Хто частіше зраджує: чоловіки чи жінки та чому

Хто частіше зраджує: чоловіки чи жінки та чому

Скільки люди будують моногамні відносини, стільки ж процвітають та зради у цих відносинах. Тому в суспільстві склалося безліч стереотипів із цього приводу. Наприклад, що всі чоловіки зраджують, що жінки більше схильні до вірності тощо.

Але чи це так насправді? Що каже статистика та які дослідження були проведені психологами? Спростували вони ці стереотипи?

Хто частіше змінює: чоловіки чи жінки

Хто частіше зраджує: чоловіки чи жінки та чому

Фото автора Mikhail Nilov: Pexels

Це питання хвилює не лише подружжя, яке сумнівається у вірності своїх других половинок, але також соціологів та психологів різних країн.

Вивести точні статистичні дані досить складно, тому що ставлення до зрад у суспільстві завжди було негативним, і далеко не кожен готовий відповідати на такі питання правдиво.

Не допомагає в цьому плані й анонімність опитувань, оскільки людям важко зізнатися у зраді не лише іншим, а насамперед самим собі.

Інша проблема в тому, що люди по-різному трактують поняття «зрада». Згідно з опитуванням Elite Daily “100 People Reveal What They Consider To Be Cheating In A Relationship”, за даними 2016:

 • 75% вважали зрадою флірт у листуванні;
 • 61% упевнені, що інтимні думки та почуття до іншої людини, навіть якщо вони нереалізовані – це теж зрада;
 • 85% людей вважають, що вечеря з привабливою колегою протилежної статі – це не вважається зрадою;
 • 56% не вважають зустрічі з колишнім партнером зрадою, якщо ті мали дружній характер.

При цьому все більше занепокоєння у людей, незалежно від статі, стали викликати не лише фізичні зв'язки на стороні, а й емоційні.

Один з найдостовірніших анонімних опитувань з приводу того, як часто партнери зраджують один одного, було проведено у 2019 році британською компанією BBC. Вони опитали чоловіків та жінок від 30 до 40 років. Як показали результати – 70% чоловіків зізналися у тому, що зраджували своїм другим половинкам.

До речі, жіноча невірність не сильно відстає від чоловічої. 65% жінок зізналися, що хоч раз змінювали своїх партнерів.

У 2015 році соціологічна організація «Левада-Центр» провела своє опитування щодо зрад. Як показали результати, 45% чоловіків не бачать нічого поганого в тому, щоб, будучи одруженим, завести собі коханку. І знову жінки небагато відстали – 30% теж «за».

Офіційна статистика для росіян на 2020 рік – 75% чоловіків зізналися, що хоч раз змінювали своїм другим половинкам.

Хто частіше зраджує: чоловіки чи жінки та чому

Три види чоловіків не зраджують дружинам

Чи варто покладатися на статистику

Зазвичай людей хвилюють статистичні дані щодо кількості зрад, бо вони:

 • відчувають страх невідомості – наприклад, дівчина хоче дізнатися, скільки шансів на те, що чоловік їй змінить і чи варто цього побоюватися;
 • хочуть зрозуміти, що справа не в них – дружині, якій вже зрадив чоловік важливо усвідомити, що проблема не в тому, що з нею щось не так, просто невірність властива всім чоловікам.

Але якою б не була причина, проблема в тому, що статистичні дані не допоможуть зрозуміти, чи змінить тобі чоловік чи ні. Тому що статистика не враховує таких факторів, як:

 • якість сімейних відносин;
 • тривалість шлюбу;
 • задоволення психологічних потреб у парі;
 • моральні цінності та встановлення кожного з подружжя;
 • наявність або відсутність у них інтимного життя, а також його якість;
 • переважання позитивних чи негативних емоцій під час спілкування подружжя;
 • початкові цілі, з якими люди брали шлюб;
 • здатність подружжя у принципі довіряти одне одному;
 • що саме подружжя має на увазі під зрадою.

Наприклад, дослідженнями 2015 року “Her Support, His Support: Money, Masculinity, and Marital Infidelity”, які провела Американська соціологічна асоціація, було встановлено, що навіть фінансова залежність одного з подружжя впливає на кількість зрад.

Що цікаво, той, хто залежить від чоловіка, більше схильний до зради, ніж той, хто відповідає за фінансове забезпечення. Особливо це для чоловіків, яких забезпечують їхні дружини.

Що більше чоловік вкладається в сімейний бюджет, то менше шансів, що він піде ліворуч. Втім, ця статистика працює лише до певного порога. Чоловік більш схильний до вірності, якщо він:

 • заробляє більше за дружину;
 • але забезпечує трохи більше 70% сімейного бюджету.

Коли він перевищує цей поріг, то, за даними дослідження, різко збільшується шанс, що він може змінити свою дружину.

Оскільки існує безліч різних факторів, що впливають на вірність або невірність партнерів, будь-які статистичні дані можуть бути суперечливими, ненадійними і, тим більше, вони нічого не розкажуть тобі про свого власного чоловіка.

Єдине, що статистика може сказати – не всі чоловіки зраджують своїх дружин. Але чи змінить дружині один конкретний чоловік – статистика промовчує.

Чому чоловіки зраджують

Замість покладатися на статистичні дані, краще зосередитися на якості ваших відносин. Згідно з опублікованими в Journal of Sex Research результатами, найпоширенішими приводами для зради є:

 • сексуальна незадоволеність у шлюбі;
 • бажання помститися партнерові за нанесену ним образу;
 • брак любові, уваги, турботи з боку дружини чи чоловіка, невиконання ними своїх зобов'язань;
 • відчуття нудьги, бажання випробувати нові яскраві враження, яких, зважаючи на все, у шлюбі було недостатньо;
 • випадкові чи «зручні» моменти – відпустка, корпоративи, алкогольне сп'яніння тощо.

Як стверджують фахівці з університету Квінсленду, є ще одна причина невірності – гени. Це довели дослідження 2014 року, результати якого були опубліковані в американському науковому журналі Evolution and Human Behavior.

За результатами цих досліджень було виявлено, що люди, схильні до зради, мають певний тип генів, які відповідають за рецептори гормонів вазопресину та окситоцину. Вони були знайдені у 62% чоловіків, які зраджують своїм другим половинкам.

Можливо, саме тому навіть кохання не завжди гарантує вірність у шлюбі, причому незалежно від статі.

Чи є щось, що може гарантовано вберегти пару від зради? Скоріш за все ні. Як немає гарантії, що ця зрада станеться.

Чим більше подружжя приділяє один одному увагу, чим більше між ними психологічної близькості, турботи, тим менше шансів зіткнутися з невірністю.

Для цього важливо вміти усвідомлювати свої потреби, приймати той факт, що не всі вони задовольняються у шлюбі, говорити про це дружину та разом шукати способи, як це виправити, а не приховувати та не замовчувати проблеми, доводячи стосунки до байдужості.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua