Як перестати любити людину, якій ти байдужа

Як перестати любити людину, якій ти байдужа

Закохатись досить легко. Більшість часу ти навіть не усвідомлюєш цього — це просто відбувається. Коли почуття вже є, позбутися їх не так просто. Наприклад, у разі розлучення було б чудово мати суперздатність просто відключити кохання, щоб позбавити себе любовної туги.

Але зазвичай це не так швидко і просто. Полюбити відразу можна, а розлюбити, на жаль, ні. Тим не менш, є кілька речей, які полегшать стан і допоможуть тобі якнайшвидше та ефективніше забути людину, яка тебе покинула.

Як відключити почуття і перестати кохати

Як перестати любити людину, якій ти байдужа

Фото автора Dinielle De Veyra: Pexels

 • Візьми їх як факт, не потрібно заперечувати очевидне.

Усім, хто знайомий із фазами розлучень, відомий феномен: спочатку все заперечується, бо не хочеться бачити кінця стосунків. На жаль, це допомагає прискорити процес проживання почуттів. Якщо ти переживаєш прощання, постарайся зіткнутися з реальністю якомога раніше.

 • Дозволь собі відчувати і терпіти почуття

Наступний крок – припущення та терпимість до негативних почуттів – може бути дуже болючим. Однак у довгостроковій перспективі це незамінно і зцілює!

Бо тільки той, хто живе почуттями, може переварити й те, що сталося. Сумуй, коли тобі хочеться. Плач є частиною цього більшість людей. Адже твоє життя повністю змінюється, коли ця константа раптом зникає.

Ти відчуваєш потребу побути на самоті, залишатися в ліжку та дивитися сумні фільми? Тоді зроби це, бо тільки коли ти справді дозволиш і випустиш почуття, ти зможеш перейти до наступного кроку.

 • Іди вперед, не застрявай на одному місці

Одна річ знаходиться на першому місці, коли доходить до закоханості: знаменита заключна лінія. Почуття можуть все ще бути, але поділ настав когнітивно. У майбутньому партнер піде своїм шляхом. Але й ти теж.

Проте сильні почуття не розчиняються у повітрі. Вони все ще в серці і нагадують тобі, що зараз немає майбутнього. Відпускання – це процес, який потребує часу. З деякими конкретними порадами це буде трохи легше терпіти. Необхідно:

 • ввести заборону на контакти,
 • уникати всього, що про нього нагадує,
 • скласти список його недоліків,
 • активізуватися та організувати своє життя без цієї людини.

Поки що ніяких «залишатися друзями»

Це встановлення не назавжди, але поки є почуття, тобі краще захистити себе від спілкування з коханим чоловіком.

 • Заблокуй його контакт скрізь

Як перестати любити людину, якій ти байдужа

Як стати психологічно вільним?

Теоретично парам вдається залишатися друзями навіть після розриву. І це чудово, коли обидва спокійно погодилися на розлучення. І кохання давно пройшло без болю розлуки. Після менш приємного закінчення стосунків дружба – не найкраща ідея. Навіть погана!

Якщо ти готуєшся до того, щоб усвідомлено розлюбити і почати все спочатку, зроби радикальну перерву. А це означає з усією ясністю: жодних телефонних дзвінків та зустрічей, жодних сувенірів по всій квартирі, жодних спільних заходів.

Так ти поступово знаходиш дорогу у повсякденне життя, яке не має нічого спільного з твоїм колишнім.

 • Згадай його негативні якості, а краще запиши

Насправді, колишній слухав жахливу музику. Насправді, колишній завжди пересолював їжу і псував найкращі страви надто великою кількістю перцю. Власне… в кого ти взагалі закохана? Чи такий він добрий?

У відносинах людина забуває про дратівливі звички через кохання. Але якщо вони тобі не подобаються, негайно згадай про них!

Цей перелік може допомогти протидіяти ідеалізації колишнього партнера; один бачить іншого більш реалістично чи, можливо, навіть негативніше. Від цього почуття йдуть швидше. Якщо з цієї позиції озирнутися назад, педантичний скиглій, що постійно дивиться телевізор, здається набагато менш привабливим, ніж веселий хлопець, який смішив тебе і був чудовим кухарем.

 • Відволікайся будь-якими способами

Вперше після розлучення зовсім нормально піти і дати собі трохи відпочити. Скільки часу це займе досить індивідуально. Двох-трьох днів часто буває недостатньо, але й місяцями фаза теж має тривати.

Тому в певний момент важливо взяти себе в руки та кинутися назад у життя. Спочатку це може вимагати деяких зусиль, але воно того варте. Відволікання на друзів, хорошу їжу, спорт, кіно і т. д. творить чудеса. Ти раптом заново відкриваєш для себе, яким прекрасним може бути життя!

 • Тримай очі та серце відкритими

Після розлучення ти можеш бути не одразу готова до нових відносин. І це нормально! Тим не менш, небагато уваги через цікаві нові знайомства корисно для душі. І впевненість у собі це розвиває також. Гормони щастя, які виділяються під час приємного флірту, що ні до чого не зобов'язує, роблять все можливе, щоб допомогти забути своїх колишніх. Гарантовано!

Тільки стеж, щоб закоханість у колишнього не перетиналася із почуттями до нового знайомого. Чесність тут відіграє ключову роль: якщо ти все ще знаходишся в процесі розлюбу, нові серйозні стосунки можуть бути не дуже гарною ідеєю.

 • Емоційний хаос

Розлучення з любов'ю може бути тривалим процесом, і в цьому немає нічого страшного – згасання сильних почуттів не відбувається за клацанням пальців.

Але пристрасно любити і давати місце колишнім почуттям — це різні речі: якщо ти, як і раніше, беззастережно чіпляєшся за іншого і висловлюєш свої почуття, ніби ви все ще були парою, ти завдаєш шкоди своєму добробуту. Бути нелюбимим і відчувати кохання, яке нікуди не йде, насправді дуже погано для самооцінки.

Ці «гарячі» почуття протиставляються «холодним» почуттям. Вони є, але вже не мешкають пристрасно. Інтенсивні емоції, які колись були сповнені сенсу у відносинах, а тепер повільно згасають, також називають «холодними».

Якийсь час можна любити «холодно». Це допоможе тобі прийняти минуле та рухатися далі. Важливо тільки, щоб ці почуття більше не ставали гарячими. Тому що все скінчено!

Ще кілька робочих рекомендацій

Ти можеш зробити так, щоб ваше повсякденне життя не нагадувало тобі про колишнє без потреби. Якщо ти цього ще не зробила, то потрібно:

 • (Тимчасово) прибрати з квартири всі фотографії, святкові сувеніри тощо.
 • Видалити його у соціальних мережах! При необхідності видаліть та заблокуй адреси пошти та номери.
 • Змінити свої рутинні справи, якщо вони пов'язані з колишнім. Жодної спільної фітнес-студії та улюбленої кав'ярні. Уникайте випадкових зустрічей, поки твої емоції ще настільки сильні.
 • Зробити свої дні наповненими. Бажано заходами, які з різних причин відкладено на потім. Практично не має значення, що це буде: щоденні зустрічі з друзями, тривалі пробіжки або капітальний ремонт квартири. Головне, щоб ти була зайнята.
 • Дізнатися щось нове. Це займає голову та серце і відволікає тебе від негативних почуттів.

Чим менше зв'язок між твоїми минулими стосунками і твоїм поточним повсякденним життям, тим краще.

Потрібен час, щоб почуття вщухло. Це означає не тільки стерти іншу людину зі свого серця та життя, а й свідомо закрити минуле. Вдячне ставлення до прекрасних моментів минулих стосунків — це добре, а прощення всіх своїх помилок ще краще.

У майбутньому перервані стосунки взагалі стануть такою ж частиною біографії, як шкільні роки чи перша робота. Пам'ятай: почуття мають зникнути, але спогади, звісно, можуть залишитися. Із цим точно не треба боротися.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua