Секрети гармонійних стосунків між чоловіком та жінкою

Секрети гармонійних стосунків між чоловіком та жінкою

Ти на порозі побудови щасливих стосунків. І замислюєшся, як зробити так, щоб вони залишалися такими завжди. Адже так багато розмов про кризи у відносинах, про розлучення та розбиті серця. Ця стаття допоможе тобі дізнатись, як зберегти гармонійні стосунки на довгі роки.

Основні секрети гармонійних відносин

Секрети гармонійних стосунків між чоловіком та жінкою

Фото автора Zeinab Ghassemi: Pexels

Напевно, ти чула не тільки про пари, які не можу зберегти щасливі стосунки, але й про тих, хто живе душа в душу довгі роки. Так це можливо. Але як?

 • «Звіряти годинник»

Це один із прийомів, який допомагає дізнаватися партнера довгий час. Протягом життя усі люди змінюються. І те, що подобалося у двадцять років, може змінитися через 5-10 років. А ти також можеш думати, що чоловікові подобаються поцілунки в шию, а він може хоче ніжного шепоту на вухо.

 • Що ти зробиш, якщо у тебе буде мільйон рублів?

Але не тільки в ласках, треба звірятися. Але і в основних цінностях, які можуть змінюватися протягом життя. Так, наприклад, ти можеш думати, що, якби чоловік мав мільйон, він би відразу погасив іпотеку, адже ти б вчинила саме так. Але ні, він хотів би отримати нову освіту і вирушити в подорож всією сім'єю.

 • Бути чесною

У відносинах це важливо. Якщо ти втомилася, то важливо говорити, що ти втомилася. Якщо тобі важливо обговорити те, що тебе не влаштовує, це потрібно робити. Будь-які недомовленості у відносинах, руйнують їх. А внаслідок – це накопичується як снігова куля, з якої можна вибратися тільки в кабінеті психотерапевта або не вибратися зовсім.

 • Поступатися один одному

Це «золоте» правило щасливих стосунків. Сімейне життя довге – якщо ти плануєш виходити заміж надовго. А це означає, що конфлікти та суперечки у ній неминучі. Адже кожен має свою думку, а прийти треба до спільного рішення. І тут треба поступатися один одному. Чути свого партнера, його думку. І це не означає, що треба поступатися завжди. Відносини – це компроміси двох дорослих людей.

 • Не забувати про себе

У будь-яких відносинах та в житті в цілому, фокус треба тримати на себе. Поки ти залишаєшся для себе цікавою людиною і задоволена власним особистим життям та своїм розвитком – стосунки вибудовуватимуться без співзалежності. Отже, будуть «здоровими».

 • Взаємозамінність

Протягом сімейного життя можуть бути різні обставини. Хтось може захворіти і не зможе працювати якийсь час, чи інший захоче будувати кар'єру, але є спільні діти. І ось у цьому питанні важливо бути взаємозамінними. Коли і з дітьми можуть бути обидва та в роботі можуть проявити себе. Такі сім'ї точно приречені на довге життя.

Секрети гармонійних стосунків між чоловіком та жінкою

Ознаки здорових та хворих відносин

 • Сексуальне життя

Цей пункт не є першим. Бо будь-які довгі стосунки будуються не так на класному сексі, але в душевної близькості. І секс стає яскравішим і привабливішим, якщо ця близькість є. Тому що в сімейному житті можуть траплятися обставини, коли секс відійде на другий або третій план (після пологів, під час хвороби тощо), але пари при цьому не розлучаються. Вони мають щось більше. А саме душевна близькість, яку ніщо не замінить.

 • Побачення

У будь-якому випадку цей момент повинен зберігатися в парі. Так, після народження дітей це може бути складно. Але діти ростуть і знаходити час один на одного дуже важливо. У сімейному союзі не варто забувати, що стосунки між чоловіком та жінкою стоять на першому місці та мікроклімат у них є ядром сімейного життя.

 • Знати мову кохання одна одну

Як ти знаєш, існує п'ять мов кохання: час, слово, подарунки, дотики, допомога. Для початку ти маєш знати, а які у тебе язики кохання. А потім дізнатися про партнера. Але пам'ятай, що навіть у цьому питанні треба «звіряти годинник», адже все може змінюватися з часом. І якщо твій партнер не любить тебе так, як ти хотіла б – це не означає, що він не любить тебе зовсім.

 • Загальні захоплення

Не обов'язковий пункт. Але якщо подружжя має якийсь загальний час проведення (танці, настільні ігри з друзями, похід по гриби, спортзал) це зближує. Це даватиме вам ще одну тему для розмови. Відкриватиме вас один перед одним не лише як батьків дітей, а й союзників у якійсь цікавій справі.

Найкращий спосіб бути в гармонії один з одним

Так, це десять основних пунктів, але для розвитку гармонійних відносин буде не зайвим – похід до психолога. І це не означає, що ви повинні дочекатися кризи у відносинах і тоді вирушити до кабінету спеціаліста. Ти, разом із чоловіком, можете ходити до різних психологів і кожен працювати у своєму напрямку та темпі.

На даний момент це найефективніший спосіб бути в гармонії з собою.

 • Дізнатися про свої сильні сторони
 • Наголошувати на них у своєму розвитку
 • Пропрацювати дитячі травми (які є у всіх)
 • Проговорити свої очікування (і зрозуміти, що вони лише твої)

Якщо кожен у парі буде психологічно здоровий, то й кризи проходитимуть спокійніше, а можливо обходитимуть стороною.

Трохи про кризи

Для того, щоб розуміти, про які кризи йдеться, розглянемо основні з них у сімейних відносинах:

 • Першого року

Так званий етап «притирання». Коли подружжя починає жити разом і тільки вчаться виробляти загальні побутові правила.

 • Трьох років

Подружжя до цього періоду вже наситилося одне одним, і виникає потреба в особистому просторі. Кожен починає яскраво проявляти себе. І якщо у парі ніхто не йде на компроміс, шлюб може розпастись.

 • Сім років

У цей період діти зазвичай трохи підросли. Вони ходять або в садок або в школу. У батьків з'являється більше вільного часу, але якщо вони в цей момент не згадають, що перш за все вони чоловік і дружина і не відновлять романтичну історію подружнього життя, криза буде гострішою. А найголовніше, якщо на сьомому році шлюбу ви не закохалися одне в одного знову, то криза двадцяти років переживатиметься складніше.

 • Тринадцять років

Зазвичай ця криза збігається із кризою середнього віку. І саме зараз підійде рекомендація з приводу психолога. Тоді кожен із подружжя зможе найбільш гармонійно пережити цей не простий етап у житті.

 • Двадцять років

Найчастіше пов'язаний з дітьми, що підросли, які залишають батьківський будинок. Подружжя залишається наодинці один з одним. І тоді доводиться знову знайомитися зі своїм партнером. Це чудовий час для того, щоб приділити спільним захопленням. І якщо їх не було, можна їх придумати.

Для того, щоб прожити довге та щасливе спільне життя, потрібно пам'ятати про своє психологічне здоров'я. Пам'ятати про почуття партнера та не забувати про себе. Відносини будь-якої пари тільки в руках подружжя.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua