Опукла родимка: як видалити, причини появи, види

Невуси зустрічаються практично у будь-якої людини. Опукла родимка у дитини або дорослого (не має значення, темна або світла) вимагає до себе підвищеної уваги через велику ймовірність травмування. Лікарі рекомендують видаляти опуклі освіти, які перебувають у зоні ризику. Варто знати, що будь-які чуттєві і візуальні зміни в шкірному новоутворенні або якщо плоска родимка стала опуклої — привід для відвідин лікаря.

Выпуклая родинка: как удалить, причины появления, виды
Опуклі невуси не небезпечні, але несуть велику загрозу випадкового травмування через свій форми.

Причини виникнення

Причина появи опуклих родимок у кожної людини своя. До основних факторів таких утворень відносять:

 • Розташування клітин в шкірному покриві. Опуклість родимки залежить від шару шкіри, в якому сталося скупчення меланоцитів.
 • Ультрафіолет. Синтезування меланіну збільшується при взаємодії з ультрафіолетовими променями. Це викликає захисні реакції у людському організмі, внаслідок чого на шкірі з’являється опукле освіта. Адже меланін у такій ситуації виступає в ролі фільтра, який відображає зайве випромінювання.
 • Нестійкий гормональний фон. Під час гормональних сплесків синтезування меланіну відбувається за рахунок залоз внутрішньої секреції. Саме з цієї причини посилюється пігментація шкірного покриву під час статевого дозрівання, вагітності та інших станів, які впливають на гормональні показники в організмі людини.
 • Порушення ендокринної системи. До 4-ої причини утворення опуклих родимих плям відносять порушення в роботі ендокринних залоз. Наприклад, червоні опуклі родимки свідчать про дисфункцію в підшлунковій залозі або/та печінки.

Види опуклих родимок

Пігментні

Опуклі родимки пігментного виду з’являються з-за скупчення меланоцитів. Фарбування їх відбувається в залежності від заглибленості сполук та домінуючого типу меланіну. При насиченні меланоцитів эумеланином родимка буде чорною. Коричнева опукла точка або шишка виходить при переважанні феомеланіна. Опуклі пігментні новоутворення бувають:

 • Фиброэпителиальными. Для таких новоутворень характерно: родимка тілесного кольору з повільним ростом. Також такі утворення покриті волоссям і вважаються меланоопасными утвореннями.
 • Внутридермальными. Вони мають округлу форму, без волосяного покриву з забарвленням всіх відтінків коричневого кольору.
 • Паппилматозными. Відрізняються нерівною, шорсткою і вузликової поверхнею.

Судинні

Ангиомой називається родимка судинного виду, яка утворилася при розростанні кровоносних судин, відрізняється нерівним контуром і підрозділяється на поверхневі (капілярні) і горбисті (кавернозні) з забарвленням від світло-рожевого до темно-червоних відтінків. Судинне утворення такого виду може бути червоною крапкою (плямою) у новонародженого при народженні або утворюється в старшому віці. Ангіоми опуклого типу не небезпечні людини. Значення має косметичний дефект при появі на обличчі (наприклад, губи, ніс).

Выпуклая родинка: как удалить, причины появления, виды
Опуклі невуси можуть виростати в будь-якій частині тіла людини.

Часта локалізація

Опуклі освіти можуть бути локалізовані в будь-якій частині на тілі людини (навіть на статевих губах у жінок або на статевому члені у чоловіків). Фиброэпителиальные типи родимок частіше виявляються на спині, на грудях, на животі, на ногах і руках, а внутридермальные локалізуються на слизовій. У свою чергу, паппилматозные родимки розташовуються на голові під волоссям).

Діагностика

Діагностувати стан родимки самостійно не можна. Тільки лікар за даними гістологічного аналізу може правильно поставити діагноз. Обстеження проблемної ділянки шкіри слід довіряти тільки лікаря, уникаючи косметологів з салону. Дерматолог проводить огляд усіх ділянок з утвореннями і виділяє при цьому потенційно шкідливі, які уважно досліджує за допомогою спеціального апарату. При підозрі на онкологічне захворювання пацієнт направляється до хірурга для видалення проблемного освіти. Після хірургічного втручання вирізаний невус відправляють на гістологічний аналіз, за результатами якого пишеться висновок.

Чи можна засмагати?

За статистичними даними, до проблемних утворень відносяться опуклі освіти в області спини у чоловічої статі і в області гомілки у жіночого. Більшою мірою це відбувається через дії сонячних променів, які чинять негативний вплив на відкриті частини тіла людини. Засмага солярію також погіршує стан людей з численними опуклими родимками. До ідеального варіанту захисту від ультрафіолету відносяться широкополі капелюхи, які прикривають голову і спину.

Травми опуклих невусів

Травми опуклих новоутворень відносяться до найбільш частої причини трансформації освіти в злоякісне. Навіть при найменшому порушенні цілісності шкіри посилюється поділ меланоцитів, щоб відновити її. Та існує ризик, що швидкість поділу клітин може стати нерегульованою. Якщо новоутворення перебуває в потенційно травматичному місці, то його рекомендується видаляти.

Як видалити опукле освіта?

Якщо лікар рекомендує прибрати опуклі родимки, не слід лякатися і ігнорувати це. Опуклі шкірні освіти небезпечні тим, що їх можна легко пошкодити. Причини для усунення їх бувають різноманітні: від естетичних (опукла родимка на обличчі) до попереджувальних (при потенційно небезпечному освіту). Важливо не затягувати з цим. Видалення опуклих новоутворень здійснюється за допомогою:

 • Лазерної хірургії. Метод полягає в зрізанні родимки за допомогою лазерного променя. Цей спосіб дуже поширений, незважаючи на деякі протипоказання. Перевагою лазерного видалення є його безболісність, безкровність і швидкість. Крім цього, після такої процедури практично не залишаються шрами.
 • Електрокоагуляції. Ця процедура проводиться високочастотним електричним струмом, який своїм впливом на родима пляма усуває його. Небезпечний можливістю отримання термічного опіку.
 • Хірургічного методу, який видаляє будь-які шкірні новоутворення. Після вирізання проблемної родимки на ранку доктор накладає шви, внаслідок чого утворюється рубець.
 • Радіохірургії. Ця процедура проводиться високочастотними радіохвилями, які видаляють з поверхні шкірного покриву шкідливі новоутворення. Ефективний для усунення невеликих проблемних утворень.

Лікування в домашніх умовах

Видалення опуклих родимок в домашніх умовах загрожує негативними наслідками. Тому лікарі наполягають на виключенні такої процедури. Не варто вдаватися до методів народної медицини і домашнім операціями, навіть в тому випадку, коли це буде відбуватися за допомогою медичного працівника. У випадках пошкодження чи здирання невуса рекомендується якомога швидше потрапити на прийом до лікаря.

Профілактика

Варто обережно ставитися до опуклим невусам в житті, при засмагу, а при необхідності — видалити їх.

Причини появи родимок у різних людей можуть відрізнятися. Однак, всім власникам опуклих родимок слід дотримуватися таких профілактичних заходів:

 • не засмагати інтенсивно (солярій виключити);
 • під час найбільшої активності сонця ховатися в тіні або не виходити з приміщення (велика родимка заклеюється пластиром);
 • користуватися сонцезахисними засобами максимального захисту;
 • уникати травматичні косметичні процедури;
 • виключати ймовірність температурного або хімічного впливу на родимку;
 • не видавлювати самостійно освіта;
 • не використовувати засіб для виведення рідного плями;
 • не носити вузьку одяг (тертя травмує шкірне освіта);
 • користуватися м’якою губкою під час купання;
 • систематично оглядати опуклі родимки, при будь-яких підозрах звернутися до лікаря за консультацією.

Рекомендується відвідати лікаря в короткі строки:

 • при появі чутливості в шкірному освіту;
 • при спостереженні в ньому незначною набряклості;
 • якщо набрякла шкіра навколо нього;
 • якщо пляма постійно свербить;
 • при виділенні слизових або сукровичних рідин;
 • якщо на ньому утворилися тріщини або нарости;
 • якщо родимка стала покриватися чорними крапками;
 • якщо навколо шкірного освіти з’явилися білі плями;
 • якщо з’явилася чорна або біла вкрапленность.

Опукле новобразование не несе в собі загрози, якщо воно не турбує людину. Однак треба дуже уважно бути з новоутвореннями, які знаходяться у зоні ризику (під пахвами, на шиї, у паховій ділянці). Якщо під час косметичних процедур відбувається травмування невуса, то його краще видалити. Варто серйозно ставитися до опуклим родимок, адже вони частіше травмуються і з-за цього існує більший ризик переродження їх в злоякісне захворювання. Тому при будь-якій зміні в шкірному освіту слід відвідати лікаря для перевірки.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: