Родимки на обличчі: видалення і причини

Поява родимок (невусів) на обличчі можливо також часто і в такій же великій кількості, як і по інших ділянках тіла. Не завжди цей факт говорить про те, що вашому здоров’ю щось загрожує. Іноді родимки – результат реакції організму на ті чи інші фактори. Однак, якщо родимі плями на тілі з’являються дуже швидко і у величезній кількості, варто задуматися і звернутися до фахівця. Своєчасне звернення до дерматолога допоможе уникнути багатьох проблем у майбутньому, в тому числі і переродження невусів у злоякісні утворення. При необхідності дерматолог перенаправить вас до онколога. Але це ще зовсім не привід бити паніку, це просто зайвий шанс перестрахуватися і перевірити своє здоров’я.

Фото 1. Найчастіше множинні родимки — результат дії ультрафіолету

Тривожиться, чи ні

Є люди, які спокійно ставляться до появи нових невусів на своєму тілі. Однак є й такі, які починають панікувати кожен раз, коли помітять нове плямочка. В принципі, є причини для занепокоєння. Якщо нова родимка на обличчі починає збільшуватися, кровоточити, свербіти і так далі, варто негайно звернутися до лікаря, адже подібні ознаки можуть свідчити про те, що всередині невуса почалося злоякісне переродження.

Якщо родимка розташувалася в травмонебезпечному місці (наприклад, на підборідді у чоловіків, і кожен раз при голінні така родимка зрізається), її краще відразу видалити.

Якщо ж велика кількість невусів не доставляє вам ніяких незручностей, то не варто турбуватися.

Звернувшись до лікаря, ви повинні виразно розповісти про те, що саме вас турбує і в обов’язковому порядку не відкладати візит — якщо ви зіткнулися з змінами, які відбуваються з вашими родимками:

  • вона болить
  • стала свербіти і лущитися
  • змінила забарвлення або видозмінилася
  • родимка запалилася і стала хворіти

Пам’ятайте: будь-які процеси, які до цього не були характерні для родимки, вважаються аномальними і повинні бути перевірені лікарем

Фото 2. Якщо родимки запалюються — потрібно обов’язково знайти причину такого стану

Доктор в обов’язковому порядку проведе огляд невуса і місця, в якому він розташувався, випише направлення на необхідні аналізи. Тільки після цього ваш стан може бути пояснено з медичної точки зору. Також лікар доступно пояснить, чому у вас велика кількість невусів та які профілактичні заходи слід вжити. Лікар розповість, які освіти є «небезпечними» і як за ними стежити, при необхідності підбере відповідний для вашого випадку метод лікування або видалення невуса.

Причини появи

Багато медики впевнені, що родимки мають вірусне походження і можуть передаватися від людини до людини.

Основа всіх невусів – меланін. Найбільш інтенсивно він виробляється в організмі під впливом ультрафіолету. Тому, якщо ви любите сонце, ніколи не втрачаєте можливості позасмагати, буде зовсім не дивно, якщо у вас з’явиться багато родимок на обличчі.

Крім того, причиною появи невусів може стати гормональний збій в організмі. Інтенсивно виробляється меланін під час виношування жінкою дитини, під час дорослішання підлітка. При цьому цятки можуть не тільки з’являтися, але і зникати.

Ще одна причина численних невусів – спадковість. Так, цей фактор також може вплинути на появу родимок.

Фото 3. Видаленням і лікуванням невуса повинен займатися тільки фахівець

Перераховані вище причини – найбільш поширені та головні у питанні появи родимих плям. Крім того, багато фахівців упевнені, що родимки на обличчі з’являються з-за постійного контакту з сонячними променями (а адже правда, цю частину тіла важко сховати від ультрафіолету). Ще такі невуси можуть свідчити про деяких захворюваннях організму, наприклад, якщо більш кишечник або щитовидна залоза.

Найчастіше болючість в родимці виникає після того, як він травмується. Іноді неприємні і хворобливі відчуття говорять про те, що почався процес трансформації невуса в злоякісне утворення.

Якщо родимка стала хворіти, не варто відразу кидатися в крайності і займатися самолікуванням. Краще зверніться до фахівця, який визначить, чому це відбувається і які причини болю. Якщо в ході лікування було прийнято рішення про видалення невуса, його частину потрібно обов’язково надіслати на гістологічне дослідження.

Як видалити родимку?

Фото 4. Видалення родимки: «до» і «після»

Невуси часто доставляють естетичний дискомфорт своїм господарям. Наприклад, якщо родимка не тільки велика, але і потворна, з стирчать з неї волосинами. Погодьтеся, краси вона надає мало.

Як би там не було, ні в якому разі не намагайтеся самостійно позбутися родимки. Якщо ви остаточно вирішили, що хочете позбавитися від нього, проконсультуйтеся з лікарем. Разом з фахівцем ви зможете підібрати найбільш підходящий метод видалення, а також лікувальний заклад, в якому проведуть операцію.

Видалення родимок на обличчі проводиться наступними способами:

  1. хірургічний
  2. криодеструктивный
  3. електрокоагуляційний
  4. лазерний

Самим популярним і безпечним є лазерний метод видалення. Він чудово підходить для того, щоб позбутися від невусів. Після впливу лазером, на вашій шкірі не залишиться ні рубців, ні шрамів. Крім того, під час операції тромбируются дрібні судини, що має велике значення в питанні крововтрати. Також відбувається знезараження тканин і зводиться до нуля ймовірність занесення інфекції.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: