Гноїться і не гоїться рана після видалення родимки

Загоєння після видалення родимки — процес тривалий і вимагає ретельного догляду. Скільки потрібно часу, залежить від масштабів родимки: чим більше, тим довше йде процес регенерації. Однак процес можна прискорити, якщо правильно обробляти рани після видалення родимки. Щоб рана не загнивала, слід виконувати прості рекомендації. В цілому скоринки, де видалили невус, вимагають уваги ще 4 тижні.

Гноится и не заживает рана после удаления родинки
При недотриманні норм догляду за родимкою після видалення — не виключено розвиток ускладнень.

Періоди загоєння рани після видалення родимки

Після видалення родимок лазером на шкірі спочатку з’являється скоринка. Потім спостерігається невелика припухлість і почервоніння. Це прояв нормально через 6-8 годин після процедури. Як довго буде тривати відновний процес загоєння, залежить від масштабів усунутого невуса. Починати догляд за ураженою ділянкою шкіри слід відразу після видалення родимки лазером.

Перший тиждень

Після усунення невуса ранка покривається скоринкою, яку заборонено здирати і колупати. Вона виконує захисну функцію від потрапляння в організм мікробів. Також слід берегти її від механічних пошкоджень: натирання, здавлювання, удари. У цей період не рекомендується користуватися косметикою (декоративної та по догляду за шкірою). Скоринку слід обробляти зеленкою, слабким розчином марганцівки або антисептичною маззю, яку призначить лікар. Інакше вона гноїться. Щоб загоєння проходило швидко, слід уникати потрапляння на кірку води. Вона розм’якшує скоринку, що сприяє проникненню в рану мікробів, здатних спровокувати запальний процес.

Другий тиждень

У цей період кірка відпадає сама, залишаючи блідо-рожевий слід на шкірі. На цьому етапі рекомендується оберігати рубець від впливу сонячних променів. Якщо місце на тілі відкрите, необхідно нанести сонцезахисний крем з максимальним рівнем захисту не нижче 60. В іншому випадку на ураженій ділянці утворюється стійка пігментація. Варто пам’ятати, що навіть в похмуру погоду ультрафіолетове випромінювання дорівнює 85%.

Третій тиждень

На цьому етапі шкіра повністю відновлюється. Їй уже не страшні ультрафіолет або механічні впливи. Якщо загоєння відбулося повністю, особливого догляду уражену ділянку вже не вимагає. Може відчуватися свербіж. Для його усунення можна скористатися заспокійливої маззю, яку порекомендує лікар. В цілому регенерація тканин відбувається через місяць після видалення невуса.

Процедура видалення родимки лазером

Серед методів видалення родимки пріоритетним вважається лазерна терапія. Один сеанс триває не більше 10 хвилин. Невус усувається пошарово, поки не з’явиться микроранка. В цілому використовується кілька видів лазерів: ербієвий, неодимовий або СО2-лазер. Видалення родимок лазером повинен проводити тільки фахівець — онкодерматолог або дерматокосметолог. Єдине, дискомфорт викликає сильний свербіж після процедури. Лазерний метод усунення невуса має багато переваг, серед яких:

  • відсутність кровотечі;
  • швидкість процедури;
  • ефективність;
  • швидкий процес регенерації;
  • нетравматичность процедури і безболісність;
  • відсутність утворення шрамів;
  • неможливість зараження оперованого ділянки шкіри;
  • ділянки шкіри навколо видаляється родимки не пошкоджуються;
  • відсутність появи родимок знову.

Ускладнення

Якщо операція була зроблена неправильно або в постреабилитационный період пацієнт поставився до рекомендацій лікаря недбало, то можливі ускладнення. Рана не гоїться, червоніє і починає гноїтися. Причин може бути 2: попадання в рану патогенних організмів (синьогнійна паличка або стафілококи) під час операції або гематогенно (якщо в організмі є хронічний запальний процес). Також мікроби можуть потрапити в рану із зовнішнього середовища, якщо пацієнт не дотримується правил гігієни або з брудною водою.

Про те, що дистанційна родимка загнивала, свідчать 4 симптому, які проявляються в підвищенні температури, місце видалення почервоніло, з’являється набряклість, виділяється гній. У таких випадках призначається антимікробна терапія. Наприклад, допоможе загоїти видалення родимки порошок або мазь «Банеоцин». Для загоєння застосовуються також зеленка або марганцівка. У будь-якому випадку, якщо місце загноилось, необхідна додаткова консультація лікаря.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: