Який вік між чоловіком та жінкою ідеальний

Який вік між чоловіком та жінкою ідеальний

Світ знаменитостей — на кшталт Майкла Дугласа та Кетрін Зета-Джонс чи Еммануеля Макрона та його дружини — показує, що велика різниця не шкодить стосункам. Адже кохання не знає віку. Але, якщо один партнер набагато старший за другий, виникає багато упереджень.

Як різний вік впливає стосунки? Можливо, тобі зараз цікаво вивчити проблеми, з якими доводиться стикатися парам, а також переваги, які вони можуть насолоджуватися.

Примхи щодо пар з великою різницею у віці

Який вік між чоловіком та жінкою ідеальний

Фото автора Natalie: Pexels

Партнерам, яких поділяють понад 10 років, доводиться боротися із упередженнями. Часто вони такі: якщо жінка закохується у найстаршого чоловіка, кажуть, що її приваблюють економічна безпека та успіх. Якщо вона з молодшим чоловіком, він сприймається лише як хлопчик.

Водночас, їй пропонують розібратися в психологічних проблемах. І навпаки, якщо чоловік закохується в набагато молодшу жінку, його підозрюють у потягу до молодості, якщо він віддає своє серце старшій жінці, його звинувачують у батьківському комплексі.

Тому що: досі відносини, в яких партнери розділені більш ніж десятьма, двадцятьма чи тридцятьма роками, є скоріше винятком, ніж правилом. Зараз найчастіше вік між чоловіком та дружиною варіюється в межах чотирьох років. Тому що якщо раніше для чоловіка-годувальника було нормальним бути старшим за жінку, то сьогодні вибір партнера будується на рівних позиціях.

Насамперед змінився соціальний розподіл ролей між чоловіками та жінками. Лише кілька десятиліть тому панував класичний принцип: працюючий чоловік та жінка, яка залишається вдома та виховує дітей. Хоча жодної революції щодо цього не сталося, тепер батьки набагато більше займаються вихованням дітей. У той самий час більшість матерів повертаються до роботи досить швидко.

Таким чином, різниця у віці у парах у тридцять років може призвести до різного сприйняття ґендерних ролей сьогодні.

Велика різниця у віці у відносинах також критично сприймається психологією. За такими стосунками часто підозрюють безліч комплексів та мало справжнього кохання, а також гармонії заважає те, що відсутнє спільне минуле. Дослідження Мічиганського державного університету показали, що чим більша різниця у віці між партнерами, тим більше збільшується ймовірність розлучення.

Різниця у віці менше десяти років не вважається проблемою

Різниця в п'ять, навіть шість, сім років зазвичай не викликає жодних проблем, незалежно від того, старший чоловік чи жінка. Тому що чим ближче два партнери один до одного з погляду віку, то більше в них схожих переживань. Наприклад, у них є:

  • загальна улюблена музика,
  • схожі знання, тому що вчилися приблизно в один час,
  • група друзів одного віку,
  • схожі уявлення про планування сім'ї.

Який вік між чоловіком та жінкою ідеальний

Чи заважає різниця у віці побудувати щасливі стосунки?

Відповідно до психології, якщо різниця становить понад 10 років, партнери виросли з різними способами мислення, тенденціями та життєвими мотивами. Це може збагачувати або створювати напругу залежно від того, як пари справляються з цим.

Проблема великої різниці у віці

У ході відносин обидва партнери можуть пройти через різні етапи розвитку. Це може бути проблематично, особливо якщо між чоловіком та жінкою велика різниця у віці. Буває, що хоча протягом багатьох років панувала ідеальна гармонія, раптово здається, що нічого більше не пов'язує.

Фази особистісного розвитку іноді можуть значно відрізнятися одна від одної та можуть бути поляризованими. Наприклад:

  • бажання мати дітей проти повної відмови від планування дитини,
  • хороша юнацька фізична форма проти вікових недуг/обмежень,
  • активне тусовочне життя проти вираженої потреби у відпочинку,
  • існуючі трудові відносини та вихід на пенсію.

Пара часто не підозрюють спочатку, що вони віддаляються один від одного. Але таке непомітне віддалення партнерів призводить до розчарування та стресу для обох. Результатом є почуття провини та глибокі суперечки, настає гіркота та розчарування.

Часто саме молодший партнер припиняє стосунки, щоб здобути щастя з кимось ще.

Переваги різниці у віці понад 10 років

Але, звичайно, є й переваги, від яких може виграти партнерство з більшим віковим діапазоном. Тому мудрість старшого підбадьорює та збагачує молодшого. Активність та жвавість у юному віці, у свою чергу, запобігає інертності старості. Власна перспектива розширюється, збагачується та заперечується точкою зору партнера з іншою фазою життя.

Це запобігає монотонності і комфорту і може гарантувати, що обидва партнери свідомо вибирають один одного і віддані стосункам. Чим довше пари з великою різницею у віці разом, тим сильніше різницю між ними можуть стиратися і в результаті зникнути зовсім.

  • Приклад 1: Коли чоловік старший

Той факт, що чоловік старший за жінку, досі залишається класикою для різновікових пар. Такі відносини часто характеризуються потребою у безпеці та захищеності, і досвідчений життєвий чоловік виступає у ролі захисника молодшої жінки.

Він показує їй світ і сексуальніше досвідчений, але водночас почувається молодим у душі завдяки її присутності. Обидві сторони збагачують один одного, і різниця у віці може, але не повинна грати роль.

Завдання: чим старшим стає чоловік, тим більше він боїться зниження продуктивності. Він досяг свого професійного піку і, можливо, йому доведеться докласти зусиль, щоб і надалі самостверджуватись у ньому. Він більше не хоче так багато часу проводити разом, можливо, його інтерес до близькості слабшає.

Він швидше втомлюється і потребує більшого відпочинку. І вона також змінюється. Вона відкриває своє життя, яка їм направляється, свою силу, свою особистість. Вона почувається обмеженою ним, тому що він бачить у цьому розвитку загрозу та неприйняття. Тут два життєві мотиви можуть швидко виявитися діаметрально протилежними.

  • Приклад 2: Коли жінка старша

Для деяких чоловіків зріла жінка становить особливий інтерес. Вона більш сексуально досвідчена та відкрита, що може бути дуже привабливим для заповзятливого молодого чоловіка. Він також може пишатися тим, що завоював авторитетну жінку старшого віку та перевершив чоловіків у її віковій групі. Він ставиться до неї з особливою повагою та дорівнює на неї.

Крім того, це перевага для жінки. Оскільки жінки в середньому живуть на вісім років старше за чоловіків, вони часто переживають своїх партнерів і в старості залишаються самотніми. Якщо чоловік молодший, більше шансів, що вони можуть зістаритися разом.

Проблема: якщо жінка у партнерстві старша, вона часто бореться зі страхом бути покинутою і побоюється конкуренції з боку молодших жінок. Це може призвести до патологічного ревнощів і спровокувати стрес і сварки. Це також може бути важко, якщо у неї є бажання мати дітей, яке її значно молодший партнер (поки що) не хоче виконувати. У цьому випадку час грає проти кохання.

Віковий критерій може представляти зв'язок із особливими проблемами. З одного боку, може бадьорити та збагачувати, з іншого боку, може викликати напругу. У той час як партнери одного віку мають схожі спосіб мислення та життєвий досвід, пари з різницею повинні свідомо працювати над тим, щоб поєднати та збалансувати різні фази розвитку.

Проблеми виникають, найчастіше, коли старший партнер розумово та фізично слабшає. Найважливішим моментом є планування сім'ї, бо найчастіше компроміси практично неможливі. Проте любов не думає про статистику. Зрештою, успіх залежить від того, на скільки років ти почуваєшся і від того, що впливає на твоє особисте щастя в коханні.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua