Відносини чоловіка та жінки не розвиваються і зупинилися – що робити

Відносини чоловіка та жінки не розвиваються і зупинилися – що робити

Ти зустріла чоловіка, який тобі подобається, в якого ти закохана. І вже готова будувати серйозні стосунки, заводити сім'ю. Але виникає проблема – чоловік не робить наступного кроку. Ти даєш йому час, чекаєш, але у ваших стосунках так нічого й не змінюється. В чому причина? Як це можна виправити? Багато в чому твої дії залежатимуть від стадії спілкування, на якій ви «застрягли».

Стадія флірту, що тривала

Відносини чоловіка та жінки не розвиваються і зупинилися – що робити

Фото автора Anna Pou: Pexels

Чоловік виявляє до тебе знаки уваги, спілкується, запрошує на різні заходи, каже компліменти. Ти впевнена, що це початок чогось нового, ваші почуття взаємні. Але минає тиждень, два, місяць, а далі нічого не відбувається.

Він не зізнається у своїх почуттях, не пропонує з'їхатися, не знайомить із батьками чи друзями, тобто не робить наступного кроку. Ваші стосунки стоять на місці. Щоб зрозуміти, як поводитися, потрібно розібратися в тому, чому немає подальшого розвитку.

Це може мати кілька причин:

  • він просто не готовий до серйозних відносин – це не означає, що чоловік інфантильний або уникає відповідальності. Кожен сам вибирає для себе, коли приходить час «розсудливість»;
  • у нього інші пріоритети – припустимо, зараз він хоче витрачати всі ресурси на кар'єру, самореалізацію, жити «для себе», а не вкладати сили та час у стосунки;
  • сім'я не входить до його системи цінностей – це найпростіша ситуація, у якій чоловік у принципі не збирається заводити сім'ю. Він має повне право. Важливо враховувати, що зазвичай за таким рішенням стоять серйозні причини, психологічна травма, негативний досвід батьків тощо;
  • він не впевнений, що ти “та сама” – так, усвідомити це не дуже приємно. Йому хочеться з тобою спілкуватися, але не більше. Це не означає, що з тобою щось не таке. Просто образ, з яким у нього асоціюється дружина, не збігається з твоїм чином. Це не потрібно. Спроби підлаштуватись під його шаблон не приведуть ні до чого хорошого;
  • він довго приймає рішення – є такий тип характеру, який до кожного рішення підходить лише після ретельного аналізу. Не варто форсувати події, потрібно дати чоловікові потрібний час. Щоб зрозуміти, що причина саме в цьому, зверніть увагу на те, як він у принципі приймає важливі рішення і скільки йому потрібно часу для цього;
  • він фліртує з усіма – його манера спілкування, це також особливість характеру. Проаналізуйте, як він спілкується з іншими жінками. Може він і не сприймає тебе, як кохану, йому просто властива така поведінка.

Спробуй розібратися в справжній причині тривалого флірту. Подумай, чи можеш ти її змінити. Поки він «дозріває», не бійся звертати увагу на інших чоловіків. Якщо ви просто спілкуєтеся, а стосунків, як таких, ні, то ти маєш повне право сприймати себе як вільну жінку. Гірше, коли ти роками продовжуєш його чекати та сподіватись на зміни. Ти ризикуєш зіткнутися з великим розчаруванням.

Відносини чоловіка та жінки не розвиваються і зупинилися – що робити

Чому не розвиваються стосунки?

Стадія відносин, що тривала

Але ви вже офіційно у відносинах. Начебто все добре, але час іде, а він не робить наступний крок, у вас мало спільних занять, захоплень, у вас різні інтереси, плани на відпочинок, він не ділиться своїми переживаннями, враженнями та проблемами, не розповідає про роботу.

Він часто пропадає з кола твого спілкування, займаючись своїми справами, а після повернення не розповідає тобі про них. Звичайно, чоловік не повинен звітувати, де він був і з ким. Питання в тому, що він не має потреби ділитися з тобою чимось особистим.

У чому може бути причина того, що він не робить наступного кроку:

  • він не готовий брати на себе відповідальність – він тебе любить, хоче спілкуватися, але зобов'язання йому ні до чого. Це не говорить про те, що він «поганий», кожен має право сам ухвалювати рішення щодо свого життя. Важливо пам'ятати, що зазвичай така позиція має серйозні причини – негативний досвід, шаблонне мислення, психологічна травма в дитинстві, непродуктивні установки, які він отримав при вихованні;
  • у вас є проблеми у відносинах – чоловік тебе любить, але ви багато сваритеся, ти його критикуєш, є багато ревнощів, нез'ясованих претензій, образ, ви не вмієте вирішувати конфлікти. Тоді не робити наступного кроку – цілком раціональний підхід. Спочатку потрібно налагодити стосунки;
  • йому «зручно» залишати все як є – це вже говорить про життєву позицію чоловіка. І чим більше ти йому «підігруєш», тим складніше щось змінити. Він має право так жити, так само як і будь-яка жінка має право вибирати прийнятний для неї спосіб життя. Якщо особисто тобі це не підходить, то це стає проблемою.

Що робити, якщо відносини не розвиваються

Якщо ти розумієш, що ваші стосунки «застрягли» на якомусь етапі, який триває досить довго, це не можна ігнорувати. Особливо якщо таке становище тебе не влаштовує, і ти хочеш повноцінну сім'ю. З іншого боку, слід поважати думку партнера. Кожен рухається у відносинах зі своїм темпом. Задумайся, чи не надто ти форсуєш події.

Найважче – це вирішити, чи варто чекати поки що чоловік «дозріє», чи постаратися не прогаяти час і не зробити це очікування довгою в життя. Як цього уникнути?

По-перше, з'ясуй причини, з яких відносини не розвиваються. Деколи досить просто про це поговорити. Чоловік скаже, що у нього зараз на першому місці кар'єра, чи що він взагалі не хоче заводити сім'ю. Вислухай те, що він каже, не намагайся відразу заперечувати чи переконувати. Зрозумій його позицію, вникни в неї. Це потрібно насамперед тобі.

Якщо причина є тимчасовою і ти можеш її змінити, то зроби це. Налагодь стосунки, або обговори з чоловіком, коли він буде готовий. Наприклад, після того, як він отримає певну посаду або вийде на бажаний рівень доходу. Це цілком раціональний підхід.

У той же час, донеси до чоловіка свої бажання і те, наскільки це важливо. Чи не вимоги, а саме твою позицію. Розкажи, як цінно тобі рухатися вперед, одружитися чи завести дітей. Розкажи, чому це має велике значення. Якщо чоловік любить, то обов'язково зрозуміє твої почуття та захоче зробити щасливою.

Пам'ятай, що не завжди можна змінити думку іншої людини. Навіть якщо ти його вмовиш, то велика ймовірність, що ви обидва про це пошкодуєте. Якщо чоловік залишається непохитним, то тобі потрібно ухвалити рішення – чи залишатися в цих відносинах. Тільки від тебе залежить твоє щастя. Залишатися з цим чоловіком тільки зі страху самотності – це не означає бути щасливою.

Сама прагне розвитку. Постав кілька цілей – одні на пару місяців, інші на кілька років. Почни вже сьогодні до них прагнути, робити перші кроки. Займайся саморозвитком, освоюй нову професію, змінюй життя, виконуй мрії. Або чоловік піде з тобою в ногу, або ви розійдетесь на черговому перехресті. Але краще зробити це зараз, щоб не пошкодувати про втрачений час.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua