Родимка на члені: видалення, є небезпека

Пігментні освіти, будь то родимки або родимі плями, локалізуються на будь-якій ділянці тіла чоловіка. Родимка на члені — нечасте явище. З’явитися невус може на першому році життя або вже в зрілому віці. Родимки завжди викликають неоднозначну реакцію у людей, а виникнення в такому незвичайному місці змушує чоловіка відчувати хвилювання і деякий неспокій.

Родинка на члене: удаление, есть ли опасность
Наявність невусів на пеннисе може доставляти чоловікові дискомфорт в статевого життя.

 

Опис проблеми

Пігментні утворення, що формуються на будь-якій ділянці тіла людини, можуть бути різні за розміром, формою, структурою і забарвленням. Вони бувають вроджені і набуті. Невуси вродженого характеру виникають на першому році життя дитини. Придбані ж виникають в ході життєдіяльності людини під впливом різних факторів. Основні фактори, що впливають на виникнення невусів у чоловіків або жінок:

 • Спадковий фактор. Якщо у одного з батьків було багато родимок, дитина їх успадкує.
 • Тривале перебування під прямими сонячними променями, які провокують посилене вироблення пігментного речовини під шкірою — меланіну.
 • Порушення гормонального фону. Гормональний сплеск виникає в підлітковому віці, під час прийому гормональних препаратів, у період вагітності і лактації (у жінок).

У чоловіків в рідкісних випадках виникає родимка на пенісі (на стовбурі або голівці). Пігмент може перебувати тривалий час на інтимному органі або зникнути сам через деякий час. Поява родимки на пенісі часто пов’язують із особливостями характеру і долею чоловіка. Невус, розташований у чоловіка в інтимному місці, має таке значення:

 • родимка на голівці члена означає сексуальний потяг і пристрасть чоловіка в ліжку;
 • хороший сім’янин, щасливий у шлюбі;
 • розуміє жінок, прагнути надати їм усіляку підтримку;
 • родимка на члена у чоловіків говорить про підвищеної потенції.

Родимки на голівці члена

Родинка на члене: удаление, есть ли опасность
Невус на голівці члена, який не приносить дискомфорт при статевому акті, видаляти не обов’язково.

У тому випадку, коли родимка присутній на голівці пеніса, існує високий ризик її травмувати. До травмонебезпечних ситуацій відносяться:

 • заняття будь-яким видом сексу;
 • носіння тісного одягу;
 • неакуратне одягання (зняття) контрацептиву до і після статевого акту;
 • онанізм.

Якщо у чоловіка з’явилася родимка на статевому члені, яка має плоску форму і не проявляється неспокійними ознаками, чіпати її не слід, нехай залишається на пенісі в якості прикраси. Коли невус має опуклу форму або розташований на тонкій ніжці (висяча родимка), необхідно позбутися від пігменту як можна швидше. Її ризик травмуватися може призвести до того, що станеться переродження доброякісної в злоякісне утворення.

Є небезпека?

Часто пігментні утворення, які з’явилися на статевому члені, для чоловіка нешкідливі. Тільки під впливом несприятливих факторів виникає ризик для здоров’я і життєдіяльності. Небезпека виникає у разі травмування невуса, при його видозміні і хворобливості. Меланома — ракове захворювання шкіри, загрожує виникнути у разі переродження доброякісної пухлини. Чоловіки після 60 років найбільш схильні небезпечного захворювання. Дуже складно виявити на ранньому етапі. При поширенні метастаз ракових клітин глибоко під шкіру уражаються життєво важливі внутрішні органи, кісткова система і мозок. Хвороба протікає важко і нерідко призводить до смерті.

Коли потрібно до лікаря?

Поява родимки на статевому органі — не привід для паніки, особливо якщо вона не змінює свою форму, розмір і колір. Поява таких ознак схоже на її переродження в злоякісну пухлину:

 • почервоніння і припухлість невуса;
 • лущення та свербіж поверхні освіти;
 • зміна кольору, придбання чорного відтінку;
 • зміна форми і розростання невуса в розмірах;
 • кровоточивість і виділення сукровиці з-під родимки;
 • біль при дотику.

Якщо у чоловіка присутній хоч один болючий ознака, варто негайно звернутися до лікаря (дерматолога або онколога). Своєчасне звернення зможе запобігти важкі ускладнення і наслідки для здоров’я. Лікар направить пацієнта на необхідні аналізи, проведе гістологічне дослідження родимки на злоякісність і підбере найбільш підходящий метод видалення наросту.

Родинка на члене: удаление, есть ли опасность
Очевидно, що для усунення невуса з статевого члена вибирається найбільш делікатний метод втручання.

Видалення родимки

У якому б місці розташовувався невус або родима пляма, на стовбурі або голівці статевого члена, для їх видалення підбирається оптимальний метод. Таблиця з переліком способів видалення пігментних утворень з чоловічого статевого органу:

Способи видалення родимок Характеристика
Хірургічний Безпосередньо перед видаленням пігментного утворення проблемну ділянку шкіри знеболюється. Хірург уривається тканини за допомогою скальпеля. Тривалість процедури становить не менше 40 хвилин. Після загоєння ранки на статевому члені залишається невеликий рубець.
Лазерний Процедура видалення невуса проводиться за допомогою лазерного імпульсу, який діє безболісно й ефективно. Лікування продовжується протягом 2-х або 3-х хвилин. Після процедури на пенісі не залишається ніяких слідів.
Радіохвильовий Високочастотні хвилі використовуються для впливу на проблемний невус. Перевага методу в тому, що після видалення новоутворення на тому ж місці не виникають вторинні невуси.

При виборі будь-якого із способів видалення родимки на пенісі дуже важливо дотримуватися лікарські рекомендації в післяопераційний період. Це сприяє швидкому загоєнню ранки (при видаленні хірургічним способом) і відновлення прилеглих тканин. Вчасно зроблена операція запобігає ускладнення і наслідки для здоров’я і життя чоловіка.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: