Солярії і родимки: чи можна засмагати, що робити

Здатні родимки і солярій мирно співіснувати? А що якщо багато родимок, тоді краще не засмагати? Ці питання актуальні, оскільки невусные клітини є у більшості людей. Вони містять меланін — пігмент-барвник, що захищає шкіру від УФ-променів. При надлишку цього речовини утворюються пігментовані плями, які можуть бути доброякісні (не несуть шкоди) і злоякісні (небезпечні).

Солярии и родинки: можно ли загорать, что делать
Велика кількість батьківщиною на тілі може стати перешкодою для безпечного походу в солярій.

Вплив ультрафіолету

Ультрафіолет негативно впливає на родимки: сприяє появі нових і викликає зростання вже наявних. Промені активують продуктивність меланіну, сприяють потовщення епідермісу, збільшення пігментації, частково зневоднюють шкіру. Крім того, в надмірних дозах ультрафіолет може спровокувати зміни існуючих:

 • розміру, форми і кольору (червоні родимки);
 • перетворення структури;
 • деформацію контурів;
 • переродження в меланому (злоякісне новоутворення).

Патологію можна визначити візуально:

 • надмірна кількість (більше 100);
 • великий діаметр (більше 1 см);
 • запальний процес;
 • свербіж;
 • роз’єднання (стук);
 • біль;
 • облупливание;
 • кровотеча;
 • появи нових елементів.

Чи можна засмагати в солярії з родимками?

Солярій такий же джерело ультрафіолету, як і сонце. Відмінність в тому, що є можливість регулювати дозу випромінювання та відсутні УФ-С — найнебезпечніший тип ультрафіолетових променів. При правильному підході засмага корисна для здоров’я, так як сприяє виділенню серотоніну (гормону щастя) і продукції вітаміну D, необхідного для засвоєння кальцію, який корисний для міцності кісток. Тому, якщо немає серйозних гострих або хронічних захворювань, а кількість і стан родимок не викликає занепокоєння, засмагати в солярії можна дотримуючись певні заходи:

 • не зловживати тривалістю УФ-процедур;
 • використовувати захисні засоби (нанести крем, заклеїти наклейкою).
Солярии и родинки: можно ли загорать, что делать
Проконсультуйтеся з дерматологом або фахівцями салону-солярію для безпечного сеансу.

Додаткові родимки після солярію з’являються і як варіант норми, тобто з-за інтенсивного виділення меланіну. Якщо вони виникли в невеликій кількості, мають стандартні розміри і параметри, не варто турбуватися. Якщо ж з’являються родимки з явними патологіями, потрібно захистити себе від можливих негативних наслідків і негайно звернутися до лікаря.

Засмагати з родимками не можна, якщо в них спостерігаються певні аномальні процеси, а також при надмірно світлій шкірі та великій кількості веснянок. У цих випадках від солярію варто відмовитися зовсім або звести до мінімуму інтенсивність і частоту відвідувань. Після видалення родимки необхідно уникати впливу ультрафіолету на заживающее місце (закривати його чи наносити сонцезахисний крем з максимальним захистом), тому не можна засмагати на сонці і ходити в солярій. Недотримання цього правила загрожує запаленням, ризиком інфікування або появою шраму. Після повного загоєння відвідування солярію потрібно уникати ще кілька місяців.

Що робити, якщо дуже хочеться?

При виявленні будь-яких змін необхідно терміново проконсультуватися з онкодерматологом або дерматологом.

Для початку потрібно провести самостійний візуальний огляд. При підозрі на запалення краще звернутися до лікаря. Доктора оцінять стан шкіри, розкажуть про необхідні заходи обережності при відвідуванні солярію і допоможуть розробити індивідуальний графік відвідувань. При візитах в солярій великі родимки потрібно захищати високоефективним сонцезахисним кремом або закривають спеціальною наклейкою, оскільки звичайний пластир може створити парниковий ефект або нанести травму після відклеювання.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: