Родимка на ніжці: як позбутися, причина появи

Родимки — доброякісні новоутворення, не доставляють особливого дискомфорту. Але якщо виникла висяча родимка на ніжці, то вона здатна принести багато незручностей людині. Така родимка у народі називається висячої і може виростати до значних розмірів. Крім того, що така родимка виглядає не естетично, вона ще становить небезпеку для здоров’я, оскільки здатна відірватися або перерости в злоякісне утворення.

Родинка на ножке: как избавиться, причина появления
Невуси з ніжкою мають велику ймовірність до випадкових пошкоджень, тому їх краще видаляти.

Загальні відомості та причина появи

Невуси або родимки на ніжці ще іменуються гемангиомами і мають доброякісної природою. Цей вид родимок найбільш небезпечний, оскільки нерідкі випадки обривання таких невусів. Родимки на ніжці постійно труться об одяг, що може спровокувати їх переродження в злоякісні утворення. Медики поділяють невуси на ніжці на два типи. До перших належать висячі невуси, що виникають на тілі і не викликають ніякого дискомфорту. До других відносять папіломи, що характеризуються вірусним ураженням. Такі родимки відзначаються швидким ростом і здатністю переростати у великі освіти. Самостійно диференціювати ці два види вкрай важко, тому слід звернутися до фахівця.

До сьогоднішнього дня фахівцям не вдалося з’ясувати причини виникнення патології. Виділяють такі фактори, які сприяють розвитку родимок на ніжці:

 • спадкова схильність;
 • збої гормонального фону при виношуванні дитини або пологах, серйозних захворюваннях, переживаннях;
 • статеве дозрівання;
 • скупчення великої кількості меланіну з-за інтенсивного впливу на шкіру ультрафіолетових променів.
Родинка на ножке: как избавиться, причина появления
Найчастіше висячі невуси виростають в інтимній зоні, на шиї, руках.

Часта локалізація

У більшості випадків утворення такого типу зустрічаються у дівчат і жінок. Нерідко невуси з ніжкою виникають у підлітковому віці. новоутворення здатна проявиться в будь-якій області тіла. Як правило, родимки утворюються на відкритих ділянках шкіри, таким чином створюється косметичний дефект. Невуси найчастіше розташовуються на шиї, в інтимній області і в пахвовій западині.

Інтимна зона

Висячий невус на ніжці нерідко виникає в паху. У такому разі невус не представляє косметичного дефекту і не піддається впливу ультрафіолетових променів, тому він є найменш небезпечним. Але все ж слід уважно стежити за розмірами родимки: коли вона маленька, то загрози не представляє, але при розростанні існує ризик травматизму. Обережніше треба бути, усуваючи небажані волосся в інтимній зоні, щоб не зачепити і не пошкодити родимку.

Пахвові западини

Ця область займає друге місце за частотою локалізації невусів на ніжці. Така родимка доставляє незручності людині. Необхідно постійно ретельно стежити за родимкою в процесі гоління волосся в області пахв. Таким чином можна легко пошкодити або зрізати невус. Ще одним негативним наслідком є те, що в цій області багато потових залоз і підвищене виділення поту, що збільшує кількість бактерій на цій ділянці. Якщо родимка травмована, то можливе проникнення інфекції всередину.

Родинка на ножке: как избавиться, причина появления
Висячі родимки на шиї не тільки схильні до травмування, але приносять ще й естетичний дискомфорт.

Освіта на шиї

Область шиї — найбільш поширене місце виникнення невусів на ніжці. Родимка на цій частині є найбільш небезпечною, особливо якщо вона велика. Це пов’язано з тим, що новоутворення щодня тісно контактує і натирається одягом. Якщо людина носить речі з ненатуральних матеріалів, то виявляється негативний вплив на шкіру, в тому числі невуси. Влітку новоутворення часто піддається впливу ультрафіолетових променів, що провокує їх переродження в меланому.

Треба видаляти?

Якщо у людини є маленькі висячі родимки, то їх можна не видаляти, але слід регулярно контролювати їх стан. Особливу увагу необхідно приділяти невусам, які розташовані в найбільш небезпечних місцях: на шиї, у пахвовій і паховій області. У такому випадку рекомендується видалити їх, щоб не виникло випадкового механічного пошкодження утворень. Видалення родимок проводиться у таких випадках:

 • неестетичний вигляд;
 • схильність до травматизму;
 • ймовірність переродження в злоякісне утворення.

У чому небезпека?

Нарости такого типу мають доброякісної природою, але нерідкі випадки переродження освіти в злоякісне. Слід терміново звернутися до фахівця, коли проявляються такі ознаки:

 • інтенсивне розростання освіти;
 • хворобливі відчуття, свербіж;
 • зміна кольору або почорніння;
 • якщо на невусе був малюнок, який згодом зник;
 • виникнення лущення;
 • виникнення ореолу світлого або темного кольору;
 • ущільнення невуса;
 • виділяється кров;
 • присутні симптоми запалення.

Перераховані вище ознаки вказують на те, що, можливо, новоутворення набула злоякісний характер.

Головна загроза висячих родимок — травми та ускладнення.

Небезпека є й у тих випадках, якщо відірвалася родимка. У такому разі виникає запальний процес або кровотеча. Необхідно терміново зупинити кровотечу, використовуючи перекис, потім слід обробити пошкоджену ділянку шкіри зеленкою. На рану прикладають стерильну серветку або приклеюють антибактирицидный пластир. Обов’язково після цього слід здатися фахівця.

Як позбутися: методи видалення

Хірургічний

Позбутися родимки на ніжці можна за допомогою хірургії. Лікар видаляє новоутворення і незначний ділянку шкірного покриву за допомогою скальпеля. Якщо утворення невеликого діаметра, тоді утворюється невеликий рубець, який особливо не виділяється. Такий метод вирішення проблеми часто застосовується, коли присутня запущений процес малігнізації. У такому разі ризик виникнення ускладнення і рецидиву значно знижується.

Хірургічне позбавлення від невусів протипоказане при:

 • виношування дитини і годування груддю;
 • цукровому діабеті;
 • якщо є розлади психіки;
 • епілепсії;
 • присутність інфекційного ураження, при якому висока температура;
 • запаленні на оперируемом ділянці.

Лазерна терапія та кріодеструкція

Коли невус має доброякісну природу, рекомендується лазерне видалення. Цей метод найбільш популярний, оскільки відрізняється безболісністю і швидким загоєнням. Лазерне видалення є безпечним в будь-якому віці. На невус впливає лазерний промінь, який має індивідуальні параметри для кожного пацієнта. Видалення проводиться шарами, поки не усунеться вся родимка.

Криодеструктивный метод полягає в заморожуванні невуса допомогою рідкого азоту невисоких температур. Незабаром родимка сама відпадає, при цьому не залишається рубця. Процедура відзначається швидкістю проведення (тривалість близько 5-ти хвилин). По закінченні процедури невус залишається на місці, але набуває білого кольору і скоринку. Через пару тижнів він відшаровується самостійно.

Електрокоагуляція

Електрокоагуляційний метод видалення з’явився зовсім недавно. Позбутися від проблеми можна за допомогою впливу на родимку електрода. Таким чином, невус прижигается і зрізається з шкірного покриву. Такий метод видалення не залишає рубців і триває короткий час. Протипоказаний элекрокоагуляционный спосіб видалення жінкам, які годують груддю або виношують дитину. Якщо є проблеми з психікою, згортанням крові або переносимістю компонентів, то процедуру не рекомендується проводити.

Народні методи

Якщо немає необхідності або можливості звертатися до фахівців, тоді можна усунути проблему в домашніх умовах. Для цього родимку на ніжці змащують соком чистотілу тричі на день. Допомагає позбутися від освіти мазь на основі вазеліну, до якої додають чистотіл. Засіб наносять на ушкоджену ділянку кілька днів. Можна скористатися кульбабою, а саме його соком, яким рекомендується змащувати невус до тих пір, поки він не пропаде.

Профілактика родимок на ніжці

Щоб знизити ризик виникнення родимки на ніжці, слід регулярно вживати профілактичні заходи. Не рекомендується відвідувати солярії і перебувати під активним сонцем (з 11-ої ранку до 5-ї вечора). Важливою мірою профілактики є дотримання особистої гігієни і використання чистого одягу. Якщо невус знаходиться в травмонебезпечному місці, то рекомендується його заклеїти пластиром.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
zmorshki.in.ua