Як засмагати з родимками: як захищати, протипоказання солярію

Всі люди мають родимки. Чи можна засмагати з родимками на сонці жарким літом чи все-таки не можна? Адже в літній час — в розкішну пору так і хочеться полежати на сонечку, скупатися, похвалитися своїм тілом і вдихнути на повні груди смак життя. І що робити, якщо є родимки на тілі і стан здоров’я надзвичайно найважливіший питання? Адже відомий факт, що невуси не приносять шкоди тільки до того часу, поки не переростають в меланоми.

Как загорать с родинками: как защищать, противопоказания солярия
Варто подбати про захист невусів від надмірного впливу сонячного світла.

З родимками загоряють?

Чи можна засмагати?

Літо й справді може негативно позначитися на людях з проблемним рідною плямою. Власне яскраве сонечко і ультрафіолетові промені сприяють отримати гарну засмагу і родимки тоді темніють під впливом меланіну. Родимки від сонця можуть не тільки змінити свій відтінок, але і форму, і розмір. Багато родимок з’являється після літнього відпочинку, що фіксується зверненням до хірургів і онкологів. Так засмагати чи не варто? Можна засмагати на сонці, головне — дотримуватися декількох рекомендацій. На сонці краще перебуває з ранку до 10-ти і після обіду, тоді вже пройде пік сонячної активності. Щоб родимка не згоріла і не обгоріла, треба користуватися сонцезахисними кремами. Але засіб потрібно вибрати правильно і якісне. Важливо пам’ятати, що при контакті з водою втрачає свої властивості.

Як правильно засмагати?

Щоб уникнути появи родимки після засмаги важливо знати правила:

  • сонячні процедури приймати вранці і під вечір;
  • якщо багато родимок на тілі, то перебування на сонці потрібно зменшити, а відвідування солярію взагалі протипоказано;
  • всіляко уникати сонячних опіків, перегрівів і почервоніння на шкірі.
  • після купання покладається сходити в душ, так як солона вода підсилює силу засмаги;
  • під прямим сонячним світлом можна перебувати не більше 2-х годин.
  • засмагати потрібно поетапно;
  • користуватися захисними засобами від опіків і сонячних променів;
  • мінімізувати використання парфумів та косметики, так як вони можуть спровокувати нові пігментні плями на тілі;
  • застосування медикаментів викликає чутливість шкіри, тому з особливою обережністю поєднувати з походами на пляж.

Після засмаги з’явилися родимки — не треба панікувати. На поява нових родимок впливає ультрафіолет, під впливом якого меланін починає активно формуватися, а він і викликає родимки і покриття темними плямами. Разом з ультрафіолетом шкіра накопичує вітамін сонця (D), а він в свою чергу сприятливо впливає на організм, адже дарує ефектний і шикарний вигляд шкіри на довгі роки і запобігає таке захворювання, як рахіт. Але це не означає, що на появу новоутворень можна закрити очі. Головне, стежити відбуваються які-небудь зміни з родимками, щоб вчасно попередити можливі неприємності. Але від типу шкіри також багато що залежить: смугляві швидше засмагають, а руді світлошкірі обличчя частіше страждають від опіків. Тому останнім краще користуватися засобами автозасмаги.

Як захистити родимки?

Іноді люди з родимими плямами, загоряючи на пляжі, заклеюють їх лейкопластырями. Проведена процедура не буде гарантованим захистом, а, навпаки, створює додаткове випаровування в області невусів і спонукає їх перетворення в злоякісні опухли. Дійсно, потрібно спостерігати за невусами, щоб вони не змінили колір і форму, а також чітко дотримуватися рекомендацій, як правильно засмагати. І це буде комплекс заходів по догляду за родимками.

Засмага в солярії

Представниці жіночої статі люблять гарно виглядати, тому є прихильниці засмаги в зимовий час. Але як солярій може вплинути на стан невусів? Тим, у кого їх дуже багато, до відвідування солярію варто поставитися з обережністю. Варто відвідувати солярій нечасто, поступово збільшуючи час перебування сеансу. Важливо знати, що оголювати груди під час сеансу категорично забороняється. Зловживання процедурою приносить шкоду. Важливо не забувати про спеціальні засоби для засмаги в солярії. Крем підбирається за типом шкіри, щоб правильно захистити себе від випромінювань. Рекомендується перед солярієм відвідати дерматолога. Лікар підкаже, як правильно підібрати індивідуальну процедуру, щоб мінімізувати згубний вплив на шкіру і отримати бажаний результат.

Протипоказання солярію

Ходити на процедури протипоказано: жінкам в положенні, в період годування, під час місячних і вживання протизаплідних таблеток, людям зі світлими і рудим волоссям і блідою шкірою. Засмагати в солярії не можна тим, хто приймає трициклічні антидепресанти і транквілізатори, антибіотики, нестероїдні знеболюючі. Всі ці медикаменти провокують до великої світлочутливість шкіри, а це викликає алергію у гострій формі. Протипоказано відвідування солярію і пляжу після процедури видалення невуса. Тому що шви після проведеної процедури чутливі до зовнішніх впливів і легко пошкоджуються.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: