Кліщ або родимка: як відрізнити, що робити при виявленні

Кожний, якщо не стикався, так чув про кліщів. Коли вони впиваються в шкіру, їх плутають з родимками. До укусу не можна визначити — паразит чи ні, але навіть непаразитирующие представники викликають роздратування покривів. Щоб запобігти можливі неприємності, треба вчасно розрізнити кліща і родимку, а потім шукати шляхи вирішення проблеми, щоб уникнути ускладнень.

Клещ или родинка: как отличить, что делать при обнаружении
Іноді можна не помітити паразитів на шкірі, переплутавши їх з невусами.

Як відрізнити родимку від кліща?

Родимка або кліщ, як відрізнити? Родимки — утворення на шкірі або плямочки, а кліщі — маленькі павучки. Якщо придивитися, побачимо навколо новоутворення лапки, що і відрізняє кліща від родимки. Голову не вдасться розглянути, з її допомогою паразит вже присмоктався до шкіри і п’є кров. Краще не смикати, не тиснути, так як, відірвавши тільце від голови, виникнуть ускладнення.

При натисканні на родимку або спробі виколупати, виникнуть неприємні відчуття, і з’явитися рідина. Якщо за короткий час вона збільшилася — не варто в ній шукати кліща, а зверніться за консультацією до терапевта, можливо, це зростає злоякісне утворення, а може і кліщ, на це відповість вже лікар.

Якщо що-то випливає?

Відрізнити кліща від родимки можна за виділюваної рідини. З паразита вона не виділяється. Але це можливо, якщо кліщ помер, а рана загнивала. Або в тому випадку, коли його відірвали, а голова залишилася в дермі, що призводить до запалення ураженої ділянки і загнивання. У таких випадках треба терміново йти до лікаря — можливе зараження крові.

Якщо з родимки виділяється кров і з’явився гній, не варто зволікати з консультацією, можливо, вона перероджується в меланому або розвинулися хвороби шкіри. Самолікуванням займатися не варто — є ризик занесення інфекції, результатом чого стане розвиток важких ускладнень у вигляді запалення. Припікати і дезінфікувати спиртовими розчинами не рекомендується. Неправильні дії, потім несуть небезпечні наслідки.

Що робити при виявленні кліща?

Коли виявили кліща не варто силоміць витягувати, використовувати гострі і ріжучі предмети. Спробуйте:

  • намазати це місце маслом, перекисом, кремом і через час він вилізе сам;
  • взяти марлю, обернути тварина, похитати і, повернувши проти годинникової стрілки, витягнути;
  • взяти нитку, захопити паразита і акуратно витягнути.

Зазвичай процедури навколо закінчуються добре. Якщо залишилися частинки, при правильній обробці шкіри через кілька днів вони самі втечуть. Місце, після маніпуляцій обробляють йодом. Коли немає зараження, з’являється рожева пляма, яке потім зникає. Вилучене тварина здають в лабораторію для дослідження, щоб виключити зараження інфекціями.

При відпочинку на природі і прогулянок у парку для попередження укусів захищайте відкриті ділянки шкіри, а після оглядайте тіло на наявність «гостей». При укусах зверніться до інфекціоніста. Інакше можна підхопити одне із захворювань: енцефаліт, менінгіт, бореліоз, геморагічну лихоманку. Знайшовши паразита, зверніться до лікаря — він допоможе запобігти поганий результат (інвалідність або смерть).

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: