Видалення родимок лазером: протипоказання, плюси, мінуси

Якщо родимка приносить дискомфорт або псує зовнішній вигляд, за показаннями лікаря призначають видалення родимок лазером. Ця операція має свої плюси і мінуси, але застосовується набагато частіше інших видів резекції. Розглянемо, як правильно підготуватися до операції, як проводиться видалення родимок за допомогою лазера, і який відхід потрібно після того, як вдасться позбавитися від невуса?

Удаление родинок лазером: противопоказания, плюсы, минусы
У певних ситуаціях потрібно видалення невусів з шкіри, а методика з лазером — одна з найпопулярніших на сьогодні.

Плюси і мінуси

Головний мінус видалення родимки за допомогою лазера — неможливість проведення гістологічного дослідження. Так що перед проведенням операції варто обстежитися і переконатися в тому, що невус незлокачественный. Але плюсів досить, щоб вибрати такий спосіб, головні це:

 • кращий результат у порівнянні з іншими операціями, і короткі терміни реабілітації;
 • виняток розвитку рецидиву;
 • місце видалення обмежується контурами родимки, здорова шкіра не пошкоджується;
 • при видаленні немає болю і глибоких ран;
 • місце операції швидко гоїться і не запалюється;
 • процедура проходить швидко;
 • за раз можна прибрати декілька родимок;
 • можна прибрати родимку на обличчі, не боячись, що там залишаться шрами;
 • за ранкою просто доглядати і вона швидко гоїться.

Показання та протипоказання

Перед тим, як зважитися на операцію з застосуванням лазера, варто відвідати дерматолога, який огляне невус, при необхідності направить пацієнта на додаткове дослідження, і якщо немає ніяких протипоказань, призначається лазерне видалення. Лазерне видалення родимок показано при таких проблемах:

 1. коли невус розташування
  Фізичний або емоційний дискомфорт, який несуть невуси, є привід до їх видалення.

  н у місці, яке постійно контактує з одягом, дратується і травмується;

 2. якщо невус росте і змінюється в розмірі, а при натисканні стає боляче;
 3. якщо гістологія показала, що невус може прийняти злоякісну форму;
 4. видалення показано при великих родимки, які псують зовнішній вигляд людини або заважають.

Оперативна процедура із застосуванням лазера частіше не має протипоказань і її дозволено проводити навіть дитині, однак якщо у людини алергічна реакція на ультрафіолет або на даний момент він хворіє вірусним захворюванням, то проводити лазерну операцію протипоказано, так як це викличе важкі ускладнення у вигляді набряків, пухирів і почервонінь. Ще операцію не рекомендується проводити людям з онкологією, хронічними хворобами, у кого слабкі захисні властивості організму.

Лазерне видалення невуса категорично протипоказано вагітним і годуючим, так як організм ослаблений, а це може негативно позначитися на здоров’я в період реабілітації. У цьому випадку варто почекати, коли стан стабілізується і лише тоді проводити видалення.

Як проводиться терапія?

Гістологія

Щоб видалення родимки за допомогою лазера було безпечним, проводиться гістологія тканин органу, яка допоможе визначити, проста це родимка або меланома, яка може бути злоякісною. Звірившись з гистологией і визначивши можливість проведення лазерної терапії, лікар направляє пацієнта на підготовчі процедури, які проводяться перед резекцією.

Як проводиться сама операція?

Перед тим, як почати лазерне видалення невуса, місце резекції обробляється знеболюючим. Але якщо родимка невелика, а пацієнт не боїться дискомфорту, то операцію можна проводити без анестезії. Після того, як підготовчий етап буде завершено, доктор починає знімати пошарово тканини родимки, користуючись лазерним ножем. Лазерному впливу будуть підлягати лише межі, в яких знаходиться родимка, тому операція буде проведена швидко, в середньому через 10-15 хвилин. Лазерний ніж знімає шар за шаром шкіру з новоутворення, таким чином за раз можна позбутися родимок середнього і маленького розміру. Якщо ж невус великий, операція для видалення родимок проводиться в кілька етапів, до повного видалення новоутворення.

Чи можна видаляти червоні родимки лазером?

Якщо у людини є червоні родимки на тілі, значить, в його організмі порушена робота судинної системи. Ні в якому разі не можна самому намагатися позбавитися від такого виду новоутворень. Найбільш ефективний спосіб — видалення червоних родимок лазером. Щоб повністю позбавитися від червоної родимки, потрібно пройти серію процедур, тоді вийде назавжди позбутися від новоутворення і забути про дискомфорт.

Удаление родинок лазером: противопоказания, плюсы, минусы
Усувати бородавки або папіломи лазером так само не заборонено.

Чи можна видаляти лазером папіломи і бородавки?

Якщо на тілі людини утворилися такі нарости, то видалення папілом і бородавок лазером — найбільш безпечне і ефективне рішення. Резекція проводиться аналогічно видалення родимок. Якщо новоутворення невеликі, то видалення бородавки і папіломи лазером здійснюється за 1 сеанс, але якщо новоутворення велике, то тканини зрізують в кілька етапів.

Як доглядати за шкірою після операції?

Після лазерного видалення невусів потрібно санобробка ділянки шкіри до повного загоєння.

Місце, звідки видалена родимка, виглядає як кругла ранка з поглибленням, в якому знаходиться незахищений шар епітелію. Для запобігання зараження ранки і рубцювання шкіри, після видалення показано обробляти місце антисептичними препаратами. Після операції на місці видалення може з’явитися чорна кірка, яку не можна терти або розчісувати. Після того, як місце почне гоїтися, чорна кірка відпадає, а під нею буде нова, гладка шкіра. Акуратно варто себе вести і при здійсненні гігієнічних процедур, варто уникати прямого попадання на місце видалення ультрафіолету. Додаткові рекомендації дасть дерматолог, і якщо їх повністю дотримуватися, ніяких наслідків не буде.

Як довго шкіра відновлюється?

Після того, як родимка буде видалена, якщо не брати до уваги проблемну шкіру і поодинокі випадки ускладнень, то тривалість періоду загоєння коливається в межах 10-14 днів. Якщо невус великих розмірів і видалення проходило в кілька етапів, то реабілітація може тривати і до місяця. Ще на швидкість загоєння впливають такі фактори, як рівень імунної системи, наявність хронічних захворювань та інші патології.

Ускладнення

Якщо людина ігнорував рекомендації лікаря і не обробляв спеціальними препаратами місце видалення, розвиваються ускладнення. В першу чергу ускладнення пов’язані з попаданням в ранку інфекції, в результаті чого розвивається запалення, яке небезпечно, так як на шкірі може залишитися шрам або рубець. Під час операції у хворого може з’явитися алергічна реакція на знеболюючий препарат, тому перед тим, як зробити ін’єкцію, лікар повинен зробити пробний укол, який покаже реакцію організму на препарат. Ще одним серйозним ускладненням є рецидив, коли родимка не повноцінно видалена і на місці почало зростати нове ущільнення. Тоді лікар приймає рішення про повторне проведення операції, але у такому разі висока ступінь рубцювання пошкодженої ділянки, що принесе додатковий дискомфорт людині.

З-за того, що при оперативному втручанні немає зіткнення з тканинами видаленого новоутворення, ризик отримати ускладнення у вигляді запалення мінімальний.

Наслідки

Якщо на місці видаленої родимки розвиваються ускладнення, варто негайно звертатися до лікарні і вирішувати проблему з лікарем. Якщо операція пройшла з ускладненнями, на місці видалення утворюються патологічні виділення, набряки, шкіра стає роздратованою, зростає температура тіла, погіршується самопочуття. Ці наслідки повинні бути вчасно усунуті, адже, крім шрама, є багато ускладнень, які іноді навіть небезпечні для життя.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: