В який час видаляти родимки: чому влітку не можна

При висіченні родимих плям або невусів результат залежить від того, в який час року видаляти родимки, від розміру та місця розташування утворень. Проводить такі операції лікар-дерматоонколог. Лікарі рекомендують позбуватися від родимих плям, які виступають над поверхнею шкіри, тому що такі невуси вважаються потенційно небезпечними можуть переродитися в злоякісні утворення.

В какое время удалять родинки: почему летом нельзя
Після видалення родимок буде відновлювальний період, який треба врахувати при плануванні відпустки.

Чи можна видаляти родимки?

Дрібні родимі плями у вигляді точок не несуть ніякої загрози здоров’ю, прибирають їх за бажанням пацієнта. Частіше до процедури вдаються з естетичних міркувань. Але великі невуси, трохи виступають над поверхнею шкіри, лікарі настійно рекомендують видаляти. Вони можуть травмуватися одягом, аксесуарами, під час прийому душу, що призводить до переродження невуса і ризику виникнення меланоми — раку шкіри. Але якщо в родині хтось хворів на рак шкіри або освіту весь час знаходиться під ультрафіолетовими променями будь-родима пляма, навіть те, що не травмується, краще видалити в якості запобіжного заходу.

Ізсікати родима пляма потрібно, якщо вона змінилася:

  • стала асиметричной — одна половинка більше іншого;
  • краї стали нерівними і нечіткими;
  • збільшилася за короткий проміжок часу;
  • на ній з’явилися темні або світлі вкраплення;
  • почала кровоточити, запалюватися, свербіти або хворіти.

У який час краще провести процедуру видалення родимок?

Якщо виникли підозри, що родимка озлокачествилась — її видаляють незалежно від пори року. Коли показання до видалення тільки естетичні або профілактичні, ізсікати пігментні плями краще в холодну пору року. Яскраві сонячні промені при попаданні на місце видаленого невуса можуть спровокувати появу червоного або темної плями. Тому цей вид пігментації краще видаляти пізньої восени, взимку. Можна видалити родимку ранньою весною, коли сонце ще не ввійшло в активну фазу. Коли сонце починає потроху пригрівати зону, де була родимка, слід обробляти таку ділянку кремом з високим дією захисту від ультрафіолету.

Невуси на обличчі нічим не відрізняються від родимок на інших частинах тіла, але при видаленні слід ретельно вибирати спосіб висічення, щоб на місці пігментного плями не залишився шрам. Прибрати родимки можна за допомогою лазера, азоту, электрокоагулянта, радіохірургії або звичайним хірургічним методом. Не можна видаляти родимку якщо:

  • загострилися хронічні захворювання, герпес;
  • ділянка шкіри з родимкою має нездоровий вигляд;
  • у пацієнта є серцево-судинні захворювання;
  • настала вагітність;
  • жінка годує грудьми немовля.

Якщо родимка знаходиться на закритій ділянці тіла, її дозволено видаляти будь-який час року.

Чому влітку не можна видаляти невуси?

Видаляти родимки влітку лікарі забороняють. Після операції на місці рідного плями утворюється тонка ніжна шкіра світло-рожевого кольору. А оскільки в спекотний час сонячні промені надзвичайно активні, навіть маленька доза ультрафіолету може вплинути на результат операції і викликати нову пігментацію на місці видалення освіти. Видаленням невусів займається лікар-дерматоонколог. При огляді лікар дасть розгорнуту консультацію, підбере найкращий метод висічення рідного плями, а після операції відправити частину освіти на гістологію. Кваліфіковану допомогу можна отримати тільки в медустанові.

 

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: