Нормальні стосунки в сім'ї та притаманні їм риси – чи все ти робиш правильно

Нормальні стосунки в сім'ї та притаманні їм риси – чи все ти робиш правильно

У кожній сім'ї свої правила, норми, принципи та традиції. Ідеологія однієї сім'ї може бути абсолютно неприйнятною для представників іншого осередку суспільства. Найважливішим є те, що потрібно створювати союз із тією людиною, яка найбільш близька тобі за поглядами на життя.

Що таке щасливий шлюб

Нормальні стосунки в сім'ї та притаманні їм риси – чи все ти робиш правильно

Фото автора Thayssa Castro: Pexels

Немає чіткої формули щасливого шлюбу. Вміння зберегти своє кохання і повагу протягом довгих років, це велике мистецтво, підвладне далеко не всім. Довговічність шлюбу здатні забезпечити не лише почуття, а й порозуміння та вміння згладжувати гострі кути, можливість домовлятися у конфлікті та кризовій ситуації.

Відносини не здатні перебувати у статичному стані, вони постійно розвиваються, змінюються, рухаються. Настають періоди, коли ви один одного перестаєте розуміти, вам складно стає спілкуватися.

Так от здатність пройти цей складний період разом, десь, маючи мудрість не тиснути, десь перечекати, а десь і підтримати; дає можливість нести любов через перепони та труднощі протягом довгих років.

Перш ніж одружуватися варто обговорити ключові моменти. Це робиться для того, щоб через якийсь час не прийшло розчарування. Наприклад, ти мрієш мати багато дітей, а чоловік не планує взагалі. Гірко усвідомитиме через деякий час, що ваші погляди на такі важливі речі розходяться кардинально.

Ключові моменти, які варто обговорити до шлюбу:

 • Якої системи влади у сім'ї дотримується твій партнер.

Є три види розподілу влади: патріархат, матріархат та егалітарна сім'я. Якщо у твоєму розумінні у подружжя мають бути рівні права та обов'язки (егалітарний поділ влади), а партнер має бажання будувати класичну патріархальну сім'ю, вам надалі стане складно розподіляти і ділити обов'язки.

 • Хто відповідає за достаток у сім'ї.

Можливо, ти хочеш працювати, а чоловік проти того, щоб жінка могла реалізувати себе. Обговоривши цю тему до одруження, можна буде уникнути розчарувань одне в одному щодо цього питання.

 • Ставлення до дітей.

Можливо, у вас є діти від попередніх шлюбів. Варто обговорити, як саме проходитиме спілкування, висловити одне одному те, як вам хотілося б, щоб партнер ставився до них. Ставлення до дітей загалом також важливий аспект.

 • Течія конфліктів.

Не менш важливим є питання поведінки під час конфліктних ситуацій. Наприклад, якщо твій партнер під час сварок не готовий розмовляти, а просто йде розслабитися з друзями, то важко буде будувати з людиною повноцінні стосунки. У момент розбіжностей потрібно бажання двох сторін залагодити, обговорити та врегулювати протиріччя.

 • Ставлення до батьків.

Важливо те, як партнер ставиться до своїх батьків, а чи готовий він вибудовувати відносини з твоїми. Якщо він у всьому радиться зі своєю мамою та батьком і не може без них ухвалити рішення, навряд чи щось зміниться під час шлюбу з тобою.

Проте повага і шанування має бути присутня у його стосунках з батьками, адже цей пункт може багато сказати про людину. Безумовно, є винятки з правил, коли припустимо, у людини з дитинства порушено зв'язок із батьками (неблагополучна сім'я).

Звичайно в момент сильної закоханості, подібні обговорення ти можеш не захотіти вести, адже почуття та емоції здатні затьмарити розум та здоровий глузд. Так само є ризик, що для завоювання партнера людина здатна прикрасити і спотворити свої реальні думки.

Нормальні стосунки в сім'ї та притаманні їм риси – чи все ти робиш правильно

Як створити щасливі стосунки?

Але все ж таки варто приділити увагу таким важливим моментам, адже деякі «дзвіночки» здатні направити тебе у правильне русло, вказавши потрібний шлях.

Що вкладає у стосунки чоловік, а що жінка

Кожен член сім'ї робить свій внесок у щасливе життя. Не має значення хто вклав більше, а хто менше. Відносини – завжди робота двох людей, яка здатна привести до задоволення та задоволення всіх потреб.

Яке «зерно» несе у відношенні чоловік:

 • Чоловік – основний здобувач для своєї родини.
 • Побутові важкі чоловічі обов'язки.
 • Він захищає та оберігає сім'ю від складнощів.
 • Вірність та чесність.
 • Повага до жінки, матері своїх дітей.
 • Участь у вихованні дітей.
 • Підтримка та опора.
 • Сила, мужність,

«Зерно» жіночого внеску:

 • Побутові обов'язки.
 • Турбота про свій зовнішній вигляд.
 • Турбота про дітей.
 • Підтримка та подяка.
 • Мудрість та розуміння.
 • Жіноча енергія.
 • Розвиток та реалізація.

Це є базові обов'язки двох сторін. Список доповнюється парою залежно від переваг та поглядів на стосунки.

Золоті правила щасливого шлюбу

 • Кохання та повага – основа шлюбу.

Безумовно, почуття з часом перетворюються, стають дещо іншими. Проте базове почуття, таке як кохання, варто берегти і тонко щодо нього ставитися. Шанобливе одне до одного ставлення дозволяє це зробити.

 • Щирість зміцнює довіру.

Бути самим собою, не відігравати ролі і не вдавати, дозволяє вибудовувати відносини, засновані на довірчому ставленні один до одного. Навіть якщо ви тільки починаєте зустрічатися, важливо зберігати свої переконання і бути собою.

Без довіри відносини набувають негативного забарвлення, вони схожі на хворобу та залежність. Тому впевненість один в одному варто підживлювати та берегти.

 • Чесність та вірність.

Сімейні стосунки проходять крізь різні випробування. Залишатися вірним і чесним перед партнером дарує можливість не обманювати самого себе і не робити вчинки, які можуть стати фатальними в довірчих взаєминах.

 • Вміння слухати та чути.

Проводячи багато часу вдома, подружжю важливо вміти один одного вислухати і вловити суть сказаного. Безумовно, відіграє роль сумісність у цьому питанні, адже якщо ти бажаєш багато говорити, а партнер не готовий слухати твої довгі промови, вам буде складно знайти компроміс у такій ситуації.

Варто уважніше ставитися до прохань чоловіка, адже здатність швидко усвідомити претензії та бажання піти назустріч позитивно позначиться на вашому сімейному житті та розумінні.

 • Вміння приймати одне одного повністю.

Кожна людина наділена перевагами та недоліками. Здатність прийняти негативні риси іншої людини дарує взаємність у цьому питанні, а також дозволяє зберігати мир і спокій у відносинах. Не потрібно нікого переробляти, ми вже відбулися і не хочемо втрачати свою індивідуальність. Кохання – це прийняття.

 • Спільне дозвілля.

І не має значення, чи з'явилися у вас діти або ви завантажені роботою, ви повинні обов'язково знаходити час один для одного. Почуття здатні розгорітися з новою силою, якщо ви як на початку відносин влаштуєте спільний похід кудись або організуєте невелику подорож.

 • Повага до особистих кордонів.

Не варто забувати і про особистий простір кожного. Спілкування з друзями, хобі та захоплення не закінчуються із одруженням. Поважне ставлення та довіра сприяє лише зміцненню союзу.

 • Підтримка та опора.

Вміння підтримати, коли важко, простягнути руку допомоги у складний момент – свідчить не лише про людські якості, а й про колосальну турботу та залучення до життя партнера. Цінність, яку здатні подарувати один одному лише близькі люди.

 • Подяка.

Слова подяки є важливими як чоловікам, так і жінкам. Тепле «дякую» здатне відігріти будь-яке серце, а також мотивує до подальших звершень і дій, здатних порадувати партнера.

 • Вміння прощати.

Прийняття факту, що всі ми робимо помилки, допомагає зрозуміти партнера і дозволити йому також помилятися. Щоб навчитися прощати, варто розвивати по відношенню до партнера такі почуття як емпатія та чуйність.

Ідеальних стосунків не існує. Віддаючи багато тепла та подяки партнеру, не скуплячись на турботі та пробаченні, вам вдасться досягти гармонії та згоди на довгі щасливі роки.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua