Як полюбити чоловіка таким, яким він є

Як полюбити чоловіка таким, яким він є

Відразу згадується анекдот: «Прийняти чоловіка таким, яким він може лише військкомат». Взагалі, якщо без жартів, то саме собою питання є, скажімо так, не повним — у ньому відсутня конкретика.

Запитання для предметного міркування

Як полюбити чоловіка таким, яким він є

Фото автора SHVETS production: Pexels

  • Який чоловік?
  • Що потрібно прийняти?
  • У яких випадках не слід чекати, щоб людина змінилася?
  • Коли важливо говорити, що в чоловікові не влаштовує? і т.д.

Погодься, напевно, немає таких людей, які чимось жертвуватимуть заради іншого, — без віддачі. Так чи інакше, але людина чекає на компенсацію за свої поступки. Також і у відносинах — перш ніж приймати чоловіка повністю, важливо відповісти собі на запитання: «Про які саме плюси та мінуси характеру та поведінки йдеться?».

Головне про прийняття

Прийняття відноситься до психологічних термінів і має на увазі визнання об'єктивної реальності – того, що є насправді, без додумування і всякого роду прикрас. Якщо говорити про людину, то мається на увазі – вона сприймається повністю як цілісна особистість з усіма її перевагами та недоліками, негативними та позитивними якостями.

Тобі буде нескладно здогадатися, що в тих випадках, коли йде вибірка: це влаштовує, а інше хочеться виключити, — ні про яке ухвалення не може бути й мови.

Якщо розкласти цей термін на складові, і подивитися, наскільки він може вписатися в об'єктивну реальність побудови міжособистісних відносин, то, з великою ймовірністю, вийде так, що багато людей не приймають один одного, а намагатимуться переробити, підлаштувавши під себе.

“Samka” продемонструє ключову думку на наступному прикладі.

  • Уяви, що ти приходиш у магазин з великим асортиментом фруктів. Допустимо, тобі потрібно вибрати ананас. Погодься, було б принаймні дивно, якби ти взяла плід не дуже презентабельного вигляду. Навпаки — вибиратимеш найкращий, з доступних твого вибору.

Прийшовши додому, очистивши від шкірки, ти виявила, що плід підгнилий. Ти, звичайно, можеш зрізати зіпсовані ділянки, і все-таки з'їсти те, що залишилося, але чи ти будеш задоволена? Швидше за все, ні, адже ти розраховувала на одне, а отримала абсолютно інше.

Так само буває і з людьми: хтось опиняється з гнильцем, інший «зелений», третій — прісний і нудний, четвертий — такий «кислий», що аж вилиці зводить. А тепер тільки вдумайся — ми запропонували б тобі прийняти людей такими, якими вони є.

Як полюбити чоловіка таким, яким він є

Що робити, якщо не можеш прийняти людину такою, якою вона є?

Тобто це рівносильно тому, якби ми сказали: «Їж і отримуй смакову насолоду від зіпсованого ананаса — ти ж сама її вибрала». Погодься, але такий підхід – абсурдний.

Твій особистий електронний психолог «Samka» хоче донести ключову думку — перш ніж щось приймати, важливо зрозуміти, наскільки це стикується з твоїм світоглядом і чи не буде відчуття «прогинання», яке, в свою чергу, почне фонувати негативними емоціями та різними деструктивними думками .

Вчися ставити правильні питання

Що це ми? Все досить просто – правильно сформульоване питання, дає правильну відповідь. Ми до того, що якщо підбити підсумок за вищенаписаним, то виходить, що спочатку зав'ялена тема сама по собі не зовсім коректна. Отже, якби «Samka» відштовхувалася від цього, то замість відповіді ти отримала дезінформацію.

Тільки уяви: чоловік лінивий, безвідповідальний, що змінює, агресивний чи з залежностями — людина, яка з гідностей, по суті, не має нічого. Питається, чи тобі справді потрібне таке «щастя»? Не думаємо…

Якщо відштовхувати від цього, то виходить, що актуальне для тебе питання звучатиме так:

  • Коли переваги переважають, як навчитися приймати недоліки та не намагатися переробити чоловіка?

Ти сама можеш переконатися — ми «змінили» питання, внісши суттєві коригування. І тепер він заграв абсолютно по-новому.

Прийняття як вміння розставляти пріоритети і домовлятися

Знову ж таки дивись, все дуже індивідуально, і як кажуть, у кожного свої уподобання. Одна жінка ніколи не буде з чоловіком, що гуляє, а інша навчитися заплющувати очі на його пригоди. Для когось залежності не будуть каталізатором розриву, а інші не готові відігравати роль рятівника, тощо.

Як ти бачиш, вся річ у розставлених пріоритетах, і що за ними стоїть. Факт полягає в тому, що коли ми знайомимося з людьми, то або приймаємо людину, або відразу відкидаємо. Але якщо розібратися, зближення йде лише тому, що щось чіпляє; щось у людині здається цінним для нас.

Аналогія йде і з дистанціюванням – ми бачимо те, що для нас неприйнятне, і не подобається, і відповідно не пускаємо людину у свій особистий емоційний простір.

Як полюбити чоловіка таким, яким він є

Ми навіть сказали б, як зважити для себе всі «За» і «Проти» почуттів до цього чоловіка.

  • Не порівнюй із колишніми чи чоловіками подруг

Це може призвести до створення збірного образу. По суті відбувається якась ідеалізація, коли здається, що всім пощастило з чоловіками, але тільки не тобі. Більше того, порівнюючи з колишнім, ти так чи інакше відштовхуєш від чогось позитивного та доброго, але при цьому забуваєш про фактори розлучення.

У цьому випадку важливо дійти усвідомлення — немає ідеальних людей. І якщо ти дівчина чесна, передусім перед собою, то розумієш, що і в тебе є косяки. Наприклад, ти часто спізнюєшся, а твій коханий нічого з цього приводу не каже. Або часто любиш проводити час з подругами, і він спокійно ставиться до цього — тобто не виносить мозок, щоб ти приділяла свій час тільки йому.

  • Врахуй, що кожен має свої індивідуальні особливості

Допустимо, ти любиш порядок, а твій чоловік не такий акуратний: розкидає речі, часто не в змозі помити за собою тарілку, або хоча б донести її до мийки, тощо. І справа навіть не в тому, що він нечупара — просто чоловік, наприклад, може, за модальністю сприйняття, бути кінестетиком.

Або ж у сім'ї чоловіка не приділялося особливої уваги до дотримання порядку, і він просто звик так поводитися в побуті. Постійні претензії та вказівки на недоліки, як правило, не дають потрібного результату – треба вміти домовлятися.

Допустимо, ти не звертаєш увагу на його неакуратність, він, у свою чергу, не виносить тобі мозок через твої «косяки». Визнай, що в тебе є те, що йому не подобається.

  • Не переробляй і не підлаштовуй під себе

Буває так, що жінка поряд з собою хоче бачити одночасно сильного чоловіка, але в той же час, щоб він був підкаблучником, тобто за помахом виконував усі її забаганки, а так, дорога наша читачка, не буває. Тому якщо твій чоловік – людина зі стрижнем, не слід її міняти. Просто прийми це як факт.

Як полюбити чоловіка таким, яким він є

Giphy

Пропиши собі всі ключові переваги чоловіка. Таким чином, відбувається фіксація на позитивних аспектах, а їх, як ти розумієш, зовсім не хочеться змінювати.

  • Склади список переваг та недоліків

Спочатку почни з того, що тебе не влаштовує в чоловікові. За шкалою від одного до п'яти визнач, наскільки реально готова це прийняти. П'ятірка свідчить, що ти категорично не готова з чимось миритися.

Далі кожен пункт зі списку спробуй розібрати на складові. Тобто не просто упирайся у «Хочу в ньому це змінити», а спробуй проаналізувати, що стоїть на шляху твого повного прийняття. Дивись, припустимо, у кожної людини різні ритми життя — один «сова», а інший «жайворонок». Ваші ритми не співпадають.

Нескладно здогадатися, що при такому розкладі у вашому житті можуть виникнути певні нестиковки: один заважатиме комфортному засинанню ввечері, інший почне будити рано вранці. В даному випадку важливо не міняти партнера під себе, і шукати шляхи виходу — наприклад, використовувати беруші, а деяких випадках спати в різних кімнатах.

Якщо говорити про список з переваг, то він буде основним. Знову ж таки якщо фокусуватися на ньому, а не на списку недоліків, то поступово розпочнеться процес прийняття. Переважаючі якості зі знаком «+», автоматично почне обнулювати те, що не влаштовувало, і вуаля, як наслідок – повне прийняття.

Підсумок на тему

Дорога наша читачка, як ти вже сама переконалася, інструкція щодо прийняття досить лаконічна, але ємна. Також знову загострюємо твою увагу — важливо виявити ті ключові фактори, які ти ніколи не зможеш прийняти, і встановити, загалом, чи тобі комфортно з людиною, чи стосунки більше нагадують життя на вулкані.

На наш погляд, є класний вислів: «Мало мати гарну обгортку. Потрібно мати й смачну начинку». Так і у відносинах люди роками намагаються прийняти тих, хто не є їхньою людиною. Саме тому «Samka» приділила стільки уваги темі прийняття — це як підказка тобі: чи взагалі варто приймати чоловіка повністю?

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua