Як вдихнути життя у стосунки – поради психолога

Як вдихнути життя у стосунки – поради психолога

Караул! Цей паразит став просто як айсберг. Не захоплюється, не дивиться коров'ячими очима (адже зовсім недавно дивився!), не ходить хвостом, не норовить що секунди доторкнутися, не кидається за першим словом і навіть погляду виконувати будь-яку примху. Адже кидався!

А ще – ось жах, не кидає люті погляди на кожного, хто проходить повз чоловіка. Та що це таке?

Дайте перезавантажити кнопку!

Як вдихнути життя у стосунки – поради психолога

Фото автора August de Richelieu: Pexels

– Хочу романтику. Хочу закоханості. Хочу трепету. Хочу ніжності. Хочу хочу хочу! А ще чарівну кнопку…

Добре. Давай шукаємо? Ми з тобою розберемо 7 кроків для перезавантаження відносин

Який тягар минулого тяжить і тебе і чоловіка?

Обговоріть із партнером, які є образи один на одного. Які минулі ситуації не можуть відпустити та постійно крутяться в голові? Які минулі події спливають і змушують чогось боятися?

Можливо, якісь дрібниці, які ти давно вже забула, сидять у думках у коханого, і періодично якось вилазять. Або минулий досвід змушує відчувати страх за щось. Не дозволяє відкритися і випробувати по-справжньому повною мірою почуття близькості. А закритість породжує почуття недовіри.

Які потреби поповнюються у відносинах?

Злість, образа, роздратування виникають не так на порожньому місці. Чи не задовольняється якась потреба, не виправдовуються очікування, і як наслідок ми бачимо ці стани. А вони у свою чергу можуть зіпсувати стосунки.

І найкраще, що можна зробити, – чесно поговорити. Поміркуйте, які потреби у вас закриваються у відносинах, а які ні. І що це за потреби, що залишаються поза увагою? Як би тобі і йому хотілося, щоб ці порожнечі були сповнені? Через які ситуації та вчинки?

Це не зовсім звичайна розмова, де ти обговорюєш із ним проблеми на роботі, або що купити в продуктовому. Це глибоке занурення у якісь, можливо, болючі моменти. Але такі бесіди допомагатимуть більше зрозуміти себе та свого партнера.

Придумайте вашу сімейну традицію

Нова традиція, яка буде у вашій сім'ї, допоможе згуртувати існуючі відносини, і додасть спільне проживання позитивних емоцій і почуттів. І чим більше таких історій, тим міцнішим стає фундамент сім'ї.

Як вдихнути життя у стосунки – поради психолога

9 способів реанімації відносин

Це може бути будь-що: недільні вилазки на природу або прогулянки по улюблених місцях, щотижнева чайна церемонія вранці, день приготування млинців і т.д. Все, що спаде на думку і знайде відгук у партнера.

Як часто ви відчуваєте душевну близькість?

Швидше за все, ти чула про зустрічі душ. Момент, коли ти відчуваєш, що ваші душі наче рідні. І цю зустріч можна організувати. Де ви зможете провести вдвох класний вечір? Щось таке, що захоплює тебе і його. Що зможе зацікавити та дати вихід емоціям.

Наведіть список таких місць і занять, в яких і ти і партнер по-новому зможете розкритися. Де не буде незручності, сором'язливості та внутрішньої цензури.

Які є спільні цілі та мрії?

Як ти вважаєш, чому ви разом? Якщо оминути відповідь «Ми одне одного любимо». Навіщо ви йдете? Що вас поєднує? Напевно, ви обговорювали, чого хотіли б досягти, як бачите своє майбутнє. Постарайся згадати, що там було. І подумай, як зараз змінилося твоє бачення?

Побалакайте зі своїм найнаочнішим. Які у вас мрії, які цілі? Як бачиться спільне майбутнє? Намітьте конкретні кроки, які і ти, і він можете зробити вже зараз для наближення цього майбутнього.

За що вдячні один одному?

Ввести у звичку записувати, за що ви вдячні один одному протягом дня. Навіть найменші дрібниці (приготування сніданку, посмішка перед роботою) записуєте в нотатки. І наприкінці кожного дня чи тижня зачитуєте один одному ці пункти.

Швидше за все, кожен із вас навіть буде трохи здивований, що партнер вдячний за якусь дрібницю, яку інший робить не замислюючись. Така практика допомагатиме по-новому дивитися на свою половинку та її вчинки.

Не бійся звернутися за допомогою

Звичка вирішувати все самою, або не вирішувати, а чекати, що все само собою налагодиться – далеко не найефективніший варіант. Багато проблем недооцінюються, а деякі взагалі знецінюються. Твій досвід та поради подружок не завжди дозволяють побачити картину загалом.

Те, що відбувається в тебе всередині: твої переживання, емоції, почуття, твій внутрішній стан – це складові життя. І це життя можна зробити набагато щасливішим і усвідомленішим. Якщо ти відчуваєш, що тобі потрібна допомога з різних психологічних питань, обов'язково звертайся до фахівців.

Відносини періодично проходять кризи, і це нормально. Кожен такий етап здається важким, але після проходження виникає нове відчуття близькості. Головне – не боятися відкриватися та бути вразливою. Говорити про свої почуття та бажання.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua