Як домогтися порозуміння у відносинах між людьми

Як домогтися порозуміння у відносинах між людьми

Щасливі стосунки можливі лише у тому випадку, коли чоловік і жінка розуміють одне одного. Легше жінці зрозуміти чоловіка, тому що для останніх ти завжди залишаєшся незрозумілою через різницю мислення.

Різниця між чоловіком та жінкою

Як домогтися порозуміння у відносинах між людьми

Фото автора RODNAE Productions: Pexels

Зрозуміти одне одного – це непросте завдання. Зазвичай нерозуміння відбувається через різницю поглядів життя, розбіжності пріоритетів. Жінки ставлять акцент на почуттях та емоціях, а чоловіки – на результаті та дії.

Давай подивимося, у чому ще різниця між чоловіком та жінкою:

 • Розв'язання задач.

У жінки завжди багатопотокове мислення. Вона може одночасно обробляти безліч завдань: займатися з дитиною, варити кашу, дивитися телевізор, розмовляти з подругою по телефону. Причому, жінки від цього не втомлюються. Це для нас нормально.

Чоловік завжди однострумовий, він зосереджений на одному завданні. У нього півкулі працюють послідовно. Тоді ж як у тебе – одночасно. Тому тобі нічого не варто швидко перемикатися з однієї справи на іншу.

Звідси йдуть скандали, пов'язані з довгим переліком справ, які ти даєш свого обранцю. Він у своїй починає дратуватися. Дай чоловікові одне завдання, не тому, що він тупий, а тому, що він так мислить. Коли його виконає, то підкинь наступне.

 • Вирішення питань.

Чоловікам властиво самостійно приймати рішення та видавати вже готове. Жінка думає і розмірковує вголос, їй властиво радитись. Під час вирішення проблеми чоловіки відповідають за аналіз, жінки за емоції.

Тобто для тебе нормально, перш ніж прийняти рішення обговорити його з рідними, подругами, колегами, на різних форумах. Твій обранець цього не робитиме. Він обдумає все, згадає минулий досвід, самостійно знайде рішення та озвучить уже готовий результат.

Це все тому, що в голові маєш безліч варіантів, і тобі необхідно з них вибрати один. У зв'язку з цим не варто очікувати, що обранець у вирішенні проблеми радитиметься з тобою. Якщо тобі все ж таки незрозуміло, чому він прийняв те чи інше рішення, то просто постав йому питання, і ти отримаєш відповідь з логічних аргументів.

 • Одержання результату.

Для чоловіка важливим є лише результат, а для жінки – процес. Наприклад, ви вибираєте диван. Чоловік орієнтуватиметься на зручність та розміри. Ти ж оціниш усі варіанти забарвлень. Не зупиниш свій вибір на першому-ліпшому, який входить у вашу квартиру.

Як домогтися порозуміння у відносинах між людьми

Як побудувати порозуміння у відносинах?

Тому не втягуй обранця у процес вибору дивана. Заздалегідь подивися кілька моделей, які краще для тебе, і загостри його увагу саме на них.

 • Деталі.

При оцінюванні проблем чоловік дивиться на неї загалом, тебе ж турбують деталі. Оскільки представників сильної статі не цікавлять дрібниці. Тому якщо ви вирішуєте якесь питання, то вибір деталей залиш на собі. Чоловікові запропонуй уже кілька готових варіантів.

 • Підхід до вдосконалення.

Так влаштовано, що чоловік спрямований створення, а жінка – вдосконалення. Припустимо, ви зробили на кухні ремонт, і тобі в голову спало на думку замінити кухонний гарнітур. У тебе в голові купа деталей: колишній не вписується в стиль, він уже застарів, хотілося б внести модернізовані дрібниці.

В очах чоловіка все гаразд. Все є, виконує свої функції. Навіщо викидати купу грошей, якщо все працює. Тож не чекай, що він оцінить твою ідею.

Причина непорозуміння між жінкою та чоловіком у тому, що ми різні, не лише фізично, а й психологічно. Щоб жити комфортно, необхідно розуміти цю різницю і пристосуватися до неї.

Правила, які допомагають зрозуміти одне одного

Розберемо правила щасливих стосунків.

 • Народна мудрість свідчить, що жінка є хранителькою сімейного вогнища. Це правда. Зважаючи на психологічні особливості жіноча прерогатива заснована на налагодження та вибудовування відносин з чоловіком.

Не чекай, що чоловік перший підійде з розмовою про конфлікт чи проблему. Якщо для тебе важливі ці стосунки, то зроби сама.

 • Напевно, ти стикалася з тим, що обранець робить не те, що хочеться. Зрозумій, що чоловікові не властиво здогадуватися про твої бажання з півслова, як це зробить подруга, мати, сестра. Він навіть близько не зрозуміє, про що йдеться. Тому чітко говори чоловікові словами свої бажання у вирішенні будь-якого питання.

Саме озвучуй свої потреби. Якщо ви йдете парком і тобі захотілося поїсти, то фраза: Ти не хочеш їсти? тобі не допоможе. Ти отримаєш відповідь залежно від його бажання, але обранцеві навіть на думку не спаде, що ти голодна. Тому чітко скажи: «Ходімо в кафе перекусимо».

 • Якщо ти хочеш, щоб чоловік тебе послухав, попередь його про це. Скажи йому щось на кшталт: «Мені хочеться похмуритися, виговоритися, мені погано, тобі не треба зараз вставати і щось робити, щось вирішувати». Чоловік мислить рішеннями. Якщо в тебе болить голова, він принесе таблетку.

Але ж ти стикалася з таким, що тобі потрібне співпереживання. Допустимо, ти бідкаєшся чоловікові на грубого начальника. Той же час від часу встряє в твій монологи і дає цінні рекомендації. У результаті ти образилася, пішла з фразою: Ти мене не любиш, ти мене не розумієш. Чоловік здивований.

Тому, або пожалуйся подружкам, або попередь партнера, що йому робити нічого не потрібно, необхідно тільки послухати. Заведіть правило, щоби щодня ти могла протягом 15-20 хвилин виливати чоловікові свою душу. Тоді і ти позбавишся негативу, і між вами будуть добрі стосунки.

 • Не розмовляй із чоловіком, коли він чимось зайнятий. Дочекайся, коли він свою увагу переключить на тебе. Це ти можеш робити одночасно багато справ. Чоловік однозадачний. Якщо ти намагаєшся до нього донести інформацію, коли він дивиться телевізор, це марно. Він тебе не чує.

Тому не відволікай партнера розмовами, коли він забиває цвях. Якщо ти йому розповідаєш про дитину, і вона в цей час гортає стрічку новин, то будь впевнена, що інформація пройде повз неї. Це пов'язано не з тим, що він не любить тебе чи дитину. Тому що так улаштований мозок чоловіка.

 • Не давай поради, коли тебе не просять. Решту часу висловлюй впевненість, що у чоловіка все вийде. Він орієнтований свої досягнення. Він оцінює те, наскільки він реалізований за результатом своєї дії.

Якщо ти порадиш чоловікові, це виглядає так, що ти заздалегідь впевнена в його провалі. У його очах ти сумніваєшся у ньому, як чоловіка, у його здатності вирішувати самостійно проблеми. А це вже удар по чоловічому самолюбству.

 • Захоплюйся, цінуй, дякую своєму чоловікові. Сильна підлога не менше за нас націлена на компліменти. Якщо ти пишатимешся своїм чоловіком, захоплюватимешся ним, то між вами посилиться взаєморозуміння. Він намагатиметься більше зробити того, за що йому можна бути вдячною.

Щоб зрозуміти одне одного, важливо цікавитися життям партнера, приймати його погляди на звичні речі. Зрозумій, що чоловік та жінка думають по-різному. Ми не читаємо думки одне одного. Тому навчись розповідати про свої потреби простими фразами, показуй партнеру, що ти його цінуєш та розумієш.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua