Видалення родимих плям: операція, наслідки

У деяких людей з народження присутні помітні відмітини на шкірі. Вони різні за кольором, формою і розміром. Іноді потрібне видалення родимих плям. Адже такі утворення приносять незручності і навіть бувають небезпечними для життя. Виникнення родимих плям неможливо завадити, так само як і їх зникнення. Видалити пляму можна безпечно у лікаря. Можливо спробувати прибрати плямочка і самостійно, однак результат буде менш ефективний.

Удаление родимых пятен: операция, последствия
Найчастіше, видаляють родимі плями з тіла через їх неэстетического виду, що приносить дискомфорт.

Що таке родима пляма?

Родима пляма представляє собою вроджену відмітину на шкірі. Іноді воно виникає в перші кілька років життя людини. Ці утворення відрізняються за розміром, формою і кольором. Вони бувають від світло-жовтого до темно-коричневого кольорів. Родима пляма може виступати над шкірою або бути плоским. Іноді люди стають власниками великих родимих плям, які викликають збентеження, особливо у представниць слабкої статі. В основному родимі плями нешкідливі. Але при цьому є шанс переродження в меланому деяких з них.

Такі пігментні плями розрізняють за критеріями:

 • плоскі;
 • відсутні волоски;
 • світлий окрас.
Родимі плями, приносять фізичний дискомфорт, рекомендовано видаляти.

Присутність таких ознак може стати причиною для видалення. Якщо у дитини є пляма на долоні руки або ступні ноги, його слід терміново видалити. Найчастіше механічно пошкоджуються ділянки саме на цих частинах тіла. Дуже часто видаляють їх з лиця, так як вони піддаються ультрафіолетового випромінювання і приносять косметичний дискомфорт.

Існують такі види плям:

 • звичайні (пігментні);
 • судинні.

Видаляти або лікувати звичайні пігментації не потрібно. Але плями, які розташовані в місцях тертя, прибирають. Це відноситься і до трескающимся або кровоточивым утворень. Судинні родимі плями є доброякісними пухлинами. Під мікроскопом видно, що вони складаються з маленьких кровоносних судин. Колір плоского судинного плями буває червонуватого відтінку. Такі утворення ніколи не переростають в рак і не вимагають лікування. Часто прагнуть видалити родима пляма на обличчі, щоб позбутися дискомфорту.

Треба його видаляти родимки?

Багато людей живуть з рідною плямою і навіть вважають його своєю особливістю. Пам’ятайте, що пляма не завжди нешкідливе освіта, як здається спочатку. Якщо новоутворення доставляє дискомфорт, заважає, видалити його можна за власним бажанням в косметичних цілях. Рішення про втручання приймає тільки лікар, бажано досвідчений. Оскільки існує великий ризик ускладнень. Але існують випадки, коли до видалення є прямі свідчення.

Свідчення

Якщо родима пляма травмується бритвою, дратується частиною одягу, його потрібно обов’язково видалити. новоутворення може почати змінювати колір і форму, з’являться кровоточивість і болючість. А ці ознаки говорять про переродження пігменту в меланому. Щоб такого не допустити, важливо вчасно звернутися до лікаря і вжити заходів.

Отже, родимі пігменти рекомендується видаляти в таких випадках:

 • онкологічні показання;
 • часте травмування;
 • косметичний дискомфорт.

Як видалити?

На сьогодні існує кілька методів видалення невуса. Їх відрізняють такі характеристики: спосіб впливу, сила болю і термін відновлення. Операція повинна проводитися тільки досвідченим і грамотним лікарем, краще всього онкологом. Тільки так можна бути впевненим, що віддалений невус не викличе розвиток меланоми — раку шкіри.

Операція

Самий надійний і дешевий метод видалення — за допомогою скальпеля. Втручання безпечне і безболісне, так як проводиться під місцевою анестезією. Коли новоутворення на обличчі, іноді може знадобитися і загальний наркоз. Це традиційний метод, який має багато переваг перед іншими. Лікарі вважають, що видаляти невуси потрібно тільки хірургічно, так як це дає можливість взяти тканину на гістологічне дослідження.

Видалення відбувається в такому порядку:

 1. хірург вводить місцеву анестезію;
 2. родима пляма вирізає з допомогою скальпеля або хірургічної бритви;
 3. потім лікар зшиває краї рани і накладає пов’язку;
 4. рана протягом декількох днів спостерігається, робляться перев’язки;
 5. через тиждень рана заживає і знімаються шви;
 6. якщо вирізувався невус великих розмірів, рубець в подальшому видаляється з допомогою пластики.

Догляд за утворилася раною здійснюється, згідно з порадою лікаря. Як правило, це оброблення зеленкою або використання ранозагоювальні медикаментів.

За допомогою лазера

За допомогою точкових імпульсів лазера можна вивести невус. Лазер допоможе зменшити пігментацію, зробити непомітною і зупинити зростання в подальшому. Ця процедура не завжди успішна, так як бувають випадки його появи знову. Але зате пігмент досить добре світлішає після декількох сеансів. Видалення рідного плями лазером здійснюється при місцевому знеболюванні. Під час процедури відчутно печіння і легке поколювання.

Електрокоагуляція

Цей метод характеризується термічним впливом на освіту з допомогою спеціального пристосування. На платинову дріт, яка нагрівається до 200 градусів, надходить струм. За допомогою цього струму новоутворення випалюється. Таким шляхом можна видалити виступають над шкірою і маленькі невуси. На відміну від видалення лазером, після такої процедури зберігається матеріал для гістологічного дослідження. Хоч це операція, поганих наслідків не буде. Після загоєння рани з’являється здорова шкіра.

Кріодеструкція

При кріодеструкції використовується рідкий азот. Він має дуже низьку температуру, завдяки якій новоутворення миттєво замерзає і руйнується. Спочатку наноситься азот, потім затверділа шкіра знімається спеціальним інструментом. Іноді може знадобитися повторення процедури. Пояснюється це тим, що відсутня можливість контролювати глибину проникнення азоту. Після процедури, можливо, з’явиться опік, який перешкоджає швидкому загоєнню. У сучасній медицині цей метод використовується вкрай рідко, хоч раніше був дуже популярний.

Видалення в домашніх умовах

Народна медицина пропонує безліч рецептів з видалення невеликих пігментів. До основних інгредієнтів відносяться: яблучний оцет, сік з лука, рицинова олія, суміш з ефірних масел, мед. З цих продуктів роблять компреси і примочки. Лікарі не радять видаляти невуси в домашніх умовах. Особливо ті, які змінюють колір, розмір, форму або кровоточать. Це небезпечно для здоров’я, так як ці ознаки вказують на недоброякісну природу.

Удаление родимых пятен: операция, последствия
Родимі плями, які дуже неестетичними або можуть часто пошкоджуються, краще видалити ще в дитячому віці.

Особливості видалення у дітей

У дітей з самого народження або через пару місяців можуть з’явитися родимі пігменти. Невуси у маленьких дітей часто нешкідливі, але краще обстежитися і по можливості їх видалити. Якщо у дитини є пігмент з легкої опуклістю, краще розповісти про це дерматолога. Такі утворення мають назву судинного невуса і можуть бути небезпечними для дитини. Іноді варто видаляти великі родимки як можна раніше, тим більше, якщо є небезпека їх переродження. Обмежень за віком немає. Невуси в дитинстві видаляють такими ж способами, як і дорослим людям. Позбавлення від новоутворень та знеболювання при операції нічим не відрізняється. Єдиною проблемою є ризик появи келоидного рубця, який доведеться видалити за допомогою пластичної хірургії.

Можливі наслідки

Після видалення рідного плями можливі негативні наслідки. Перше, що може турбувати, це больові відчуття. Вони з’являються після оперативного втручання і тривають до декількох діб. Від цієї проблеми допоможуть позбутися знеболюючі засоби. Серйозним наслідком видалення може стати ризик, що пігментація знову з’явиться. До неприємних ризиків ще відносять попадання інфекції. Тому важливо робити ці процедури у сертифікованих медичних установах.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: