Як позбавитися любовної залежності до чоловіка дівчині самостійно

Як позбавитися любовної залежності до чоловіка дівчині самостійно

У відносинах далеко не все буває гладко, на жаль. На сьогоднішній день, з погляду психології, зустріти пару зі здоровим мікрокліматом у сім'ї вкрай проблематично. Набагато частіше можна помітити, що між партнерами є сильна і навіть болісна залежність. Якщо вона сформувалася в односторонньому порядку, то один із людей незмінно відчуватиме перманентний дискомфорт.

У цьому випадку розлучення може перетворитися на справжню катастрофу. Якщо в тебе є любовна залежність від чоловіка, її необхідно обов'язково позбутися. А якщо ні, то спокійної жити і будувати нові відносини після розриву не вийде.

Ознаки любовної залежності

Як позбавитися любовної залежності до чоловіка дівчині самостійно

Фото JD Mason on Unsplash

Перш ніж приступити до якихось дій та освоєння методик, необхідно з'ясувати, а чи взагалі є проблема і з чим доведеться боротися. Любовна залежність може проявлятися по-різному і не завжди помітна з першого погляду. Ось кілька типових моментів, які демонструють, що у твоїх відносинах насправді не все так гладко:

 • Є одержимість самою ідеєю «ідеального» кохання загалом. Якщо жінка впевнена, що вона має набути стандартних відносин, коли поруч неодмінно перебуває чоловік, їй стає однаково, хто ж, власне, грає роль обранця.

Головне, щоби «як у людей». І це одна з базових ознак, а також причин нездорових відносин.

 • Ти одержима якимсь певним чоловіком. У разі нерідко помилкове прийняття сексуального потягу за реальні почуття. Нав'язливі думки, сни та фантазії — все це веде до тривожного розладу та різкої зміни настрою.
 • Помічаєш сама чи тобі говорять про зайву нав'язливість до партнера. Навіть якщо людина робить зауваження або відкрито заявляє, що не можна так відверто «чіплятися», таке сприймається виключно в багнети. Бажання бути поряд і контролювати кожен крок 24/7 є однозначно хворим.
 • Неможливість завершити стосунки, навіть коли у них некомфортно. Мабуть, це головна ознака того, що між партнерами розвинулася деструктивна взаємодія. Наявність психоемоційного чи фізичного впливу може бути ніяк виправдано. Цілком імовірно, що причина приховується в сильно заниженій самооцінці.
 • Для тебе набагато важливіша первинна привабливість, ніж довгострокові перспективи.
 • Ти не можеш упокоритися з самотністю. Якщо будь-яка спроба розлучитися з людиною викликає гострий напад страху і паніки, варто задуматися про наявність любовної залежності. Адже насправді все не так уже й жахливо.
 • З відривом з людиною виникає відчуття «ломки». Коли емоційні переживання переходять у стадію хворобливих фізичних відчуттів (психосоматика), варто серйозно задуматися про те, щоб нарешті позбавитися залежності від людини, що виникла.
 • Шалений прояв власництва. Необгрунтовані ревнощі і бажання зробити чоловіка своїм додатком є явними ознаками нездорових відносин. Якщо ти помічаєш, що прагнеш тотального контролю навіть на відстані, час вживати заходів.

Як позбавитися любовної залежності до чоловіка дівчині самостійно

Як позбутися любовної залежності?

 • Готовність пожертвувати власним комфортом заради чоловіка. Якщо дівчині доводиться погоджуватися на будь-які зміни, аби партнеру було добре, значить, у парі однозначно немає гармонії.
 • Нерозділені почуття не є причиною для розлучення. Насправді це більш ніж вагомий привід. Адже принцип «стерпиться-злюбиться» явно створений кимось із пристрастю до мазохізму. Якщо ти розумієш, що у чоловіка немає почуттів у відповідь, але як і раніше намагаєшся зберегти стосунки, варто задуматися про наявність хворобливої любовної прихильності.
 • Щоб бути щасливою, тобі потрібний хтось поряд. Коли жінка сприймає свого партнера як реальний гарант любові, стабільності та «хепі енду», насправді стосунки не є здоровими. Адже кожна доросла і адекватна людина цілком здатна комфортно існувати за наявності різних людей довкола. Світ неспроможна і має звужуватися до розміру однієї конкретної постаті.

Топ-7 психологічних методів позбутися любовної залежності

Ця проблема дійсно заслуговує на пильну увагу. В іншому випадку ти ризикуєш здоровим сном, нормальними стосунками та щасливим майбутнім у цілому. Щоб перестати бачити в чоловікові «пуп землі», спробуй скористатися такими простими, але ефективними психологічними методами:

 • Самонавіювання.

Це реально допомагає, якщо все робити правильно. Постарайся створити навколо себе максимально спокійну та затишну атмосферу. Позбудься джерел різких звуків і сильного світла. Розслабся і постарайся поринути в якусь подобу трансу.

Чітко визнач, які саме почуття ти хотіла б відчувати до цієї людини (в ідеалі). Не має значення, що це буде: байдужість, гнів, ворожість чи огида. Прийнятно все. Головне, щоб емоція стала абсолютно щирою. Уяви його перед собою якомога явніше, а потім віддали і зроби візуально розмитим.

Згадай усі вчинки, які реально поранили тебе і завдали незручностей. Уяви, що він це робить зараз. Запам'ятай свої відчуття в цей момент якомога детальніше. В ідеалі підібрати 5 таких ситуацій та регулярно їх представляти.

 • логіка.

Просто усвідомь усі негативні наслідки спільного майбутнього з цією людиною. За коротким періодом романтичної ейфорії неодмінно виявиться сувора правда життя, що супроводжується нескінченними докорами, проблемами, скандалами та сльозами. Зрозумій, як багато сил забирає даремно це кохання.

 • Усвідомлення недоліків.

Усі переваги чоловіка переведи у його мінуси. Щоб позбавитися залежності, необхідно явно побачити кожен недолік людини. Він здається тобі ідеальним сексуальним партнером? Значить регулярно десь відточує свою майстерність. Чи не є марнотратом? Вважай таку людину жадібною.

 • Клин клином.

Коли один чоловік не виходить з голови, витісни його іншим. Постарайся переключити свою увагу на нового хлопця та захопитися свіжим романом. Тільки будь обережна, тому що жіноча психіка – дуже тендітне поняття. Не варто з однієї хворобливої залежності пірнати в іншу.

 • Виховання внутрішнього циніку.

Намагайся оточити себе людьми зі здоровою або навіть дещо надмірною часткою скепсису у погляді на весь світ, що їх оточує. Якщо ти міцно начепила на ніс рожеві окуляри і не можеш побачити у своєму партнері нічого негативного, звернися до оточення. Нехай вони підкажуть, що саме не так у ваших відносинах. Повір, іноді подивитися на людину іншими очима дуже корисно.

 • Постійна зайнятість та ЗОЖ.

Якщо тобі постійно нудно, не дивно, що в голову лізуть не надто правильні думки. Коли жінка свято вірить, що «серцю не накажеш», швидше за все просто ніколи не пробувала ним керувати. Насправді все набагато простіше. Піди з головою в роботу, хобі чи спорт. І не піддавайся бажанню пустих вихідних з алкоголем обійняти. Не дарма ж колишнім тягне дзвонити виключно у нетверезому стані.

 • Напрям енергії в інше русло.

Ще одна назва цього методу – сублімація. Його ще активно просував Фрейд. Займися творчістю. У голові суцільні фантазії про людину? Пиши вірші і оповідання, малюй картини, виплескуй емоції назовні. Це не дозволить їм вирости в щось болючіше.

Любовна залежність – дуже серйозна проблема. Вона не дозволяє жінці розірвати токсичні стосунки, навіть коли їй уже в них погано. Щоб перестати постійно думати про чоловіка, звернися до популярних психологічних методик.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua