Чому не складається особисте життя у жінки – проблеми та їх вирішення

Чому не складається особисте життя у жінки – проблеми та їх вирішення

Що робити, якщо хочеться кохання, близькості, щоб поряд був добрий гідний чоловік, але постійно не щастить у особистому житті? Чи буває справді ця сама невдача? Чому не складаються стосунки і чому іноді дівчата обирають «не тих» чоловіків?

Чому у жінки не складається особисте життя

Чому не складається особисте життя у жінки – проблеми та їх вирішення

Фото автора Mikhail Nilov: Pexels

Якщо ти відчуваєш самотність, у твоєму житті мало романтичних зустрічей, або вони не призводять до серйозних тривалих стосунків, важливо розуміти, що проблема зовсім не в тому, що навколо мало чоловіків.

З погляду психології за цим може стояти:

 • Базова недовіра до людей

Воно формується ще в ранньому дитинстві і ніби переслідує жінку протягом усього життя. У неї мало друзів, їй важко відкриватися людям, вона звикла у всьому покладатися лише на себе.

Базова недовіра виявляється у тому, що ти сприймаєш зовнішній світ, як щось небезпечне, у вчинках інших людей бачиш приховані егоїстичні мотиви.

У такому разі тобі важко емоційно та психологічно зближуватись з чоловіками, бо підсвідомо ти їм не віриш.

 • Підсвідоме уникнення близькості

Зазвичай це виявляється у тому, що жінка начебто активно намагається знайти чоловіка, щоб побудувати з ним сім'ю, але насправді кожен потенційний претендент на статус її чоловіка виявляється недостатньо добрим.

Жінка спеціально вишукує в ньому недоліки або заздалегідь обирає тих, хто явно не збирається одружуватися і не налаштований на серйозні стосунки.

З одного боку вона виконує соціальну програму «Кожній жінці потрібен чоловік», тому що шукає його, з іншого, вона, як і раніше, залишається вільною, бо сама з якихось причин не готова до стосунків.

 • Втрата своєї жіночності

Зазвичай це відбувається через глибинну установку «Не будь привабливою». Така жінка всіма силами намагається виглядати гірше, або транслює своїми жестами, одягом та голосом «не підходьте до мене».

Установка «Не будь привабливою» може сформуватися з кількох причин:

 • через суворе виховання батьків, які вселяли дівчинці, що вона не повинна бути «розпусною», що потрібно бути правильною, серйозною, скромною;
 • через маніпулятивну матір, яка підсвідомо заздрила і ревнувала до дочки, тому всіляко пригнічувала її жіночність;
 • через негативний сценарій матері, яка мала проблеми з чоловіками, і вона несвідомо вселяла дочці, що від них треба триматися подалі;
 • через власний невдалий досвід у відносинах, коли дівчина пережила психологічну травму і, як захист, закрилася від світу.

Чому не складається особисте життя у жінки – проблеми та їх вирішення

Чому не щастить у коханні і не складаються стосунки?

Часто за втратою жіночності стоїть почуття страху перед стосунками та чоловіками загалом.

 • Низька самооцінка

Невпевненість у собі не дозволяє дівчині вступати у стосунки, знайомитись із чоловіками, відкриватися їм емоційно. Затисненість і стриманість – це сигнал для чоловіка, що тобі з ним неприємно спілкуватися.

Зазвичай низька самооцінка у дівчини ґрунтується на таких установках, як: «Я недостойна кохання», «Мене ніхто не полюбить», «Я недостатньо хороша».

Чому жінка обирає «не тих» чоловіків

Деколи жінкам не щастить у стосунках тому, що їм трапляються не ті чоловіки. Здається, ніби їх переслідує якась зла доля. З яким би чоловіком вони не почали зустрічатися, він виявляється не кращим за попередній.

Причини, через які так відбувається:

 • Сімейний сценарій

Відносини між батьками надають колосальний вплив на те, як, подорослішавши, людина спілкуватиметься з протилежною статтю, бо саме батьки визначають його модель поведінки та картину світу «як має бути».

Навіть якщо дівчина усвідомлює, що не хоче жити як батьки, доля як на зло «підкидає» їй саме ці сценарії.

Наприклад, кожен із чоловіків виявляється невірним, або сідає їй на шию, або думає тільки про себе, або взагалі не хоче серйозних стосунків і так далі.

Звичайно ж, не всі чоловіки такі, просто твоя підсвідомість «вибирає» саме їх, тоді як інших ти не помічаєш.

 • Ілюзії, які не виправдовуються

Часом стосунки не складаються через очікування дівчини. Поруч із нею ще не з'явився чоловік, а вона вже вигадала яке з ним буде сімейне життя. Проблема в тому, що реальність далека від фантазій.

У реальному житті люди мають недоліки, а над стосунками треба працювати, вчитися домовлятися, приймати один одного. Але якщо дівчина схильна до інфантильності, вона не хоче вкладатися у відносини і все кидає при перших же труднощах.

 • Роль жертви

Часто не щастить у стосунках, коли у жінки погано опрацьовані особисті межі, тому з нею швидко зближуються маніпулятори, аб'юзери чи токсичні люди. Вони добре відчувають людей, усередині яких є гачок, за який можна вчепитися.

Як діяти, якщо не щастить у стосунках

Важливо розуміти, що якщо ти помічаєш, що у твоєму житті щоразу повторюється той самий сценарій відносин, але в різній інтерпретації і з різними людьми, це говорить про те, що проблема не в чоловіках, і не в везінні.

Швидше за все, за цим стоїть твій внутрішній конфлікт, сімейні сценарії, ілюзії, негативні настанови чи страхи. І єдиний спосіб упоратися з тим, що тобі не щастить у особистому житті – це зрозуміти справжню причину цього.

Потрібно опрацювати її та відмовитися від деструктивної моделі взаємодії з чоловіками. Подумай про те, який життєвий сценарій переслідує тебе і звідки він міг взятися. Зверніть увагу на життя своїх батьків, на ті установки, які вони повторювали тобі найчастіше.

Важливо чесно проаналізувати свої внутрішні потреби та відчуття. Зрозуміти, чи ти відчуваєш тривогу, коли думаєш про серйозні стосунки і чому саме вона виникає.

Хорошим способом розібратися з глибинними страхами та установками є спроба побачити вторинні вигоди від цієї ситуації. Задай собі питання – що тобі дає самота? Записуй усе, що спадає на думку, коли ти думаєш про це.

Потім проаналізуй кожен із пунктів. Швидше за все, він закриватиме якусь потребу або допомагатиме уникати певної небезпеки. Тобі потрібно зрозуміти, якими іншими, більш конструктивними способами це можна зробити.

Як це працює

Наприклад, дівчина впевнена, що їй не щастить у особистому житті, бо вона весь час закохується у одружених чоловіків. Можливо, вона має глибинний страх материнства.

Тоді одружені чоловіки – це добрий спосіб відчути прихильність, яка гарантовано не приведе до шлюбу. Швидше за все, така дівчина має батьківську установку, що сім'я без дітей – не сім'я, а її мама дуже чекає онуків.

У дівчини може бути внутрішній конфлікт між очікуваннями матері та своїми власними бажаннями. Щоб не робити вибір, легко вибирати «не тих» чоловіків.

Це просто приклад того, якими обхідними шляхами підсвідомість може відводити людину від того, чого вона хоче чи не хоче. Кожен випадок індивідуальний. Тому, щоб позбутися невдачі в особистому житті, потрібно зрозуміти його причину і змінити її.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua