Видавлений родимка: що робити, наслідки, ознаки

Видавлена родимка загрожує розвитком злоякісного новоутворення на пошкодженій ділянці шкірного покриву. Найбільш схильні до появи ракової пухлини люди, які перебувають у групі ризику: пацієнти похилого віку, підлітки та вагітні. Під час статевого дозрівання число родимок на тілі збільшується, також воно росте і при гормональних змінах, що відбуваються в організмі вагітної жінки.

Выдавленная родинка: что делать, последствия, признаки
Вкрай небажано піддавати невус будь-якого впливу, а тим більше — навмисно «видавлювати» його.

До чого призводить травмування?

Нанести травму родимці можуть як механічні, так і хімічні впливу. Наприклад, пошкодження може статися при недотриманні правил особистої гігієни або ж при використанні косметичних засобів, які мають агресивним складом. Якщо родимку видавили, виникають серйозні ускладнення, кровопостачання в сусідніх тканинах порушується і клітини регенеруються.

Родимки розташовуються на всьому тілі людини і нерідко на зонах, які покриті волосяним покривом, наприклад, на голові. Іноді можна помітити, що новоутворення збільшується в розмірах, а в області паху або під пахвою травмується. Це провокує бажання видавити неестетичне і обридле освіта. Коли відбувається самостійне видалення невуса, різні інфекції вільно проникають в травмовану шкіру, в результаті чого розвиваються запальні процеси. У пацієнта погіршується загальний стан здоров’я, піднімається температура, запалюються лімфовузли. При таких станах важливо не зволікати з візитом до фахівця і звернутися за кваліфікованою допомогою.

Небезпечні наслідки видавленою родимки

Найбільш поширеним і небезпечним наслідком, що провокує видавлювання невуса, вважається рак шкірних покривів. З ще більшою ймовірністю він може з’явитися, коли травмована зона новоутворення піддається впливу сонячних променів. Виникнення меланоми загрожує тим жінкам, які вживають протизаплідні засоби і випадково або спеціально видавили освіта. У такому разі родимка чорніє і збільшується в розмірах.

Якщо у людини на тілі розташовано більше 5-ти великих родимок, загроза розвитку меланоми висока. Особливо обережними повинні бути ті люди, які свідомо вирішили видавити освіта, і ті, у кого в сім’ї бували випадки ракових пухлин. Навіть найменші зміни в освіті (будь то невелика припухлість, почервоніння або) повинні насторожити пацієнта, оскільки ракові метастази можуть перейти на інші органи, а загальний стан людини при цьому залишиться звичайним.

Ознаки небезпечного переродження

Перші зміни після видавлювання або травмування родимки людина помічає самостійно. новоутворення може:

  • стати несиметричним;
  • опухнути і мати нечіткі межі;
  • змінити колір;
  • збільшитися в розмірах.

Що робити при змінах освіти?

Основну увагу слід приділити розміру родимки. Коли після ушкодження вона стала більше як мінімум на 5 міліметрів, це говорить про розвиток багатьох патологій, тому вимагає негайного відвідин лікаря. Фахівець призначає лікування або видалення освіти. Небезпечним вважається і зміна кольору на чорний, фіолетовий або червоний. Пошкодження освіти на обличчі вважається найбільш серйозним, так як загрожує важким інфікуванням шкірних покривів.

Про розвиток меланоми при видавлюванні родимки говорить і лущення, і несиметричність. У випадках, коли видавлювання піддалося утворення великого розміру і випуклої форми, важливо якомога швидше звернутися до лікаря-онколога. Фахівець призначить необхідні аналізи, щоб виявити характер освіти і запобігти трансформацію з доброякісного в злоякісне. Якщо ж родимка вже встигла переродитися, буде призначена хірургічна терапія, що проводиться кількома методами. Вибір способу втручання визначається виходячи з того, на якому місці розташовується родимка.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: