Видалення родимки: чим краще, способи усунення

Людей цікавить питання: який метод для видалення родимки краще вибрати — лазер або електрокоагуляція? Відповідь дасть лише лікар, який для початку проведе огляд невуса, а після направить пацієнта на додаткові дослідження, якщо це буде потрібно. Вважається, що лазерна терапія має більше переваг перед іншими способами видалення, але вона має і ряд протипоказань.

Удаление родинки: чем лучше, способы устранения
Є безліч способів видалення родимки, але вибір конкретної процедури — індивідуальна для кожного пацієнта.

Які родимки видаляють?

Родимки являють собою доброякісні утворення, однак, іноді вони підлягають усуненню. Позбавляються від них, якщо:

 • змінилася форма і розмір;
 • невус поміняв колір;
 • є підозра на злоякісний характер;
 • освіта постійно травмується;
 • заподіює естетичний дискомфорт власникові;
 • з невуса йде кров;
 • присутні больові відчуття при дотику.

Популярні способи усунення родимок

Лазер для видалення невусів

Найбільш дієвим способом вважається видалення родимок лазером. Промінь точно впливає на невус, при цьому вдається уникнути підняття здорових ділянок шкіри. Усувають освіти під місцевим наркозом, що робить процедуру безболісною. Лазерне видалення володіє наступними перевагами:

 1. Повне видалення невуса з першого разу.
 2. Безболісність.
 3. Швидкий період реабілітації (тиждень).
 4. Відсутність кровотеч.
 5. Низька ймовірність появи шрамів після видалення родимки. Завдяки цьому лазерне видалення використовують навіть для усунення невусів на обличчі.

Мінус видалення невусів цим методом один — неможливість взяти зразок наросту для гістологічного дослідження, яке показує природу освіти (злоякісна або доброякісна). Відбувається це із-за того, що при впливі лазерного променя клітини, де розташовувався невус, випаровуються. Тому позбавлення від наростів за допомогою лазера використовується тільки в тих випадках, коли підтверджується доброякісність наросту.

Незважаючи на те, що метод лазерної терапії безболісний, а термін відновлення займає короткий період часу, після проведення маніпуляції важливо дотримуватися таких правил:

 1. не допускати контакту ураженої ділянки шкіри з ультрафіолетовим випромінюванням;
 2. акуратно приймати душ, а після нього промакивать ранку рушником;
 3. протягом 2-х тижнів з моменту видалення родимки не відвідувати лазні і сауни, а на вулицю виходити лише завдавши на шкірний покрив спеціальний сонцезахисний крем з SPF-фільтром;
 4. доглядати за ранкою і обробляти її тими препаратами, які призначить лікар.

Електрокоагуляція

Для видалення родимок використовується електричний струм. Застосовують цей спосіб для усунення утворень на будь-якій області тіла. Плюси електрокоагуляції:

 1. можливість позбутися від невуса за 1 процедуру;
 2. позбутися можна від будь-якого виду родимки на будь-якій ділянці тіла;
 3. відсутність крові в процесі маніпуляції;
 4. швидке видалення освіти (не більше 20-ти хвилин).

Мінус процедури полягає в тому, що іноді після її проведення на шкірі залишається шрам.

Радіохвилі

Радіохвильове видалення родимок проводиться за допомогою апарату, що впливає на утворення високочастотними радіохвилями. Використовується радіохвилею спосіб для усунення невусів всіх розмірів. Переваги:

 1. здорові шкірні покриви навколо родимки не травмуються;
 2. швидке проведення маніпуляції;
 3. відсутність крові;
 4. безболісність;
 5. короткий період реабілітації;
 6. мінімальний шанс виникнення ускладнень;
 7. можливість взяти зразок родимки для гістологічного дослідження.

Радіохвилі мають один недолік — протипоказання. До них відносяться:

 • присутність кардіостимулятора;
 • запальні хвороби шкірних покривів;
 • герпес;
 • період вагітності і годування груддю.

Азот для позбавлення від невусів

В процесі кріодеструкції родимку заморожують рідким азотом (температура якого досягає -180 градусів). Відмерлі тканини не усуваються, вони виступають захисною плівкою, під якою починає рости нова шкіра. Ранка гоїться в 2 рази довше, ніж при видаленні родимок лазерним способом. Видалення родимок азотом має такі плюси і мінуси:

Плюси Мінуси
Відсутність шрамів після маніпуляції. Ймовірність, що невус не вийде прибрати за 1 процедуру. Обумовлено це тим, що глибину заморозки не може контролювати навіть досвідчений лікар, тому іноді не заморожуються глибокі коріння невуса. Після процедури на місці нього починає рости новий наріст.
Загоєння ранки з мінімальним ризиком ускладнень. Можливість зачепити здорові шкірні покриви, згодом чого утворюється опік.
Антисептичний ефект процедури. Відсутність можливості взяти зразок наросту і провести гістологічне дослідження.
Ймовірність утворення шрамів після маніпуляції, тому позбавлення від родимок на обличчі або шиї проводять нечасто.

Чим краще: як вибрати спосіб?

Кожен з методів призначений для повного позбавлення від родимок. Який з них найбільш ефективний, залежить від конкретного випадку. Так, лазерна терапія застосовується для доброякісних невусів, оскільки немає можливості після процедури встановити їх природу. Часто лазерне видалення використовується і для усунення утворень на обличчі, оскільки не залишає шрамів.

Кріодеструкція, навпаки, може залишити після себе рубець, до того ж, маніпуляція непередбачувана і жоден лікар не дасть 100% гарантії, що вдасться позбутися новоутворення з першого разу. Крім того, крім шрама, іноді отримують і неприємний опік, який буде гоїтися протягом 1-2-х місяців.

Видалення радіохвилями та електричним струмом користуються популярністю, проте теж мають мінуси. До цих процедур не вдаються, коли родимка має великий розмір. Незважаючи на те, що сучасні способи видалення родимок безболісні і володіють перевагами, іноді медпрацівник призначає усунення невуса за допомогою хірургічного втручання. Проводять його, наприклад, якщо не можна використовувати інші способи видалення родимок або ж коли у пацієнта недостатньо коштів для проведення більш дорогої процедури.

Незважаючи на те, що оперативне втручання — старий спосіб, він володіє перевагами, основними з яких є можливість взяти зразок невуса для подальшого гістологічного дослідження. Крім цього, хірургічне втручання допомагає позбавитися від великих і глибоких родимок, що не дозволяють деякі нові методики видалення. Є і мінус — шрами після операції, тому до цього виду рідко вдаються для видалення родимок в області обличчя і шиї.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: