Як змусити погодитися людину психологічно і чому не виходить

Як змусити погодитися людину психологічно і чому не виходить

Коли люди не знаходять спільну мову у взаєминах і образи тільки накопичуються від цього, то час говорити про проблеми, для вирішення яких потрібно поринути в психологію сімейних взаємин.

Коли чоловік і жінка живуть у ворожнечі і не можуть дійти спільного рішення, то самостійно знайти вихід буде складно, а найнеприємніше, що ситуація може посилюватися з кожним днем. Насправді, непорозуміння одне одного криється у відсутності спокійних і відкритих діалогів, у яких обидва зацікавлені у пошуку обопільного рішення.

Причини ворожнечі та незгоди у парі

Як змусити погодитися людину психологічно і чому не виходить

Фото автора Andres Ayrton: Pexels

Відносини зазнають краху, руйнуються найніжніші почуття, коли мова прийняття та згоди була замінена мовою ворожості та відторгнення.

Що сталося в цих відносинах, коли було допущено помилку, і як, власне, можна все змінити, ці питання цікавлять мільйони пар на землі.

Коли клієнтка приходить до психолога з такою проблемою, то насамперед робота ведеться з її почуттями, а не з поведінкою чи думками чоловіка.

Варто запам'ятати назавжди, що спочатку потрібно змінити власне мислення, опрацювати свої образи і після цього приступати до побудови нової моделі взаємин із чоловіком.

На думку психологів, основними причинами, що ведуть до чвар і ворожнечі між чоловіком і жінкою, є такі фактори:

  • Недовіра партнерів одне одному.

Коли відсутня довіра у парі, виникає емоційний вакуум, який поступово наповнюється негативними та негативними емоціями, спрямованими на партнера. Вони накопичуються роками і певного моменту виливаються у серйозний конфлікт.

Будь-яка сварка чи скандал, це руйнація, це знову втрата довіри.

  • Відсутність відвертих та прямих діалогів.

Мабуть, саме це найголовніша причина, через яку люди не діють згоди і залишаються в позиції ворожнечі.

Якби ще на першому етапі порушених відносин, чоловік і жінка змогли поговорити та розповісти про свої почуття та переживання, то можливо, проблем у майбутньому можна було б уникнути.

  • Прихована образа.

Це одна із негативних емоцій, яка штовхає людей на шлях ворожнечі. Але тут її головною проблемою є недомовленість. Один із партнерів ображається, тримає в собі цю негативну емоцію і страждає від нав'язливих думок із цього приводу.

Як результат, образа породжує захисну реакцію у вигляді агресивної поведінки та конфронтації.

Захисна реакція на негативні емоції спрацьовує, якраз у вигляді відторгнення один одного, людина немов захищається від того болю, який приносять непорозуміння та відсутність теплоти у стосунках.

Що стоїть за ворожнечею та відторгненням дуг друга

За кожною негативною фразою, за кожною незгодою та образою, стоять реакції, стоять захисні механізми, які далекі від справжніх почуттів людини. Вони відбивають справжній стан, що у негативному полі.

Як змусити погодитися людину психологічно і чому не виходить

Розумний компроміс чи зрада себе?

Для зміни цього настрою, необхідно перемістити свій локус – контроль, а точніше, свою увагу та зосередженість на початкові почуття, що породжують образи.

Коли чоловік і жінка під час конфлікту чи обурення звертаються один до одного, то вони відображають свої страхи та образи, а не потребу, яка не була задоволена.

Якщо кожну фразу перефразувати на мову потреб та істинних почуттів, то суть сказаного може бути кардинально змінена.

Ось кілька прикладів:

  • Дружина звертається до чоловіка з докором: Ти знаходиш час тільки для роботи і друзів, а сім'я тобі не потрібна. Що чує чоловік: що їм незадоволені, його засуджують та критикують.

Він отримує негативний посил і відповідає тим самим, така схема взаємодії тільки віддаляє їх один від одного і створює прірву у відносинах.

Але, дружина відчуває насправді почуття самотності, її потреба у близькості та єдності незадоволена. Вона просить чоловіка більше часу проводити разом, але висловлює свої почуття з агресією та звинуваченнями.

  • Чоловік незадоволений поведінкою дружини: «Коли ти наступного разу вирішиш з'ясовувати стосунки, знайди час, коли я не втомлююся». Він спробував сказати, що він втомлюється на роботі, але його ніхто не шкодує, а навпаки ще й висувають претензії.

В обох випадках люди не говорять про свої справжні почуття та емоції. Вони віддзеркалюють лише негативні переживання та реакцію проблему.

Справжні почуття людей не зрозумілі і не відкриті, обмін відбувається лише негативними емоціями, які виникають внаслідок розчарувань, образ та страху.

Як порозумітися з чоловіком

Для того, щоб бути почутим один одним та донести до свого партнера справжні почуття, важливо знизити свої захисні механізми та внутрішню тривогу. Для цього варто переглянути свої реакції та типи реагування, які дозволять піти зі стежки ворожнечі та повернутися до вихідних почуттів.

Як приклад розглянемо ситуацію сімейного конфлікту, коли жінка пред'являє чоловікові претензії, а він вважає, що вона надто істерична та агресивно налаштована на нього та незаслужено нападає. Чоловік у свою чергу просто уникає розмов і усувається.

У цій ситуації обидва перебувають у стадії «тихого конфлікту», який може тривати довго, але рано чи пізно призведе до загострення та розриву відносин. Щоб вирішити проблему, потрібно заглянути набагато глибше, ніж усвідомлення почуттів на даний момент.

Іноді партнери самі не усвідомлюють справжніх причин своїх реакцій, адже в основі лежать незадоволені потреби у коханні, прийнятті та турботі.

Щоб порозумітися з чоловіком необхідно слідувати наступним рекомендаціям:

  • Для початку потрібно упорядкувати власний емоційний стан.

Жодна серйозна розмова неможливо побудувати у стані стресу та конфлікту. Спокійне і довірче розташування тону в розмові, сприяє собі людини.

Ідеально, якщо жінка зможе піти на консультацію до фахівця та «докопатися» до своїх справжніх потреб та почуттів, що лежать в основі конфлікту.

  • Як тільки справжні причини невдоволення та виникнення захисних реакцій будуть усвідомлені, то можна вибудовувати нову модель поведінки та спілкування з чоловіком.

Ворожнечу необхідно змінити на перемир'я та взаємні пошуки рішень виходу з конфлікту.

  • Чоловіки не здатні на тривалі емоційні діалоги, тому потрібно заздалегідь продумати, як побудувати розмову і не переходити в звинувачення.

Розмова має будуватися не з позиції скривджених сторін, а з позиції двох дорослих людей, які зазнають у парі дискомфорту, який проявляється у певних причинах. Про них і варто говорити, намагаючись почути думку та почуття одне одного.

  • Під час діалогу, чоловікові необхідно дати можливість висловитися, не потрібно тиснути на нього, нехай він дасть свою зворотну реакцію на ситуацію, що склалася.

Розмова з позиції поваги одна до одної стане найкращим рішенням для обох партнерів. Головне не входити до позицій «Агресора» та «Жертви», інакше вирішити проблему самостійно буде неможливо.

  • Жінці, для того щоб порозумітися зі своїм чоловіком, потрібно відмовитися від маніпулювання та інших хитрощів, тому що кожен чоловік дуже тонко їх відчуває і автоматично включає захист у вигляді протесту або відторгнення.

На сьогоднішній день багато сучасних пар відвідують психотерапевта разом, це ідеальний варіант для вирішення конфлікту. За допомогою фахівця, люди зможуть екологічно та грамотно розкрити справжні причини ворожнечі та непорозуміння.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua