Гній з родимки: що робити, чи є небезпека, профілактика

Всім відомо, що невуси — це пігментовані новоутворення, які є доброякісною пухлиною. Але, як правильно діяти, якщо з родимки виходить гній? Насамперед необхідно надати первинну допомогу, а після скористатися консультацією лікаря-дерматолога або лікаря-онколога для отримання інформації про причини нездоров’я.

Гной из родинки: что делать, есть ли опасность, профилактика
Гній, що утворився близько родимки, вимагає серйозного підходу до лікування.

Чому родимка гноїться?

Незважаючи на своє невинне існування на тілі людини родимка може перерости в меланому, під якою мають на увазі злоякісну пухлину. Якщо невус гноїться, то найчастіше це відбувається із-за механічного травмування, коли людина обпікся, порізався, потерся або подряпався. У цьому випадку запалення передує інфікування ранки на рідному кружечку. Трапляється, що причиною загноившегося рідного плями стає надмірне перебування під сонячними променями.

Сигналами до погіршення стану невуса служать свербіж, збільшення його площі, почервоніння, зміна кольору від майже безбарвного до насиченого, спотворені або погано окреслені контури. Тому при виявленні вищесказаних симптомів пацієнт йде до лікаря з метою:

Одна з причин нагноєння родимки — рак шкіри.
  • перевірити родимку за допомогою біопсії, комп’ютерного дослідження або дерматоскопії;
  • проконсультуватися у плані подальших дій, щоб отримати об’єктивну оцінку стану новоутворення і дізнатися рецепт необхідних препаратів;
  • видалити родимки у разі загрози для життя людини хірургічним методом, кріотерапією, електрокоагуляції, радіохвильової хірургії, лазерною технологією.

Початок запального процесу в області пігментних плям або родимок особливо небезпечно для вагітних жінок. У такому положенні єдиний безпечний метод терапії — звичайне припікання родимок без хірургічного втручання.

Є небезпека?

Коли гноїться родима плямочка, це стає причиною для розвитку онкологічного захворювання. Потрапляння ультрафіолету, пошкодження з подальшим інфікування призводить до запалення плямочки, чого відбудеться патологічні реакція організму, клітини почнуть перероджуватися в злоякісні з розвитком меланоми. Тому, хто часто травмує родимі плями, особливо великі, висячі, а також хто любить засмагати і приймати сонячні ванни, рекомендується стежити за станом шкіри. При сильній сприйнятливості родимок до ультрафіолетових променів потрібно відмовитися від засмаги або користуватися спеціальними захисними кремами. Не варто перебувати довго на пекучому сонці. У групі ризику люди зі світлим типом шкіри, значною кількістю родимок на тілі і з веснянками на обличчі.

Що робити?

При нагноєнні родимки слід без затримки звернутися до лікаря за допомогою.

Якщо часу для походу до лікаря відразу немає або відсутня можливість негайно відвідати лікарню, то надавати першу допомогу собі доведеться самостійно. Необхідно обробити запалену частину шкіри спиртовим розчином або настоянкою з лікувальних трав. Дотримуватися цієї терапії потрібно, поки колір новоутворення не стане колишнім. В аптеці можна купити спеціальну антибактеріальну мазь, яка містить саліцилову кислоту.

При необхідності пошкоджений невус обробляють порошком з стрептоцидовых таблеток або змащують родимку лляною олією. На ніч з настоянки календули або чистотілу, можна зробити примочку. Якщо і після таких процедур родимка загнивала і процес запалення не проходить, до ушкодженої ділянки прикладається ватний тампон з перекисом водню на 10 хвилин. Після цього обробляти діамантового зеленню або спиртовим розчином для знезараження організму і звернеться за допомогою в лікарню.

Загноившийся невус не варто лікувати самостійно, а краще відразу йти до лікаря, який обере схему лікування. Можливо, буде потрібна допомога хірурга для видалення родимки.

Профілактичні заходи

Родимку легко травмувати через свою необережність. Тому важливо стежити за акуратністю манікюру і зручністю одягу. Груба, незручний одяг і взуття з прямими комірами чинить негативний вплив на шкірні новоутворення, а довгі нігті можуть стати причиною роздряпування рідного плями. Постійне травмування може спровокувати мутирование клітин невуса і подальше переродження в злоякісне утворення.

Запропоновані методи лікування дієві, коли потрібно полікувати нагноившуюся родимку. Але, хочеться ще раз звернути увагу, що запальний, а тим більше процес гниття, не можна ігнорувати і покладатися на волю випадку, тому при перших ознаках треба піти до лікаря у найкоротший термін. Сучасне лікування дозволяє позбутися проблеми швидко і якісно.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: