Як дочекатися хлопця з армії – поради психолога

Як дочекатися хлопця з армії – поради психолога

Ах, ця чудова пора – перша закоханість. Ти літаєш на крилах кохання він твій єдиний. Ви розчиняєтеся один в одному і раді кожному моменту, проведеному вдвох.

Але, як це не було б сумно, йому приходить повістка до армії. Він наляканий, ти засмучена. У голові тисяча запитань: «Чи дочекається вона?», «Як я буду без нього цілий рік?», «Чи повернеться він колишнім?», «А раптом відстань нас розведе остаточно?». Давай з тобою разом розберемося, чи важко чекати хлопця з армії і чи це взагалі варто робити.

Чи варто чекати його з армії і чи важко

Як дочекатися хлопця з армії – поради психолога

Фото Ana Tavares on Unsplash

Чекати чи не чекати. Ось у чому питання. Якщо чекати, чи важко це робити? Якщо не чекати, то як йому про це сказати? Мільйон запитань і важко знайти відповіді.

Рік розлуки з коханим завжди тяжке випробування для стосунків. Проте все залежить від деяких обставин.

 • Налаштування.

Дуже важливо правильно налаштуватись перед тим, як відправляти свого улюбленого служити. Якщо ускладнюватись у негативні думки та емоції, то ти зробиш лише гірше і собі та йому.

 • То як ти до цього ставишся.

Все залежить від тебе. Комусь важко чекати коханого з армії, а хтось ставиться до цієї події простіше і занурюється в рутину буднів, щоб відволіктися від сумних думок.

 • Зв'язок.

Наразі чекати його з армії стало трохи простіше, ніж минулого. По-перше, лише рік. Він пролетить дуже швидко. По-друге, ти можеш бути на зв'язку з ним практично цілодобово завдяки соціальним мережам та гарному зв'язку.

Як уже говорилося вище, чекати хлопця з армії важко, але можливо. Головне правильно підготувати себе психологічно і не піддаватися негативним емоціям. Все залежить лише від тебе, твого рішення та настрою.

Як прийняти рішення

На це питання немає однозначної відповіді. Все залежить від вас двох. Від ваших стосунків та планів на спільне майбутнє. Тут, як кажуть, є дві сторони медалі.

По перше. Якщо ви дійсно любите одне одного, то так, варто чекати. На це є кілька причин:

 • Ви давно разом.

Нині хлопців до армії закликають не лише у 18 років, а й набагато старші. Комусь дали відстрочку в університеті, хтось має інші вагомі причини. У тому випадку, якщо ви зустрічаєтеся вже досить тривалий час, мало не зі шкільної лави, то, звичайно, тобі потрібно його дочекатися, тому що він став для тебе вже рідною і близькою людиною.

 • Має серйозні наміри.

До того, як прийшов повістка з військкомату, ви з хлопцем уже намалювали собі світле майбутнє, розпланували весілля та подальше життя. Ти відчуваєш і бачиш у його вчинках, що він серйозно налаштований та хоче пов'язати з тобою своє життя. Відповідь однозначна – так, чекати!

Як дочекатися хлопця з армії – поради психолога

Як дочекатися хлопця з армії?

 • Ти впевнена в собі, у ньому та ваших почуттях.

Якщо ти відчуваєш серцем, що ви створені один для одного. А як ти знаєш, жінки все відчувають. Ти на всі сто відсотків впевнена у ваших почуттях, у ньому і в собі, звичайно – чекай на нього з нетерпінням!

Пам'ятай, що стосунки на відстані дуже важко підтримувати.

Але й не забувай, йому ще важче бути далеко від дому, у незнайомому місці, з чужими людьми. У тебе є підтримка друзів, близьких, його родичів. А він там один. І йому допомагає лише думка, що ти чекаєш на нього вдома. Дає сили твій голос у трубці телефону, протриматися ще трохи.

По-друге. Зворотній бік медалі. Ти не впевнена в його намірах, не впевнена в собі, що є сенс чекати на нього і втрачати рік свого життя. На це також є кілька причин:

 • Ви зустрічаєтеся недавно.
 • Ти не впевнена у його щирості.
 • Ти не готова до труднощів «очікування хлопця з армії».
 • Ти боїшся, що він повернеться зовсім іншим і ви все одно розстанетеся.
 • Ти бачиш, що йому не важливо, будеш ти на нього чекати чи ні.

Буває й таке, що ви разом зовсім недовго, його забирають до армії, ти обіцяєш чекати і чекаєш на нього. І після року розлуки, ви створюєте щасливу та міцну родину. Такий варіант розвитку подій також дуже ймовірний.

Як бачиш, тільки ти можеш відповісти собі на запитання: «Чекати на хлопця чи ні з армії». Все залежить від ваших стосунків, від ваших планів на майбутнє. А найголовніше від твого бажання бути з цим хлопцем далі чи ні.

У другому випадку, якщо ти не впевнена в тому, що є сенс чекати на нього з армії, краще не давай цієї обіцянки. Повір, якщо ти скажеш хлопцеві, що чекатимеш на нього, а згодом зрозумієш, що не відчуваєш до нього любові, що не хочеш більше втрачати свій час в очікуванні. То ти можеш підштовхнути його до необдуманих і небезпечних дій. Адже ти не знаєш, у якому психічному стані він знаходиться там. Тому не давай тієї обіцянки, яку не зможеш виконати.

Як дочекатися хлопця з армії

Якщо ти все ж таки зважилася дочекатися свого обранця з армії, то полегши собі цей час. Просто дотримуйся цих правил, і час очікування буде не настільки важким:

 • Рік – не так вже й багато

Ти маєш чітко розуміти, що рік це справді не такий великий проміжок часу. Сядь і спокійно згадай минулий рік. Як швидко він пролетів? Навіть не помітно!

 • Візуалізація

Перед тим як відправити хлопця в армію, разом з ним проговори моменти майбутнього весілля, де ви житимете, чим займатиметеся на дозвіллі, як ви будете разом йти до поставленої мети. Ви навіть можете створити колаж із фотографій та картинок, який ти повісиш у себе в кімнаті, а він збереже собі фото на телефон. Така практика і тобі та йому допоможе легше впоратися з розлукою.

 • Подумай про вигоди розлучення

Якщо ти дочекаєшся свого коханого, то ти можеш витягти з цього свої вигоди:

 • Ти зрозумієш, наскільки ти порядна та терпляча.
 • Хлопець тебе більше цінуватиме, особливо на тлі сумних історій про те, що дівчина не дочекалася і зрадила солдата.
 • За рік ти зможеш стати кращим не лише зовні, а й внутрішньо – зайнятися саморозвитком, закінчити цікаві курси та багато іншого.
 • Відстань допоможе тобі зрозуміти, як він тобі дорогий і як ти його любиш.
 • Займи себе

Найкращим способом не впасти в депресію під час очікування – зайняти себе чимось. Це може бути нова робота чи навчання. Ти можеш поринути у рукоділля чи саморозвиток. Зайнятися своїм зовнішнім виглядом – також один із найкращих способів відволіктися. Запишись у спортзал, займися фітнесом чи бігом. Це не тільки піде на користь твого організму, але й відверне від сумних думок.

 • Часте спілкування

Щоб вам обом було легше перенести рік розлуки, найчастіше спілкуйтеся. Ви можете телефонувати (звичайно, коли йому це можна буде), переписуватися в соціальних мережах або звичайними повідомленнями. Також можна згадати стару добру романтику та писати один одному паперові листи, надсилати фотографії, вірші чи малюнки.

Хлопця з армії чекати важко, але здійснимо. Якщо ваші почуття сильні, ти впевнена у ньому, то обов'язково дочекайся. Адже недаремно наші пращури написали тост: «Коли дівчина чекає хлопця з армії – відливають гармату, а коли ні – садять дерево. Тож вип'ємо ж за нашу єдину цар-гармату і непрохідні російські ліси!». В твоїх силах стати тією єдиною цар-гарматою і здобути своє щастя!

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua