Чому чоловік з'являється і пропадає без пояснень знову і знову

Чому чоловік з'являється і пропадає без пояснень знову і знову

Знайомо, коли ви, начебто, гармонійно спілкуєтеся, і начебто в динаміці є розвиток, а потім чоловік просто випаровується? Ти, начебто, вже відпустила ситуацію, і починаєш про нього забувати, але не тут було — чоловік, як вихор, знову вривається у твоє життя. А потім починаються гойдалки: догляд-прихід-догляд…

Як зрозуміти такого чоловіка

Чому чоловік з'являється і пропадає без пояснень знову і знову

Фото автора Karolina Grabowska: Pexels

Кажуть, що жінки складно влаштовані, і часом зрозуміти їхні вчинки та дії практично нездійсненне завдання. Але питання: що рухає чоловіком, який, скажімо так, не зовсім стабільний у своєму рішенні? Хіба в таких ситуаціях можна робити поділ на: жінки взагалі не зрозумілі, а чоловіки послідовні та стабільні?

Заявлена тема каже сама за себе: не завжди можна зрозуміти мотив чоловіка. Якщо ти зіткнулася з подібними «гойдалками», коли то приходить, то йде, наше завдання допомогти тобі розібратися, з чим саме це пов'язано.

А потім вибір буде за тобою: раз і назавжди розірвати подібні стосунки, чи постаратися утримати баланс на користь їхньої стабільності.

Чому чоловік влаштовує «гойдалку»

Причини можуть бути різними, і справа може бути зовсім не в тобі.

Свобода – як життєве кредо

Напевно ти може бути нечасто, але все ж таки чула такі формулювання про жінку, як:

 • брошка;
 • жінка з причепом;
 • розведення;
 • стара діва, тощо.

І вже зовсім з іншого смислового складника визначення, пов'язані зі статусом чоловіка:

 • затятий холостяк;
 • ловелас;
 • мачо, і тд.

Фундаментальною основою такого різного сприйняття, як ти розумієш, є стереотипи: мовляв, якщо жінка вільна і самотня, це прирівнюється до того, що вона нікому не потрібна.

І вже зовсім інше сприйняття щодо чоловіка: самотній означає вільний і недоступний.

І якщо резюмувати все вищенаписане виходить таке:

 • Чоловік боїться втратити разом зі свободою і статус затребуваного і недоступного «macho man». Саме тому він кидається туди-сюди. З одного боку, жінка йому подобається, і він не проти з нею піти в довгу, а з іншого, перспектива втрати волі, а разом із нею і статусу «недосяжний», — лякає його.

Чому чоловік з'являється і пропадає без пояснень знову і знову

Чоловік то з'являється, то зникає?

Чоловік не сприймає жінку всерйоз

Акцентом може бути те, що почуття жінки для чоловіка просто байдужі. Йому нецікаво, що вона відчуває, коли він пропадає. Абсолютно індиферентно, що через його гойдалки жінка не може переключитися на когось іншого.

Основний елемент полягає в тому, що до жінки немає взаємних почуттів, а іноді навіть немає симпатії. По суті, є нормальний розрахунок: «Поки я один, з цією особливою мені вигідно бути». Але як тільки на горизонті з'являється хтось більш-менш відповідний його критеріям, чоловік знову йде.

І виникає питання: що ж рухає жінкою, коли вона раз-по-раз, вірити в те, що з цим чоловіком може вийти щось серйозне, і на підставі цих переконань, знову його приймає?

Можливо кілька факторів:

 • Страх залишитись однією
 • Спотворене розуміння кохання
 • Відсутність у жінки адекватної самооцінки
 • Щеплені помилкові переконання та установки
 • Стереотипи: одна, отже, щось з тобою не так.
 • Синдром Аделі, коли чоловік користується одержимістю жінки, просто з нею грає.

Якщо щось відгукується саме тобі, важливо розкручувати цей клубок до справжнього кореня проблеми. Пропрацювавши його, ти звільнишся від непотрібних стосунків. Як ти могла вже здогадатися сама, коли чоловік не сприймає жінку всерйоз, він буде з нею доти, доки не знайде, як то кажуть, свою споріднену душу.

Простіше кажучи, як би жорстоко не звучало, але у вас немає майбутнього, допоки ти є не головною дійовою особою, а лише пішаком, яким, без зазріння совісті, можуть будь-якої миті пожертвувати.

Чоловік не розуміє самого себе

Так, буває і так, що коли чоловік не розуміє себе, в частині того, що ж йому потрібно, він займає хитку позицію. Під хиткою позицією мається на увазі невизначеність з його боку: то буду з жінкою, то краще мені без неї. По суті, вся проблема полягає виключно у чоловікові. Поки він не розбереться в собі, жодна жінка не сприйматиметься ним всерйоз.

З великою ймовірністю можна говорити про те, що чоловік не впевнений у собі. А фундаментом невпевненості, як було зазначено вище, є нерозуміння себе цілісної особистості. Тому й здається, що у сусіда дружина красивіша, а у колеги більш різнобічна, у друга ж — ніжніша і жіночніша. Як бачиш, чоловік збирає частинами образ жінки, з окремих, акцентних складових.

Мається на увазі те, що він не враховує низку важливих деталей. Наприклад, красива, може бути невірною та корисливою, і крім зовнішності нічого більше не мати. З такою жінкою буде складно через перманентну напругу. І знову ж таки варто враховувати, що краса — поняття суб'єктивне. У кожного індивідуальні смаки та переваги.

Нескладно здогадатися, що з таким підходом до вибору супутниці життя чоловік ніколи не зустріне жінку, яка підходить під його критерії. По суті, образ партнерки дуже абстрактний та позбавлений індивідуальних рис.

Полігамний чоловік

Це той чоловік, для якого поняття вірність — не більше ніж порожній звук. Єдино кому він вірний, то це самому собі! Жінка сприйметься як сексуальна партнерка, не більше. Тому і йде чергування по колу: пожив якийсь час з одного, вона набридла, перейшов до іншої. Такому чоловікові нудно та нецікаво з однією жінкою.

З боку жінки, велика помилка — щиро вважати, що він колись зміниться і розсудливим. Відкриємо тобі секрет: чим старшою стає людина (неважливо, йдеться про чоловіка, або про жінку), тим «міцнішають» його звички та спосіб життя. І щоб людина змінилася, у її житті має статися щось таке, що повністю змінить його думку. При цьому сила зміни має бути досить високою. Інакше він просто не прийде до переосмислення.

Негативний попередній досвід

Нескладно здогадатися, що йдеться про щось травмуюче і болісне. Вже вибач за порівняння, так як воно часто застосовується щодо жінок, але чоловік, у даному випадку, як птах з підбитими крилами. І щоб повністю не втратити рівновагу, йому легше включати захист у вигляді дистанції, ніж знову випробувати досвід, що травмує.

Чому чоловік з'являється і пропадає без пояснень знову і знову

Giphy

Тому, як тільки чоловік відчуває, що жінка починає «пробиратися» в його внутрішній світ, і вже стоїть біля тих кордонів, перейшовши які, зможе, гіпотетично завдати шкоди — відбувається, образно кажучи, процес випаровування. Так, він повернеться до жінки, але тільки після того, коли осадить свої почуття до неї. Тобто зміцнить свої внутрішні кордони.

Можна сміливо стверджувати, що «гойдалка» не більше ніж захисна реакція психіки. По суті, бажаючи себе убезпечити, чоловік потрапляє в полон хибних уявлень про захист: якщо жінка йому небайдужа, і все в ній влаштовує – сама по собі дистанція, це той самий фактор, що травмує. Лише він «б'є» вже з іншого боку.

З таким підходом до стосунків нещасливі обидва: жінка, бо не розуміє мотивів з боку чоловіка, а він, у свою чергу, позбавляє себе можливості бути з коханою у рамках довгострокової перспективи!

Уникнення відповідальності

Ще одна з найпоширеніших причин, чому чоловіка «штормить» у стосунках. Як тільки з'являються певні зобов'язання, щоб уникнути їхнього вантажу, чоловікові легше уникнути жінки, яка на нього намагається, що називається, повісити ці зобов'язання. У більшості випадків йдеться про те, коли у жінки виникають проблеми певного роду, а чоловік не готовий їх вирішувати.

І повернення відбувається саме тоді, коли вже без нього впоралися і все вирішили.

Не чіпляйся за людину

Наше завдання не просто висвітлити причини, а й допомогти тобі ухвалити правильне рішення. Як ти могла переконатися, у деяких випадках краще відпустити чоловіка. Нехай іде у дальнє плавання, але вже без тебе. Тому що нічого путнього, з таким чоловіком точно не буде. Він просто витрачає твій час і позбавляє можливості зустріти гідного чоловіка!

Але для того, щоб ухвалити остаточне рішення, слід опрацювати внутрішні страхи та хибні переконання. Інакше відпустивши одного, ти зустрінеш нового чоловіка, але з дуже схожою внутрішньою комплектацією!

Також слід враховувати, що в деяких випадках важливо допомогти чоловікові розібратися в собі, коли ти точно знаєш, що був досвід, що травмує, і розумієш — причина догляду, не більше ніж захист психіки.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua