Що робити, якщо почуття у стосунках згасають – чи можна їх повернути

Що робити, якщо почуття у стосунках згасають – чи можна їх повернути

Згодом будь-яка пара стикається з втратою інтересу один до одного. Це може призвести до розлучення. Чи можна все виправити? Що робити, якщо у чоловіка згасли почуття до тебе? Існують прості способи, які допоможуть.

Чому йде інтерес

Якщо з стосунків пішла пристрасть та інтерес один до одного, насамперед потрібно зрозуміти у чому причина та усунути її.

Що робити, якщо почуття у стосунках згасають – чи можна їх повернути

Фото автора Miriam Alonso: Pexels

Без цього, щоб ти не робила, це буде лише тимчасове і не дуже ефективне рішення.

Причини, через які згасають почуття:

 • ви говорите тільки про побут, справи – у відносинах немає романтики чи інтересу один до одного, тому що ви не говорите про себе, про важливі справи, про свої почуття чи цікаві заняття;
 • одноманітність і рутина – якщо ваше життя перетворилося на «день бабака», то почуттів не буде, адже все передбачувано, немає новизни, ви повторюєте одні й ті самі фрази;
 • багато образ, що накопичилися – невирішені конфлікти призводять до того, що негативних емоцій ставати так багато, що позитивним просто не залишається місця;
 • постійні сварки та критика – якщо щодня ви щось з'ясовуєте, намагаєтеся один одного переперечити чи перекричати, це неминуче позначиться на ваших почуттях.

Якщо ти помітила, що більшість сварок з дрібниць – це ознака того, що у ваших відносинах є корінна проблема, щось когось не влаштовує, але замовчується. Невдоволення ж виявляється у постійному роздратуванні.

Щоб зрозуміти справжню причину, проаналізуй ваше спільне життя. Це досить важко. Емоційна включеність у ситуацію, самообман роблять тебе суб'єктивною. Тому іншим давати поради завжди легше.

Для того, щоб подивитися на ситуацію з боку та побачити проблему, у психології є проста техніка. Вибери час, коли тобі ніхто не заважає, ти сама. Вимкни телефон. Викинь із голови всі думки. Закрий очі.

Уяви, що ти входиш до зали кінотеатру. У ньому немає нікого, це ранковий сеанс. Відчуй запах, почуй, як у ньому тихо. Вибери місце та сядь. Світло згасло. Перед тобою світиться величезний екран. Ти починаєш дивитися фільм, де показується типовий день у житті твоєї родини.

Він міг бути вчора чи тиждень тому. Подивися цей фільм як глядач, який бачить його вперше. Звертай увагу на поведінку чоловіка. Подумай, що відчуває, що думає. Спробуй побачити, як він сприймає тебе та домашнє спілкування.

Ця техніка допомагає абстрагуватись від ситуації, побачити причину проблем. Коли ти зрозуміла її, подумай, як ти можеш змінити це?

Образи і претензії, що накопичилися, часто замовчуються. Ніхто не хоче порушувати цю тему, бо намагається уникнути конфлікту. Але емоції від цього нікуди не зникають, а продовжують впливати на ваші стосунки. Краще все з'ясувати, пережити кризу та знайти рішення, ніж жити із «широко закритими очима».

Що робити, якщо почуття у стосунках згасають – чи можна їх повернути

Чому чоловік втрачає інтерес?

Як це виправити

Крім пошуку причини та її виправлення, корисно подумати про потреби один одного. Йдеться не про потреби в їжі, воді, а про психологічні потреби, які є у кожної людини: безпеку, прийняття, новизну, повагу, увагу, прихильність, значущість і так далі. Чи даєте ви це одне одному?

Наприклад, чи не знецінюєш ти його досягнення постійними докорами та порівняннями з іншими? Чи не концентруєш усю свою увагу на дітях, фруструючи його потребу в цій самій увазі? Чи приймаєш ти його таким, яким він є?

Гарний спосіб повернути колишні почуття – спогади. Але просто подивитися фотографії або піти до ресторану, де було ваше перше побачення – замало.

Згадай у кого він закохався

Згадай себе такою, якою ти була у вашу першу зустріч. В яку дівчину він закохався? І чому? Як ти одягалася? Як поводилася? Про що говорила, чим захоплювалась? Чи була тобі легкість, відкритість? Якими очима ти дивилася на нього? Як сміялася з його жартів? Про що ви могли говорити годинником? Найкращий спосіб повернути його згаслі почуття – повернути себе минулу.

Звичайно, вже неможливо бути такою самою. Це не потрібно. Але можна згадати про ті риси характеру та поведінку, які в тобі завжди були і залишаться, просто вони «задавлені» рутиною та проблемами.

Згадай, у кого ти закохалася

Якщо хочеш, щоб чоловік полюбив тебе заново – сама закохайся в нього ще раз. Коли жінка дивиться закоханим поглядом, це викликає у чоловіка бурю емоцій. А щоби повернути свої почуття, самій не заважає згадати, чому ти його полюбила, за які якості. Вони теж нікуди не зникли, він все ще “герой твого роману”, просто ти частіше бачиш його слабкість. Але це не означає, що він втратив усі свої переваги.

Прості способи повернути його інтерес до тебе

Існує кілька простих методів, які допоможуть тобі розбудити почуття, що згасли в чоловікові. Чим більше ти їх використовуєш, тим краще. До них можна віднести:

 • спонтанність – дозволь собі робити те, що тобі не властиве, реагувати несподівано. Наприклад, замість звичної незадоволеної мови щодо його шкарпеток, зробити щось смішне;
 • відмова від сварок та критики – вчися іншим методам вирішення конфліктів, говори про почуття та слухай у відповідь;
 • зовнішній вигляд – час для зміни образу, пошуку себе, самореалізації з допомогою нового іміджу, ревізії домашнього одягу;
 • впевненість у собі – ця якість завжди приваблює людей, тому постарайся її «прокачати»;
 • займися новою справою – це розкриє тебе з іншого боку, а людина, захоплена чимось, викликає інтерес до своєї особистості;
 • запитуй про нього – питай у чоловіка, як пройшов його день, з якими труднощами він зіткнувся, що було цікавого, тільки питай не рутинно, а зі щирим інтересом і вислуховуй відповідь, бери участь у розмові, а не дивись у телефон;
 • зробіть разом те, що ніколи не робили – це ще одна ознака спонтанності, спільна діяльність зміцнює емоційний контакт;
 • відпочивайте один від одного – важливо, щоб у вас було своє життя, крім сімейного, захоплення, друзі, не намагайтеся обмежувати свободу один одного;
 • розпали цікавість – роби несподівано, займайся саморозвитком, більше проявляй почуттів, але залишай недомовленість;
 • почни фліртувати, навіть якщо це твій чоловік – флірт приносить задоволення, тому потрібно цим користуватися;
 • почни сміятися з його жартів – для чоловіка це дуже важливо;
 • роби компліменти – так, чоловік теж потребує похвали та компліментів, головне, робити це щиро, а не кидати суху фразу «молодець»;
 • висловлюй подяку за допомогу та турботу – не сприймай їх як належне. Подяку не завжди треба говорити словами, у твоєму розпорядженні посмішка, погляд, дотик, можна навіть поаплодувати;
 • проводьте якийсь час тільки вдвох – поверни у відносини романтику, побачення, ходіть у кіно, гуляйте парком, розмовляйте.

Будь-які почуття можна повернути, головне, знайти причину їх згасання і трохи змінити свою поведінку. Якщо ви цінуєте один одного, то немає такої проблеми, з якою ви не зможете впоратися.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua