Зникла родимка на тілі: чи можуть самі прірву

Якщо зміни навколо пігментного плями стають очевидні, то з’являється тривога, і людина шукає відповідь на питання, чому зникають родимки. Коли звичний малюнок на тілі змінився — з’явилася нова родимка, пропали знайомі цятки або помічений світлий ореол, тривога посилюється. Тривожні симптоми не проходять самі по собі, і неможливо самостійно зробити висновок, значить, з’явилася необхідність детально вивчити питання. Зміни родимок — це сигнал, який не варто легковажно пропускати.

Исчезла родинка на теле: могут ли сами пропасть
Не варто панікувати, якщо невуси «зникнуть» з шкіри — це нормальне явище.

Чому з’являються пігментні вузлики?

Відмітини на шкірі людини з’являються в ранньому дитинстві. Переміщення до поверхні шкіри пігменту меланіну є причиною, по якій з’являється новоутворення, в народі його називають родимка, а в медицині — невус. Надлишки ферменту скупчуються у вузлики, які формуються на шкірі під час гормональних сплесків, в періоди статевого дозрівання, вагітності, хвороби або перевтоми. Вірусні інфекції, що довго не загоюються, травми, укуси, запальні процеси, рентгенівські промені та радіаційне випромінювання також сприяють появі цяток меланіну. Легковажна мода пропонує навіть імітувати родимки за допомогою тату, що несе додатковий ризик для здоров’я і не може бути безслідно анульовано.

Можуть родимки на тілі самі зникнути?

Іноді невуси здатні самостійно зникати. Якщо пігментні плями зникають з тіла, то шукати причину варто з допомогою комплексної діагностики. Динаміка появи новоутворень не завжди відстежується, але випадки зникнення родимок, як правило, на шкірі помітні. Чи є привід для неспокою у тому випадку, коли пігментну плямочка пропадає, можуть родимки самі зникнуть з тіла?

Медики стверджують, що життєвий цикл таких формувань обмежений, але найчастіше тривалий. Велика ймовірність, що літня людина помітить зникнення знайомої відмітини. Випадки, коли родимки пропадають у зв’язку із закінченням життєвого циклу, відомі. У цій ситуації не варто хвилюватися. Молодий організм таким чином здатний сигналізувати про проблеми зі здоров’ям. Якщо родимка пропала, необхідно з’ясувати причину. Тому необхідно знати, в яких випадках вузлики новоутворень здатні з’явитися або зникнути. Обізнаність вбереже від небезпечних, непоправних помилок.

Исчезла родинка на теле: могут ли сами пропасть
Зникнення невусів з тіла не небезпечно, що не можна сказати про зворотний процес — їх появі.

Причини змін

Лікування в домашніх умовах підвищує ризик. Для самостійного спостереження за проблемною ділянкою шкіри фахівці пропонують запам’ятати абревіатуру АКОРД — набір ознак неблагополучної родимки:

  • А — асиметрія — якщо умовної віссю розділити забарвлену частину на дві, то їх площа буде різною.
  • К — кровоточивість — якщо виявляються ознаки рани.
  • К — край — якщо з’явилася скривлена лінія замість рівномірного краю.
  • Про — забарвлення — якщо на тілі плями з’явилися гранули або прожилки іншого кольору.
  • Р — розмір — якщо діаметр забарвленої частини більше ніж 6 мм, то це сигналить про схильність до переродження. Особливо, якщо на тілі помічено декілька великих родимок.
  • Д — динаміка — якщо на поверхні з’явилася скориночка, тріщини, лущення, білий ореол.

Виділяють позитивну і негативну причини появи білого ореолу. Позитивна причина пов’язана з відновленням шкіри в області невуса. У цьому разі зникають родимки з тіла безпечно. Негативна причина сигналить про те, що переродження новоутворення може бути злоякісним і необхідно звернути увагу на цю ділянку шкіри. Діагностуючи проблему вчасно, можна запобігти прогрес хвороби.

Існують діагнози, що проявляють себе деформацією шкірного покриву. Так, родимки, оточені ділянкою депигментированной шкіри, що нагадує вітіліго, отримали назву галоневус (невус Сетона). Такі ділянки шкіри бувають поодинокими та множинними, їх відмінною рисою є відсутність депігментації по периферії новоутворення. Регресує галоневус часто самостійно і не вимагає хірургічного втручання. При злоякісній меланомі необхідно хірургічне висічення невуса і зони депігментації.

Сигнал для візиту до лікаря

Показання до лікування виникають в тому випадку, якщо діагностика проведена сучасними методами дослідження. Якщо зникла родимка або викликає дискомфорт, то візит до лікаря допоможе позбутися занепокоєння і тривоги. Визначити причини депігментації та динаміки мінливої форми родимки достовірно здатний тільки фахівець (дерматолог або онколог). Діагностика проблемного невуса передбачає клінічне диференціальне дослідження микроизменений з допомогою інноваційних методів дерматоскопії. Достовірний діагноз без комплексного обстеження встановити неможливо. Обстеження зовнішніх і внутрішніх ділянок змінених тканин виробляє тільки фахівець онкодерматолог.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: