Чоловік хамить та грубить жінці, яку любить – як йому відповідати

Чоловік хамить та грубить жінці, яку любить – як йому відповідати

Буває, ти відчуваєш любов і ніжність з боку свого чоловіка, але ці почуття заховані глибоко-глибоко. Замість ласки, слів про те, як ти дорога, ти чуєш лише хамство та грубість. Чому чоловік грубить і хамить коханій жінці – що робити з цим, як йому відповідати і при цьому не втратити кохання?

Чому чоловік хамить

Чоловік хамить і грубить жінці, яку кохає – як йому відповідати

Фото автора Вальдемар: Pexels

Проблема, коли замість слів кохання дівчина чує непристойні слова, вульгарні жарти, наповнені агресією висловлювання, досить часто. Складно помилитись, якщо припустити, що в житті майже кожної були такі моменти.

Виникнути вони можуть у будь-якому суспільстві – коли ти спілкуєшся з людьми без освіти, інтелектуалами, богемою. Неможливо передбачити, коли і хто виллє на тебе цят бруду. Людина, яка грубить, може за хвилини забути про свою поведінку і освідчуватися тобі в коханні.

Нещодавній приклад – дівчина повернулася з роботи трохи згодом через пробки. Її зустрів розлючений чоловік. Він не звинувачував жодних конкретних звинувачень, не цікавився, що трапилося. Просто репетував і виразив кілька хвилин. Потім переключився і став нормальною людиною. Що було з ним?

Причин, через які тобі може хамити коханий, може бути кілька. Але серед них виділяється одна дуже складна та цікава, з погляду психології. Це невміння та нездатність розібратися у своїх емоціях та почуттях, надмірні очікування, що не відповідають дійсності.

Якщо згадати вище наведений приклад, причиною може бути поєднання втоми, занепокоєння, голоду, страху, незадоволеності. Давай по порядку:

  • Чоловік прийшов додому, він весь день працював, на завершення уявляв, що, коли прийде, на нього чекатимуть теплі, люблячі руки, смачна вечеря. Натомість – порожнеча та холод.
  • Він просто втомився і, повернувшись додому, зрозумів, що і тут йому доведеться працювати – готувати, мити посуд. Це ти до такого звикла, а ось твій партнер навряд чи. У голові його напевно одразу закрутилися думки про помсту.
  • Молода людина уявила, що ти проводиш час з іншим і почав накачувати свою уяву шаленими сценами.
  • Він почув хвастощі колеги, друга про те, яка у нього чудова дружина, порівняв з тобою ці вихваляння і вирішив, що настав час прийматися за виховання.
  • Весь день його переслідували невдачі – накричав начальник, мама, зламалася машина, ремонт виявився дорожчим, ніж він думав. Це все в ньому збиралося, збиралося, а як тільки ти прийшла, прорвалося назовні. Він просто знайшов жертву, яку можна вилити свій негатив.
  • Він зазнав невдачі і не може собі пробачити. Хамство – реакція на фрустрацію.
  • У чоловіка трапилося щось добре, він біг поділитися з тобою новиною, але тебе не було на місці.
  • Йому просто було добре весь день, він до цього не звик, і тепер треба зіпсувати все, щоб відчути себе нормально.

Подібних причин може бути безліч, вони змінюються, в якийсь момент на перше місце виходить одна, потім інша. Але разом вони утворюють грудку, яка, як снігова куля, якщо не розтане, буде розростатися все більше і більше.

Незрілість емоцій, низький рівень емоційного інтелекту – не єдина причина хамства, брутальності, криків з боку чоловіка.

Чоловік хамить та грубить жінці, яку любить – як йому відповідати

Чоловік обзивається і грубить як підліток

Усяким чином висловлювати свою зневагу, злість він може через низьку внутрішню культуру. Просто всередині він грубий, необтесаний мужик. Таким виріс, інакше не може.

Або, можливо, чоловік – токсичний. Йому доставляє насолоду тобі хамити. Іноді він може бути милим, симпатичним, але потім приходить до висновку, що настав час поставити тебе на місце і починає знущатися.

Хамство може бути випадковим проявом тяжкого внутрішнього стану у цілком адекватного чоловіка. Подібна поведінка не властива йому; він сам насилу його переносить, а, нагрубивши, довго буде про це жалкувати.

Що робити, якщо грубить коханий

Як бачиш, причини та ситуації, з якими пов'язане хамство коханого на твою адресу, можуть бути різними. Тому не може бути однієї ефективної відповіді на таку поведінку. Єдине, що треба зробити завжди, – встановити причину брутальності чоловіка. Від цього залежатимуть решта дій.

Інша загальна рекомендація – не дозволяй собі відповідати хамством, брутальністю, агресією. Наслідуючи приклад свого коханого чоловіка, ти ризикуєш стати такою самою, як він.

Емоційна незрілість

Якщо ти бачиш, що твій партнер не може, не вміє подолати емоції, спробуй йому допомогти. Не треба в нього ходити на поводі, терпіти агресію. Важливо навчитися з ним розмовляти, знайти спосіб розуміти, що його глине.

Пряме питання, чому він тобі грубіянить, може стати основою для зведення між вами стіни відчуження. Але якщо ти постараєшся говорити з ним м'яко, дозволиш йому бути слабким, не вимагатимеш чоловічого характеру, йому стане легше. Разом у спокійній обстановці ви розберетеся у причинах його негативу.

Гуляйте частіше, смійтеся, під час прогулянок обговорюйте день і події, що відбулися. Проводьте якнайбільше часу разом. Зустрічай його з роботи, ведіть дітей на гуртки, проси його допомагати тобі, проводжати, чекати біля офісу, коли ти затримуєшся, мандруйте.

Стрес

Часто грубість зривається з язика через сильну тривалу напругу. Послаблюється внутрішній контроль, і слова, уїдливі, грубі, мчать потоком.

Якщо твоя кохана, зазвичай спокійна, добра людина одного разу ось так зірвалася, це привід обговорити, що відбувається. Можливо, він має проблеми на роботі, або він втомився від навантаження.

Просто сядьте, поговоріть. Хочеш – обійми його, будь ласка. Приготуй улюблену страву, ванну, постіль. Подбай про кохану людину. Його відповіддю будуть глибокі почуття, ніжність.

Внутрішнє хамство

Дорослу людину з низьким рівнем внутрішньої культури важко і, ймовірно, неможливо перевиховати. Був час, коли дівчатам вселялася ідея про те, що від їхньої турботи чоловік стане кращим, чистішим, добрішим. Але в більшості сімей подібні ілюзії обернулися драмою.

Як відповісти на хамство коханого залежить повністю від тебе. Є люди, які готові заплющувати на нього очі та прийняти. Вони знають, що це частина темпераменту, яка іноді виходить на поверхню. А в іншому їх кохана – добра, дотепна людина.

Для інших будь-який прояв грубості неприйнятний. Поговори з чоловіком, розкажи, що він поранить тебе, робить боляче. Якщо він тебе любить, то, мабуть, спробує стримувати себе. Але егоїзм його може виявитися сильнішим і тоді змін не варто чекати. І тут тобі вирішувати самій, що робити – ламати себе, звикати до грубої поведінки чи піти.

Схильність до агресії

На жаль, у цьому випадку, незважаючи на почуття, краще триматися від цієї людини подалі. Якийсь час може приховувати свою сутність, а хамство буде її незначним проявом.

Але що далі, то ситуація буде важчою. Дозволивши собі нагрубити якось і не отримавши відсіч, молодик з часом увійде до смаку. На місце брутальності, яка може інтерпретуватися як вербальне насильство, може прийти регулярна фізична агресія.

Відчуваючи любов до чоловіка, ти, звичайно, навряд чи в це повіриш, але в тому вся штука, що надія на краще, самонавіювання, що він виправиться, веде до розвитку поведінки жертви та появи співзалежності. І чим далі ти терпітимеш агресію, тим важче буде повернутися до нормального життя.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua