі настрій зіпсуєш, і він бурчатиме, що витратив вихідний «не зрозумій на що». Ми прагнемо проводити більше часу з коханою людиною за тих обставин, у яких нам добре.

  • Виявляй турботу

З турботою важливо не переборщити. Інакше – ризикуєш стати жінкою – «мамочкою». Про таку жінку не завжди хочеться дбати у відповідь. А опіка на адресу дорослого чоловіка – убивця романтики.

Урізноманітнити сімейне життя турботою – значить, вийти за рамки «звичного» турботи (начебто погладжених сорочок), але дотримуватися міри. Такі прояви турботи повинні сприйматися як міні-події, тобто бути унікальними та поодинокими!

  • Створи та дотримуйся традиції

Придумайте маленькі традиції лише для вас двох. Наприклад, щомісяця певного дня ходити в новий ресторан. Або раз на два тижні відправляти дітей до бабусі, і проводити ці вихідні лише один з одним. Таких традиційних «свят» ви обоє чекатимете з нетерпінням. Важливо, щоб вони подобалися всім, не перетворювалися на щось примусове.

  • «Струши» інтимну сферу

Різноманітність у ліжку – питання делікатне. Перш ніж вивчати 1000 і один спосіб здивувати його, подумай, навіщо це потрібно? І чи готові ви на ділі до такого розмаїття?

Сюрпризи варто робити дуже обережно. Важко передбачити, що викличе у чоловіка неоднозначну реакцію. Звичайно, пізніше ви розберетеся, але вечір буде зіпсований. Спершу спробуйте обговорити «новинку» та домовитися. Це дозволить емоційно підготуватися та бути в рівних умовах.

Важливо, щоб різноманітність у сімейному житті не перетворилася на змагання: «Хто кого більше здивує». Додаючи в побут яскраві фарби, керуйся щирим бажанням, а не чиєюсь порадою. Спирайся на внутрішнє почуття міри: у сім'ї має бути «солодко» чи «нудотно»?

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua