Родимка на статевий губі: видалення, чому з’являються

Родимка в інтимному місці прихована від поглядів оточуючих, про її існування знає лише «господиня». Родимка на статевий губі зберігає інформацію про характер, темперамент і предрасположенностях її власниці. Розміри освіти різні. У однієї жінки вона маленька, а в іншої досить великого розміру, а отже, потребує підвищеної уваги.

Родинка на половой губе: удаление, почему появляются
Невуси на статевих губах у жінок — не привід для тривоги, але деякі з них можуть приносити дискомфорт.

Чому з’являються: причини

Організм жінок часто підносить сюрпризи. Відбуваються в ньому певні процеси можуть спровокувати формування родимок, інтимні, в тому числі. Виділяють декілька причин, що впливають на появу невусів. Інтимні родимки у жінок не утворюються безпричинно. Існує кілька факторів, що провокують появу:

 1. Спадковість. Інформація про майбутніх утвореннях формується в період розвитку плоду.
 2. Порушення гормонального балансу. Зміна гормонального фону під час вагітності, у підлітків або, як наслідок, прийому гормональних препаратів.
 3. Ультрафіолет. Незахищене перебування під сонцем або в солярії сприяє підвищеному утворення пігменту.
 4. На формування пігментних утворень також впливають захворювання шлунку, печінки і підшлункової залози.

Класифікація родимок на статевих губах

Інтимна пігментація буває вродженою або набутою. Вони різної форми і розміру: від невеликої крапочки до великої плями. Перші пігментні утворення з’являються в дитячому віці. Їх колірна забарвлення коливається від світлої до темної (на це впливає глибина розміщення пігментних клітин). Розроблена класифікація невусів згідно глибині залягання пігменту в шарах шкіри.

Класифікація
Тип Опис згідно глибині шару
Епідермальний скупчення пігменту відбувається в зовнішньому шкірному шарі
Интрадермальный концентрація клітин в соединительном шарі
Прикордонний клітини сконцентрувалися на кордоні двох шарів: верхнього і глибокого

Такий поділ на типи відносно, але при первинному огляді лікаря допомагає встановити напрямок діагностичних заходів.

Висячі родимки

Висячі невуси на статевих губах найбільш схильні до випадкових травм.

Невеликі опуклі освіти на геніталіях (від 1 мм), від світло-рожевого кольору до тілесного, називають висячими родимками або папилломами. Досить часто висяча родимка на інтимному місці швидко розростається і зовні стає схожою з цвітною капустою. Висячі родимки не викликають серйозних захворювань, але специфічний зовнішній вигляд стає причиною легкого травмування. Такий вид освіти потребує постійного контролю і подальшому лікуванні. На появу висячих утворень може впливати радий причин:

 • гормональні порушення;
 • вірус папіломи;
 • аборти;
 • авітаміноз;
 • стресові ситуації.

Пігментні плями

Родима пляма на статевий губі буває успадкованим і набутим. Родимки на великих статевих губах бувають малі (менше 10 мм), великими (більше 10 мм), рівними або випирають. Пігментні плями не несуть шкоди здоров’ю і життю жінки, але вона повинна самостійно стежити за ними. Про найнезначніші зміни — зростання, лущення, зміна кольору, слід повідомити лікарю.

Чорна родимка

Досить рідкісний випадок, вимагає особливого контролю. Шкоди від них здоров’ю жінки немає, але важливо відслідковувати можливі зміни. Форма новоутворення правильна, рівномірно забарвлена. Якщо чорна родимка з’явилася в дитинстві, з віком вона може вирости і потемніти. Виділяють три види невусів з темною пігментацією. Характеристика та поділ на види описані в таблиці.

Види чорних невусів
Вид Коротка характеристика Ризик
Меланоформный форма кругла або овальна;

поверхня рівна або опукла;

чіткі краю;

розмір близько 5 мм.

безпечне освіта
Диспластичний краї змащені;

явна асиметрія;

забарвлення нерівномірне;

центр опухає;

розмір більше 5 мм.

ризик переродження в меланому
Меланома швидко видозмінюється;

асиметрія;

турбують больові відчуття;

кровоточить.

злоякісне утворення
Родинка на половой губе: удаление, почему появляются
Гладка, незмінна родимка на статевих губах не становить загрози здоров’ю.

Небезпечно?

З давніх часів люди цікавилися тим, що означають родимки, і чи потрібно боятися появи пігментних плям на тілі людини? У давні часи робили передбачення згідно локалізації невусів. З тих пір наука пішла далеко вперед, і те, що означають родимки, тепер вивчається під контролем молеософии. Згідно з її вченням, родимка на статевому органі жінки не несе небезпеки або шкоди для здоров’я. Якщо з’явилися інтимні плями, це означає, що їх володар відрізняється шаленим темпераментом. Грає роль і місце розташування:

 • Родимка на правій губі означає, що жінка дуже розумна і сексуальна. Правда, чекати легкого життя не доведеться, жінку чекає низка злетів і невдач.
 • Родимка на лівій статевий губі — знак природного чарівності. Привабливість, чарівність, шанувальники, чого тільки не буде в життя власниці пігментного знака. Але зі здоров’ям не все гаразд, краса може швидко пройти.

Молеософия вивчає також значення родимок у чоловіків. Родимки на мошонці, статевому члені зустрічаються також часто, як і у жінок.

Зона ризику

Не завжди все буває гладко, небезпека полягає у можливому перетворенні доброякісної пігментації в злоякісну. Турбуватися потрібно тоді, коли помітили найменші зовнішні зміни невуса. Особливості інтимної пігментації — часте травмування білизною, гігієнічними процесами і навіть близькістю. Результат травми — кровотеча, що загрожує ускладненням.

При пошкодженні пігментну новоутворення обробляється перекисом водню. Якщо відірвали висячий невус, його потрібно зберегти і провести дослідження. Головне, в першому і в другому випадку потрібно звернутися до дерматолога, гінеколога. 50% всіх доброякісних утворень в інтимних зонах трансформуються в злоякісні. Головна причина перетворення — травма.

Родимка або видалення?

Часто жінка вибирає: зберегти або видалити пігментацію. Наскільки необхідно видалення родимок в інтимних місцях? Беручи до уваги чималий ризик травмування, лікарі одноголосно радять видалити родимку. Для видалення використовують радіохвильової, хірургічний або лазерний методи:

 • Кріотерапія. Застосування рідкого азоту безболісно і не залишає рубців. Підходить для видалення одиничних невусів і коли їх багато.
 • Электродеструкция. Припікання за допомогою високої температури — процес болючий.
 • Лазер. Лазерним променем видаляють висячі родимки на малих губах. Слідів, рубців не залишається.
 • Радіохвильовий спосіб. Після видалення радіоактивним випромінюванням залишається слід.

Хірургічна операція підходить для видалення великих утворень. Спосіб болючий. При видаленні можуть висікти скальпелем не тільки невус, але й прилеглі тканини, тому операція проводиться під анестезією. Метод видалення безпечних і результативний, але має ряд недоліків: тривала реабілітація, використання анестезії і ризик появи рубців.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: