Родимки у вагітних: як видалити, чому з’являються

Багатьох жінок турбує питання: чому виявляються червоні родимки при вагітності або інші плями, і не небезпечні вони? Не варто відразу панікувати, оскільки це природна реакція організму на нинішню розбудову. Деякі ще спостерігають, що вже наявні родимки набувають темний колір і змінюються в формі. Коли варто бити тривогу і звертатися до лікаря, і чи потрібно взагалі?

Родинки у беременных: как удалить, почему появляются
Наявність невусів у вагітних не несе загрозу, але їх зміна або поява — тривожний сигнал.

Чому з’являються при вагітності?

Невуси — так медики називають, на перший погляд, нешкідливі родимки на тілі. У деяких випадках при активному рості і видозміні, родимки перероджуються в злоякісне утворення. Але у вагітних жінок така зміна, як правило, пояснюється іншими причинами. При вагітності нові родимки з’являються з-за таких факторів:

 • вплив на шкіру ультрафіолетових променів;
 • гормональна перебудова в організмі;
 • спадкові причини.

Найбільш поширена причина, по якій у вагітної з’явилося багато родимок, полягає в гормональній перебудові. У цей період жіночий організм працює в підвищеному темпі, щоб підтримувати стан матері і плоду. Гормональна вироблення в жіночому організмі зростає, у зв’язку з цим відбуваються різні зміни, у тому числі і виникнення нових утворень на тілі.

Види родимих плям

Різновиди та місце локалізації виникаючих родимок при вагітності:

 • Нерідко у жінок відзначаються нові невуси на грудях в області сосків або на обличчі. Можливо, поява відразу декількох родимок на тілі чи кінцівках.
 • Часто утворюються так звані висячі родимки, які переважно виникають на шиї. Спершу вони мають вигляд бородавки, у якої з часом з’являється ніжка.
 • У вагітних жінок особливе хвилювання викликають червоні або судинні родимки, які в більшості випадків охоплюють область живота. Як правило, червона родимка спровокована збільшеною маткою, за рахунок якої шкіра розтягується і призводить до зміни в судинах.

У більшості випадків родимки після народження малюка проходять самі по собі і не залишають жодного сліду. Інші ж можуть залишитися, що теж є нормою.

Коли варто турбуватися?

Коли виникли невуси не викликають у вагітної ніякого дискомфорту і не збільшуються в розмірі, тоді приводу для паніки немає. Але якщо утворилися родимки під час вагітності викликають занепокоєння або невуси, які були до вагітності, почали різко зростати і видозмінюватися, тоді варто звернутися до фахівця.

Насторожити жінку при вагітності можуть такі чинники:

 • наявні родимки видозмінилися;
 • змінився колір невуса;
 • невус пішов у ріст і ущільнився;
 • по колу утворилося кільце, яке запалення і болить;
 • поверхня покрилася тріщинами;
 • виникнення чорних вузлів по периметру;
 • невуси сверблять або викликають свербіж;
 • в районі утворення болить і часом кровоточить.

При виявленні перелічених симптомів слід негайно здатися лікаря і повідомити про свої занепокоєння. Якщо лікар вважатиме за потрібне, то призначить видалення освіти. Не варто затягувати з консультацією, оскільки родимки здатні досить швидко перероджуватися в злоякісні, особливо під час вагітності, коли організм посилено працює.

До якого лікаря звернутися?

Дерматолог або хірург — головні помічники при проблемах з родимками.

Коли при виношуванні малюка з’явилися родимки і почали хворіти, то слід звернутися за допомогою до лікаря-дерматолога. Вирішувати проблему слід виключно в медичному закладі, звертатися під час вагітності в косметичні салони і тим більше там видаляти родимки вкрай небезпечно. Перш ніж усувати освіта, слід провести діагностику і з’ясувати його природу.

Фахівець може призначити такі діагностичні заходи:

 • Спершу дерматолог проводить огляд новоутворення за допомогою лупи і особливого приладу. Якщо родимка кровоточить або з неї виділяється рідина, вміст відправляють на лабораторний аналіз.
 • Проведення біопсії родимки проводиться, щоб з допомогою гістологічного обстеження з’ясувати характер освіти. Але такий метод застосовується у крайніх випадках, коли інші аналізи викликають підозру.

При виникненні невуса на грудях рекомендується консультація лікаря-мамолога. При наявній можливості з тривожними симптомами жінці слід звернутися до дерматоонкологу або онколога. Ці фахівці дадуть більше інформації і зможуть точніше визначити діагноз. У більшості випадків консультація у таких лікарів потрібно для заспокоєння душі, оскільки ракове переродження при вагітності — винятковий випадок.

Коли треба видаляти?

Видалення родимок під час вагітності показано у таких випадках:

 • Коли новоутворення свербить, викликає дискомфорт. Рекомендується видаляти такі невуси, які піддаються травматизму. Такі утворення не тільки легко пошкодити, але вони найбільш небезпечні для жінок і здатні перероджуватися в ракові.
 • Невуси, розташовані в районі промежини, оскільки під час пологів виникає ризик їх пошкодити.
 • Передракові освіти, які виникли у вагітної жінки. При можливості, видалення відкладають на післяпологовий період. Якщо необхідність термінової операції, тоді видалення проводять, коли жінка в положенні, при цьому її інформують про можливі ризики.

Методи видалення родимок при вагітності

Лазерне видалення і кріодеструкція

Сучасна медицина пропонує безліч способів, з допомогою яких можна видалити родимку. Видалення із застосуванням лазера вважається самим підходящим варіантом під час виношування дитини. Операція проводиться під наркозом вимагає трохи часу. При цьому процедура не залишає шрамів на тілі. Але такий метод видалення показаний тільки при повній впевненості, що новоутворення доброякісного характеру.

При кріодеструкції видалення проводиться за допомогою рідкого азоту, яким вымораживают невус. Процедура нечасто проводиться з таких причин:

 • виникнення післяопераційних пухирів;
 • тривалий період реабілітації;
 • відсутність можливості провести гістологічне обстеження, оскільки новоутворення цілком руйнується.

Електрокоагуляція і радіохвильове видалення

Видалення родимки за допомогою електрокоагуляції — небажаний метод вирішення проблеми. Процедура відзначається особливою хворобливістю і залишає на тілі помітні рубці. При такому вигляді видалення використовують високочастотний струм, який усуває невус. У свою чергу, метод радіохвильового видалення користується великою популярністю при виношуванні дитини. При такій процедурі використовують вольфрамову нитку, і видалення проводять під місцевим знеболенням. Негативна сторона методу — неможливість його застосувати при глибокому знаходженні підстави невуса.

Хірургічне видалення

До хірургічного висічення вдаються лише у вкрай небезпечному випадку, якщо іншими шляхами видалити повністю новоутворення не вдається. При такій операції хірург усуває виник невус за допомогою скальпеля. Потім можливо провести гістологічне обстеження невуса і з’ясувати його природу. Метод є болючим і потребує близько 2-х тижнів на загоєння.

 

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: