Чоловіча маніпуляція мовчанням та ігнором – як поводитися

Чоловіча маніпуляція мовчанням та ігнором – як поводитися

Маніпуляція мовчанням — один із найчастіших видів психологічного тиску у стосунках. У психології цьому поняттю навіть дано термін – вісхолдинг. Ця стаття буде тобі корисною, якщо твій чоловік відмахується від розмов, які йому незручні.

Види маніпуляцій мовчанням на прикладах

Чоловіча маніпуляція мовчанням та ігнором – як поводитися

Фото автора Ольга Солодилова: Pexels

Для початку тобі варто розібратися у видах цієї маніпуляції.

  • Бойкот.

Він із тобою просто не розмовляє. Ігнорує твої запитання та прохання. Саме так він показує свою образу. І намагається досягти маніпуляцією мовчанням задоволення своїх потреб та бажань за твій рахунок.

приклад ситуації. Катерина та Сергій зустрічаються вже багато років. Живуть разом на орендованій квартирі. Як тільки Катерина заговорює з Сергієм про весілля та іпотеку він просто починає її ігнорувати.

Сергій не готовий взяти відповідальність у вигляді іпотеки та сім'ї. І замість того, щоб це сказати прямо, він мучить Катерину мовчанням, тому що не хоче втратити стосунки, в яких йому зручно.

Дівчина і обід приготує, і одяг упорядкує, і квартиру прибере, а при цьому відповідальність нести не треба, адже Катерина йому не дружина. Це егоїстично з боку Сергія, проглядається явне маніпулювання, яке допомагає уникнути серйозного кроку.

  • Вічне відкладання розмови.

“Давай потім поговоримо”, а в результаті це “потім” не настає ніколи. Людина не хоче вирішувати проблему «тут і зараз» і вона її відкладає, уникаючи розмови. Даний вид маніпуляції використовується, щоб не відчувати дискомфорту, який виникне при відкритому діалозі.

приклад ситуації. Олеся завжди мріяла про собаку. Але батьки забороняли її заводити. Далі йшли роки навчання і вона проживала у гуртожитку, там собаку теж не можна було тримати. І ось нарешті Олеся живе у власній квартирі, яку вона купила навпіл з чоловіком.

Олеся висловила про своє бажання завести чотирилапого друга. На що отримала відповідь: “Давай пізніше про це поговоримо”. Розмови так і не сталося, бо чоловік Олесі не хотів неприємного діалогу, де йому довелося б пояснювати, що він категорично проти собаки.

  • Переклад теми розмови.

Ти говориш про одне, а у відповідь починається зовсім інша розмова. Маніпуляція полягає в тому, щоб тебе відвернути від проблемної ситуації та уникнути незручної розмови. Іноді розмову переводять жартома.

приклад ситуації. Христина та Олександр у шлюбі багато років. Вони мають троє дітей. Їхня велика сім'я тулиться в маленькій кімнатці, при цьому проживаючи з батьками Олександра. Христина має розбіжності зі свекрухою, вони погано уживаються через побутові питання.

Чоловіча маніпуляція мовчанням та ігнором – як поводитися

Викрутки маніпулятора. Вісхолдинг. Болісне мовчання

Олександр має досить щільний робочий графік, додому приходить лише ночувати. Конфлікти воліє просто не помічати. Христина постійно каже про своє бажання переїхати.

На що отримує від чоловіка не зовсім адекватні відповіді: “Може ремонт у кімнаті зробимо?”, “Ти бачила, що у старшої дочки двійки з'явилися?” або «Ти знала, що Маша полетіла у відпустку, може теж махнемо?». Олександра все влаштовує та розмови на тему переїзду його дратують.

  • Примус, шантаж та поворот ситуації на свою користь.

Цей вид маніпуляції найнебезпечніший. Замість того, щоб обговорити та вирішити проблему, людина вдається до шантажу або перевертає ситуацію «з ніг на голову». Як то кажуть, найкращий захист — це напад.

приклад ситуації. Євгенія зовсім не вміє готувати. Усі її спроби зводяться до розладу травлення або знищення кухонного посуду. Кулінарне мистецтво їй не давалося, але загалом вона досить успішна дівчина.

Її хлопець Максим при вступі з нею у відносини про це чудово знав і не вважав це проблемою, як ніяк сам кухар і здатний взяти цей обов'язок на себе. І брав: або готував, або приносив із блюда з роботи.

Все добре, якби не одне «але», це стало його «козирем». Тепер при кожній незручній для нього розмові він Євгенії нагадував: «Хто б говорив, недоженщина? Навіть елементарний борщ не може приготувати. Ще й мені щось пред'являєш».

Якщо говорити про шантаж, то Максим цим теж часто грішив. Тиск полягав у наступному, коли йому не хотілося розмовляти на проблемну тему, він просто казав: «Значить ти мене не любиш».

Як вирішити проблему вісхолдингу у відносинах – 5 дієвих порад

Маніпуляція мовчанням має своє коріння. Запам'ятай, будь-яка поведінка має свої причини. У цьому випадку або людина є егоїстом і нарцисом, або така маніпуляція прийнята в його близькому оточенні або вона боїться, що її не почують.

З першим боротися марно, а у другому та третьому випадку є сенс щось виправляти. Тож яким чином реагувати на вісхолдинг? Тримай п'ять дієвих порад.

  • Як ти до мене, так і я до тебе.

Почни практикувати мовчання сама. Щось тобі не сподобалося – повторюй поведінку свого чоловіка. Якщо він тебе ігнорує – ігноруй його, якщо перекладає тему – перекладай і ти. Стань його відображенням. Але після цього трюку обов'язково варто обговорити ситуацію.

Щоб він на прикладі твоєї поведінки зрозумів, як випробувати на собі «мовчазне покарання». Фразу можна побудувати так: «Дорогий, тема розмови була мені неприємна, тому я вчинила так само, як ти, просто не стала її обговорювати».

  • Спілкування через “Я-повідомлення”.

«Я-повідомлення» або «я-висловлювання» — особлива техніка, яка дозволяє донести до людини як її вчинок, дію чи поведінку впливає на твої почуття. Також “я-повідомлення” дозволяє висловити свої побажання.

Фраза складається з наступних конструктів: опис дії, що викликало негативні почуття, опис своїх почуттів та опис бажаного результату. Наприклад: «Коли ти мене ігноруєш, я почуваюся непотрібною і дуже засмучуюсь, сподіваюся, що наступного разу ми зможемо обговорити цю проблему».

  • Позитивний відгук.

Широко посміхнись і з добротою в голосі скажи: «Я бачу, що ти не готовий зараз про це говорити, ми повернемося до цього пізніше. Скажи мені, коли ти будеш готовий до вирішення цієї проблеми». Часто після цієї фрази людина вже налаштовується на діалог.

Найголовніше нести позитивний настрій. Показати своєму чоловікові, що ти готова його почути і не влаштувати на ґрунті неприємної розмови скандал. Часто під маніпуляцією мовчання ховається страх бути незрозумілим.

  • Ультіматум.

Постав питання руба. Спокійно, без злості та роздратування скажи: «Рідний, це проблема вимагає термінового вирішення, тому я даю тобі час до вівторка, саме в цей день я чекаю на твої пропозиції щодо вирішення цієї проблеми».

Важливо дати зрозуміти, що ти не хочеш скандалу, а просто намагаєшся вирішити те, що тебе непокоїть.

  • Розірвати стосунки.

Іноді допомагає тільки вийти із стосунків, які тебе мучать. Особливо це стосується відносин з егоїстом та нарцисом. Як би ти не намагалася, він тебе ніколи не почує. Так, це дуже важко, але ти маєш бути на першому місці.

Цінуй себе і не дозволяй собою маніпулювати!

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua