Як уникнути родимок: профілактика, причини виникнення

Невуси з’являються практично у всіх людей, незалежно від віку. Як запобігти поява родимок? На це питання немає однозначної відповіді з-за різноманітних причин виникнення шкірних утворень. Але абсолютно всі медики при фіксуванні мінімальних змін у формі, кольорі, розмірі або відчуттях невуса наполягають на ретельному обстеженні його, щоб уникнути неприємностей в майбутньому.

Как избежать родинок: профилактика, причины возникновения
Родимки можуть виникати під дією зовнішніх факторів, а тому це явище можна припиняти.

Причини виникнення

Родимка — пігментну новоутворення на шкірному покриві людини, які бувають вроджені або проявляються після народження людини. В основному збільшення кількості невусів відбувається при статевому дозріванні. Шкірні освіти проявляються різними способами: з’являються і зникають, ростуть або відмирають. Кожна зміна в родимці не повинно залишатися без уваги з-за прихованої небезпеки таких новоутворень.

Спадковість

До головної причини появи родимок на тілі людини відносять спадковий фактор. У дітей часто фіксують новоутворення на тих же місцях, що і у батьків. Лікарі пояснюють це окремими параметрами людини, які закладаються генетично, тобто особливу схильність клітин шкірного покриву до мутаційним процесів. Така характеристика — складова ДНК конкретної людини.

Ультрафіолет

Ультрафіолет впливає на пігментацію шкіри. Цим пояснюється поява нових невусів при зловживанні засмагою. Помірне перебування під сонячними променями має бути з використанням сонцезахисних засобів. У першу чергу це відноситься до вагітним жінкам, дітям і людям з чутливою шкірою. Не слід легковажно підходити до цього питання. Зайве вплив ультрафіолету на шкіру людини (природне або штучне) не тільки веде до появи нових родимок, але і може перетворювати їх у меланому (злоякісну пухлину).

Травми і віруси

Ще до однієї причини появи родимок відносять травми і віруси. Для уникнення травматизму шкіри і наявних невусів доктора рекомендують:

  • не носити тісний одяг, яка своїм тертям може спровокувати появу новоутворення;
  • не користуватися жорсткими мочалками під час гігієнічних процедур;
  • не висмикувати волосся з невуса;
  • акуратно проводити процедури щодо позбавлення небажаного волосся.

У свою чергу, багато медики впевнені, що поява родимок обумовлено радіацією, рентген випромінюванням, різними вірусними інфекціями і укусами комах. При всіх вище перерахованих впливах на людський організм запускається процес групування меланоцитів і подальший їх вихід до зовнішнього шару шкірного покриву.

Гормональний фактор

Різні гормональні перебудови організму впливають на викид і утворення меланіну. Саме це пояснює множинне поява нових родимок під час вагітності, в підлітковому періоді, при клімаксі та при хворобах з ендокринними порушеннями. Однак, нестійкий і мінливий гормональний фон може призвести до появи невусів, так і до їх зникнення.

Как избежать родинок: профилактика, причины возникновения
Зародження невусів може передувати хвороба печінки і засмічення токсинами кишечника.

Інші причини

Серед причин появи родимок лікарі виділяють захворювання печінки (цироз, гепатити) і шлакову засміченість організму. Існує і незвичайна теорія народження невусів, яка належить китайським лікарям. На їхню думку, великі скупчення негативної енергії в тілі людини викликає рясне поява шкірних утворень.

Як уникнути: профілактика появи ролинок

Родимка — вроджений порок розвитку шкірного покриву або доброякісна пухлина, що утворилася протягом життя. Профілактичні заходи щодо виникнення нових невусів:

  • контроль знаходження під сонцем;
  • використання при засмагу сонцезахисних засобів;
  • відмова від солярію рекомендований людям, яким менше 28-ми років;
  • проведення медико-генетичного обстеження, якщо у ваших родичів присутні множинні диспластичні невуси;
  • відмова від носіння вузького і здавлює одягу.

При появі родимок у великій кількості слід звернутися до дерматолога для обстеження та виявлення причин такого стану. Нормальні невуси не змінюються, не кровоточать і не сверблять. Будь-які шкірні освіти слід систематично перевіряти, а при фіксуванні будь-яких змін потрібно пройти обстеження у лікаря якомога швидше, щоб уникнути небезпечних наслідків у майбутньому.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: