Чоловік втік із стосунків із жінкою несподівано і ховається – що робити

Чоловік втік із стосунків із жінкою несподівано і ховається – що робити

Мабуть, рідкісна пара може похвалитися, що ніколи не стикається із труднощами на своєму життєвому шляху. Як не крути, а проблеми у стосунках між статями були, є і будуть завжди. І річ не в різниці характерів. Психологія чоловіків та жінок сильно відрізняється. Одні й самі відносини обидва партнери сприймають зовсім по-різному.

Чоловік втік із стосунків із жінкою несподівано і ховається – що робити

Фото автора Alexandre Weiss: Pexels

Часто дівчата скаржаться, що їхні хлопці воліють не помічати навіть серйозних проблем у парі. Іноді чоловіки просто збігають від них, покладаючи на жінку обов'язок самостійно розібратися з усім. Інші ж чекають, поки проблеми самі не зникнуть «як-небудь», наче за помахом чарівної палички.

Якщо подібна не надто приємна ситуація торкнулася тебе, необхідно розібратися, чому взагалі так відбувається. Крім того, є кілька психологічних рекомендацій, розуміння яких допоможе жінці правильно реагувати на таку поведінку свого партнера.

Чому чоловіки вважають за краще ігнорувати проблеми

Деякі дівчата впевнені, що вони роблять це на зло. Проте причини можуть бути досить серйозними.

Щоб зрозуміти, чому партнер намагається втекти від проблем у відносинах, необхідно заглибитись у психологію чоловічої статі. Отже, ось кілька найпоширеніших причин такої поведінки:

 • Інфантильність.

На жаль, далеко не у всіх чоловіків психологічний вік відповідає реальним цифрам у паспорті. Інфантильність може бути як вродженою, так і щепленою. Яскравим прикладом є сім'ї, де завжди панував авторитарний режим із боку одного чи обох батьків.

Коли хлопчика з дитинства не привчили самостійно вирішувати якісь важливі питання та брати на себе відповідальність за власні дії, у дорослому віці він також чекатиме, що хтось зробить все за нього. З інфантильністю боротися досить складно, оскільки це справжнє поле до роботи з психологом.

 • Страх погіршити ситуацію.

Не всі чоловіки готові ризикувати поточним становищем у стосунках. Багато хто, знаючи палку вдачу своєї другої половинки, намагаються максимально усунутись від вирішення будь-яких важливих сімейних питань.

Така поведінка у партнера може сформуватися, якщо кожна спроба щось залагодити, закінчується докорами та справжнім скандалом з боку жінки. В результаті чоловік вже боїться що-небудь робити і вважає за краще просто «не відсвічувати».

 • Некоректне виховання у дитинстві.

В даному випадку мається на увазі закладання певної форми сім'ї, де будь-які емоційні питання мають вирішуватися жінкою. Інший варіант виглядає приблизно так: «усі дівчата надто емоційні, тому всі проблеми, які вони озвучили, є суто надуманими». У результаті зростає чоловік, який не сприймає серйозно заклики про допомогу.

 • Твоя надмірна самостійність.

Чоловік втік із стосунків із жінкою несподівано і ховається – що робити

Що робити, якщо чоловік ігнорує?

Нерідко дівчата самі привчають чоловіків нічого не робити для стосунків. Наприклад, за кожної сварки першою на перемир'я йдеш ти. Чоловік, у свою чергу, розуміє, що йому самому нічого робити і не потрібно, оскільки будь-яка проблема вирішується без участі.

 • Небажання вплутуватися в сімейні «розбірки».

Практично кожен хлопець скаже тобі, що не виносить з'ясування стосунків, скандали та сварки. Причому в першому випадку він взагалі, швидше за все, бачить традиційне «розпил» свого мозку через дрібниці. Такому чоловікові набагато простіше уникати усілякими способами серйозних розмов, ніж подивитися правді у вічі.

 • Він справді не вважає наявні проблеми важливими.

Справа в тому, що хлопці бачать стосунки з дівчатами набагато простіше, ніж їхні партнерки. Коли вдома чисто, їсти їжу, а кохана не відмовляє в інтимній близькості, їм здається, що все чудово. А ось жінка може бачити нестачу допомоги в побуті, емоційну холодність з боку чоловіка, недоречну ревнощі, тотальний контроль та інші «радості», від яких дуже сильно страждає.

 • З його боку, стосунки зжили себе.

На жаль, спроба втекти від очевидних проблем може бути ознакою того, що цикл пари плавно підійшов до свого логічного кінця. Коли чоловікові жінка більше нецікава або він не бачить у відносинах перспективи, бажання щось міняти навіть не виникає. Цілком ймовірно, що він просто хоче скоріше розлучитися і йти далі, але поставити крапку самостійно поки що не може або не готовий чисто психологічно.

Що робити, якщо чоловік втік від проблем

Насамперед, необхідно зрозуміти причину такої поведінки. Коли йдеться про вже зруйновані стосунки, щось змінити буде практично неможливо. Але загалом це і на краще, тому що в тебе з'явиться шанс відновити свій емоційний баланс і створити нову перспективнішу пару з іншою людиною.

З погляду психології, вплинути на чоловіка, який всіляко намагається уникнути вирішення проблем, що виникли у відносинах, можна. Якщо ти не хочеш розриву, а продовжувати в тому ж дусі вже немає жодних моральних сил, спробуй вдатися до таких ефективних рекомендацій:

 • Говори відверто.

Це справжній бич сучасних людей. Багато жінок чекають, що їхній такий великий, розумний і сильний чоловік сам здогадається про наявність проблем і почне їх вирішувати. У результаті вони просто втомлюються та йдуть.

Завжди пам'ятай, що чоловіки мають раціональний склад розуму. Їм недоступні тонкі матерії та підсвідоме чуття. Якщо ти розумієш, що проблема є, а чоловік її ніяк не хоче визнавати, скажи йому прямо про неї. Найчастіше це вирішує безліч питань відразу.

 • Не бери всю відповідальність він.

Не варто вирощувати у чоловікові побутового чи емоційного «інваліда». Усі труднощі у відносинах необхідно долати виключно разом. Якщо партнер не бажає робити кроки назустріч, тобі не варто все брати до рук. Інакше він так і чекатиме, доки кохана все вирішить сама без його участі.

 • Вчись бути твердою.

Це те, чого бракує більшості дівчат. Хочеш, щоб чоловік перестав уникати проблем у відносинах? У такому разі не біжи за ним після кожної сварки і не давай слабину. Самостійність сильної статі багато в чому залежить від того, наскільки міцний характер у їхньої другої половинки. Не вирішуй проблему доти, доки він сам не зрозуміє, що це потрібно зробити. Але переконайся, що чоловік взагалі знає наявність якоїсь труднощі.

 • Перестань бути другою матусею.

Чоловік втік із стосунків із жінкою несподівано і ховається – що робити

Giphy

Заохочення інфантильності можна сміливо прирівняти до глобальної помилки. І її робить дуже багато дівчат, які перебувають у стосунках. Довіряй чоловікові чи хлопцеві прийняття більше відповідальних рішень і всіляко демонструй своє задоволення, коли він робить перший крок.

Нехай це буде хоч би словесне заохочення. Чоловік повинен розуміти, що його дії є вкрай важливими і потрібними для здорової атмосфери в сім'ї. Намагайся не критикувати партнера у такі моменти. Інакше він почне боятися щось робити для стосунків сам.

 • Поясні партнеру, що визнання помилок не є виявом слабкості.

Іноді чоловік не хоче розбиратися в проблемах, бо вважає подібне долею зніжених підлітків. У такому разі тобі варто показати, що стосунки не мають бути односторонніми. Гендерний похід до вирішення емоційних та побутових проблем – це прямий шлях до жіночого вигоряння.

 • Чітко поясни результати, до яких може призвести така поведінка.

Не варто залякувати свого хлопця розривом та демонстративним збиранням речей. Коли подібне відбувається кілька разів на місяць, мимоволі замислишся, що друга половинка явно переграє і нікуди не дінеться.

Ініціюй одну важливу і максимально серйозну розмову. Скажи, що у разі ігнорування проблем вам доведеться розлучитися. І будь неодмінно послідовним. Це важливо у вихованні дітей, а й дорослих чоловіків.

Коли чоловік уникає проблем, це не завжди говорить про його ненадійність. Іноді врятувати стосунки допоможе відвертість та чітке озвучення поточних труднощів. Якщо ти бачиш з боку свого партнера розуміння, але абсолютну байдужість, варто підготуватися до розриву.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua