Свекруха виганяє з дому з маленькою дитиною на вулицю

Свекруха виганяє з будинку з маленькою дитиною на вулицю

Ще вчора в тебе був дах над головою, ти виховувала дитину, намагалася налагодити стосунки зі свекрухою, а сьогодні вона виганяє тебе та твою дитину зі своєї квартири. Подібна ситуація може бути травматичною, адже ти втрачаєш почуття безпеки.

Тривога, гнів, образа – всі ці почуття призводять до розгубленості, змушують думки плутатися і не дозволяють ясно зрозуміти ситуацію. Що робити у такому разі?

Чоловік, дружина та його мама

Свекруха виганяє з будинку з маленькою дитиною на вулицю

Фото Jonathan Borba on Unsplash

Важливо розуміти, що проблема зовсім не між невісткою та свекрухою. Між ними є ключова ланка – чоловік. Саме на ньому має лежати відповідальність за свою дитину та свою дружину теж.

Дозволяти йому займати пасивну позицію неправильно. Тому жінці в такому разі потрібно починати розбиратися, чому чоловік не підтримує її і не захищає. Одна справа, коли вона стала вдовою, що багато в чому посилює ситуацію.

Але якщо в неї є чоловік, важливо замислитися, що відбувається між подружжям. Тут можливі два варіанти:

 • Чоловік став на бік матері

Швидше за все, це говорить про те, що він психологічно так і не подорослішав, а залишився хлопчиком, залежним від її думки, кажучи простими словами – синком матусі. Це означає, що навіть якщо ти знайдеш спосіб вирішити поточний конфлікт, то проблем далі буде тільки більше.

Бути у шлюбі з маминим синком, значить бути у шлюбі зі свекрухою, яка завжди буде у всьому права. Вона відчуватиме свою владу, а тебе принижуватиме через ревнощі і бажання підвищити свою самооцінку.

Такі матері вирощують синів “для себе” і не хочуть їх ділити з іншими жінками. І якою б доброю ти не була, як би не намагалася стати «ідеальною невісткою», проблему це не вирішить, бо свекруха завжди знайде, до чого причепитися.

Якщо ти хочеш налагодити ситуацію, насамперед потрібно налагоджувати стосунки з чоловіком. Важливо, щоб він усвідомив, що тепер він є важливою частиною нової сім'ї, де саме він несе відповідальність за її благополуччя.

Якщо чоловік мамин синок, у нього серйозні проблеми з відповідальністю за своє життя, яке він не готовий брати, тому покладає її на матір та дружину.

 • Чоловік більше не тримається за стосунки із дружиною

Інша ситуація – чоловік дозволяє своїй матері виганяти дружину з дому просто тому, що він уже не зацікавлений у цьому шлюбі. За допомогою матері він дистанціюється від стосунків і не збирається за них боротися, він сам хоче, щоб вона з'їхала.

Свекруха виганяє з будинку з маленькою дитиною на вулицю

Відносини свекрухи та невістки. Чому виникають конфлікти у сім'ї?

У такому разі потрібно прийняти цю ситуацію як даність, за якою належить розлучення.

Причина конфлікту та позиція дорослої людини

Крім ролі чоловіка, важливо зрозуміти, що саме сталося між тобою та свекрухою. Це міг бути серйозний конфлікт, і свекруха, не впоравшись зі своїми емоціями, вигнала тебе з дому. Це була імпульсивна реакція на серйозну сварку або наслідок накопиченої напруги між вами?

Проаналізуй те, що сталося. Постарайся на мить залишити свої емоції та негативне ставлення. Поглянь на ситуацію як доросла людина. Або уяви, що ти в кінотеатрі і спостерігаєш вашу сварку на екрані.

Проаналізуй як свою поведінку, і її. Постарайся абстрагуватися, подивитися на ситуацію об'єктивно. Твій аналіз має бути логічним, не варто прагнути того, щоб у всіх проблемах звинуватити свекруху, оскільки це не допоможе знайти рішення.

Іноді важко визнати те що, що у конфлікті завжди грають роль обидві сторони. Подумай, у чому була неправа вона, а в чому – ти. Постав себе на її місце, постарайся зрозуміти її переживання та мотиви.

За будь-яким вчинком людини стоїть:

 • або холодний розрахунок – тобто свекруха свідомо влаштувала конфлікт, щоб отримати з нього зиск;
 • або незадоволені потреби – наприклад, потреба залишатися господаркою у своєму будинку, і зберігати той статус, який ти зневажаєш, потреба у визнанні, повазі, увазі;
 • або страхи і неважливо наскільки вони ірраціональні – наприклад, вона може боятися втратити сина, боятися своєї старості, боятися, що більше нікому не потрібна і таке інше.

Кожна ситуація є індивідуальною, і тільки ти можеш у ній розібратися. Подумай, яку потребу свекруха намагалася задовольнити, чого боялася і чого хотіла здобути цією сваркою. Такий самий аналіз може провести і щодо себе.

Далі тобі потрібно постаратися знайти компроміс зі свекрухою, виходячи саме з того, чим керувалася свекруха, чого хотіла досягти.

Важливо розуміти і свої цілі, адже одна справа хотіти знайти компроміс, а інша – довести свою правоту будь-що.

Що робити, якщо свекруха виганяє з дому з дитиною

Часом важливо залишити свої очікування та прийняти як факт – не всі стосунки можна налагодити. Для того, щоб бути готовою до цього, тобі необхідно:

 • проконсультуватися з юристом, щоб точно знати, чи ти маєш право проживати в квартирі свекрухи, чи має на це право твоя дитина, на що ти можеш претендувати у разі розлучення, який буде розмір можливих аліментів тощо;
 • сходити з чоловіком на консультацію до сімейного психолога – часом навіть одна зустріч допомагає прояснити ваші бажання та набути розуміння того, до чого прийшли ваші стосунки і як це можна виправити і чи можна взагалі;
 • визнати факт того, що ти доросла людина і може впоратися з будь-якою ситуацією, адже в кінцевому рахунку, тільки від тебе залежить те, наскільки ти будеш щаслива;
 • усвідомь, чого ти дійсно хочеш – зрозумій, що дають тобі стосунки з чоловіком, де ви звернули не туди і чи є можливість все налагодити;
 • проаналізуй складнощі, з якими ти зіткнешся, якщо ти більше не зможеш проживати у свекрусі та знайди шляхи виходу – подумай, де ти можеш жити, як забезпечувати себе та свою дитину, хто може надати тобі підтримку;
 • проаналізуй свої сильні сторони – риси характеру, своє оточення, свої професійні можливості, а також свій досвід виходу зі складних ситуацій – це додасть тобі впевненості у своїх силах.

Іноді єдиний спосіб налагодити стосунки зі свекрухою – це вийти з цих стосунків, почати жити окремо, тому що поки ти і чоловік перебуваєте в її квартирі, вона має повне право відчувати себе господинею, а ви продовжуватимете бути залежними від неї.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua