Горбок після видалення родимки: що робити, небезпечно

Видалення родимки — серйозна процедура, після якої за ділянкою шкіри потрібен особливий догляд. Зазвичай ранка швидко гоїться, але якщо після видалення родимки з’явився горбок або інше новоутворення, рекомендується негайно звернутися до фахівців, щоб дослідити його і виключити або запобігти меланому.

Бугорок после удаления родинки: что делать, опасно ли
Період відновлення після видалення родимки може супроводжуватися видозмінами на дільницях.

Ущільнення під родимкою, небезпечно?

Часто при наявності родимки (невуси) можна спостерігати невелике ущільнення, розташоване десь навколо родимки або трохи нижче. Сказати, небезпечні вони чи ні, без належного огляду не зможе ніхто. Тільки після того, як фахівці побачать, помацають і досліджують, можна говорити про результати і ступеня їх небезпеки. У більшості випадків, такі ущільнення не несуть ніякої небезпеки. Але є безліч виключень. Тільки фахівець зможе зробити правильний висновок.

Потрібно видаляти невус з ущільненням?

По своїй природі, звичайні невуси не несуть в собі жодної загрози. Якщо вони симетричні, не збільшуються в розмірах, які не змінюють свій колір, не кровоточать, не тріскаються та не викликають почуття занепокоєння — видаляти їх зовсім необов’язково. Будь вони з ущільненням або без нього — зовсім неважливо, головне щоб вони не видозмінювалася, і не приносили дискомфорт (за винятком естетичного природно). Краще ж проконсультуватися у лікарів для заспокоєння нервів, але зазвичай вони не несуть за собою ніякої небезпеки, а просто існують як невід’ємна частина людського організму.

Горбок з’явився на місці після видалення родимки: що робити?

Після видалення родимки потрібно обробляти ділянку та мінімізувати негативний вплив ззовні на нього.

Після видалення родимки лазером або в результаті хірургічного втручання, починається один з вирішальних періодів, від нормального перебігу якого залежить здоров’я всього організму. Видалення невуса обов’язково супроводжується тривалим реабілітаційним періодом, протягом якого потрібно правильно обробляти, доглядати і спостерігати за всіма змінами на місці видалення.

Якщо цю область шкіри правильно обробляти, не перегрівати на сонце і мінімізувати на неї вплив хімічних та фізичних факторів, вона потихеньку заживе і від втручання не залишиться і сліду. Однак не все завжди йде добре і часто після таких операцій виникають неприємні наслідки, такі як:

  • На місці видалення з’явився шрам. Ситуація типова і не несе за собою ніякої загрози. Не потрібно нічого робити, шрам — природне явище, яке через деякий час зникне сама собою. Переживати не варто.
  • Почервоніння після видалення родимки — адекватна реакція організму на хірургічне втручання. Але якщо почервоніння навколо родимки не проходить протягом тривалого періоду часу, важливо проконсультуватися у фахівця.
  • На місці видаленої родимки з’явилося ущільнення. При появі яких-небудь утворень рекомендується негайно звернутися до лікаря. Найчастіше ущільнення під родимкою сигналізує про початковій стадії меланоми (раку шкіри) і про розвиток злоякісних пухлин. Вони можуть бути і доброякісні, але краще відразу звернутися до лікаря, щоб виключити всі ризики для здоров’я.

У середньому, процес загоєння ранки займає 2-3 тижні.

У цей період важливо ретельно спостерігати за всіма змінами шкіри на місці видалення, протирати ранку засобами призначеними фахівцями і якщо буде помічено, що утворилося щось нове — відразу ж звертатися до лікарів. Якщо загоєння відбувається нормально, через пару тижнів залишається маленький шрам, який незабаром зникає.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: