Запалилася родимка: що робити, причини, лікування

Часто людина помічає, що на його тілі запалилася родимка. Родимі плями це доброякісні новоутворення на шкірному покриві людини. Протягом тривалого часу вони можуть перебувати на людському тілі не перероджуючись в злоякісні пухлини і не приносячи ніякого дискомфорту. Дуже часто родимки зустрічаються на спині або на шиї у людини. Одяг натирає і родимка свербить. Це призводить до випадкового пошкодження рідного плями. У разі якщо родимка запалилася і почервоніла, її необхідно якомога швидше показати дерматолога.

Воспалилась родинка: что делать, причины, лечение
По ряду причин може виникнути запальний процес в невусе, а це явище небезпечно подвійно.

Причини запалення родимок

Розвиток онкологічного захворювання

Запалення родимки свідчить про малігнізації. Це процес переходу доброякісного невуса в злоякісну пухлину. Під впливом певних факторів родимка перероджується в меланому. В процесі переродження здорові клітини замінюються меланоцитами. Меланоцити виробляють меланін, пігмент, який відповідає за колір шкірного покриву людини. При переродженні родимка гноїться і болить. Меланома відноситься до онкологічних захворювань і вимагає певного лікування., Важливо вчасно діагностувати захворювання, щоб запобігти поширенню злоякісних клітин по всьому організму людини. Пацієнт повинен уважно стежити за зміною стану родимих плям на тілі. Якщо родимка почервоніла і почала наливатися — негайно звернутися до лікаря, поки родима пляма не стало болячкою.

Переродження

Спровокувати запалення невуса може хімічне або механічне пошкодження. Особливо великі і висячі родимі плями часто піддаються механічному впливу. Їх можна зачепити одягом або бритвою під час щоденних гігієнічних процедур. Родимка під пахвою запалилася в результаті застосування неякісних косметичних засобів (дезодоранти й аерозолі). Якщо запалилися родимка на обличчі, це причина використання великої кількості косметики. Часто людський організм реагує на хімічні компоненти крему і пудри алергічними реакціями.

Подразники

У літній час родимі плями на обличчі і тілі піддаються впливу ультрафіолетових променів. Це теж може негативно позначитися на стані родимих плям. Не менш небезпечні відвідування соляріїв. Заради гарної засмаги люди жертвують своїм здоров’ям. При неправильному режимі відвідування соляріїв з невуса може йти кров. При тривалому засмагу людина отримує опік шкіри. В подальшому це негативно позначається на стані родимих плям і шкірного покриву. Родимка запалюється і свербить. Надалі вона переростає в меланому. Після проведеного часу на пляжі або на відкритій місцевості обов’язково необхідно стежити за станом шкіри і родимок. Особливо якщо з’явилося почервоніння навколо родимки у дитини.

Патологія клітин шкірного покриву

У деяких випадках переродження рідного плями не означає розвиток онкологічного захворювання. У ряді випадків фахівці діагностують дисплазію. Це патологія поділу і розвитку клітин шкіри людини. Це перший і початковий етап переродження невуса в меланому. Дисплазія легко лікуватися і не дає розвиватися більш складним захворюванням шкіри.

Симптоми запалення родимих плям

Поява найменшого свербежу, видозміни родимих плям може говорити про прогрес запального процесу.

Досить часто переродження родимих плям проходить абсолютно безсимптомно. Фахівці виділили кілька основних симптомів, завдяки яким людина може обстежити свою шкіру і визначити, що запалилася висяча родимка або будь-яка інша. Симптоматика:

  • Асиметрія — у здоровому стані родимка симетрична. Якщо через неї провести подумки лінію, повинно вийти дві однакові половинки. У деяких випадках одна сторона невуса змінюється і збільшується. Це повинно насторожити людину. Необхідно постійно спостерігати за станом такої родимки і при подальшому збільшенні звернутися за медичною допомогою.
  • Обриси — краю невуса обов’язково повинні бути чіткими. Якщо родима пляма розпливлося, а краї стали рваними — це може бути першим сигналом про початок розвитку захворювання.
  • Відтінок протягом усього життєвого циклу родимі плями на людському тілі не повинні змінювати свій колір і відтінок. При переродженні рідного плями в меланому спостерігається значне потемніння шкіри навколо родимки. Якщо людина натер невус, відзначається почервоніння.
  • Розмір — фахівці вважають, що родимі плями діаметром 1 см безпечні і не несуть ніякої шкоди організму людини. Якщо запалення родима плямочка і перевищує цей розмір, це — спонукання до постійного контролю за стан родимки.
  • Різкі зміни — будь-які зовнішні зміни в рідному плямі повинні привернути увагу. Якщо родимка загнивала і налилася, варто якомога швидше показати її спеціалісту. Також небезпечними вважаються будь-які виділення з рідного плями, тим більше, якщо вони з кров’ю. При перевдяганні одяг натерла невус і з’явилися тріщини — це привід обстежити своє здоров’я кожній людині.

Що робити при появі запалення рідного плями?

При запаленні родимих плям зверніться за допомогою до фахівців.

Важливо розуміти, що самостійно не можна лікувати запалення рідного плями. При будь-яких змінах необхідно отримати консультацію дерматолога або онколога. Сучасні методи діагностики допомагають швидко і безболісно визначити наявність або відсутність злоякісних клітин. При первинному огляді фахівець повинен провести огляд і встановити причини змін в невусе. При підозрі на онкологію фахівець рекомендує провести біопсію. З невуса беруться клітини для подальшого обстеження і виключення меланоми.

Якщо злоякісні утворення не будуть підтверджені — лікар допоможе зняти больові відчуття. В деяких випадку дерматолог радить видаляти родима пляма, щоб уникнути ускладнення в подальшому. Запалена родимка обробляється антисептиком для зменшення набряків. Якщо при отриманні результатів аналізів виявляють злоякісну пухлину — необхідно пройти лікування.

Лікування невуса

Для лікування запалення часто використовують народні методи і лікарську терапію. У деяких випадках приймається рішення про видалення. Найдієвіший метод зняття запалення з рідного плями — застосування компресів з настоянки календули, спирту або мазі з антибіотиками. Це допомагає знезаразити місце пошкодження, якщо його натерло або порізало. Не менш дієва настоянка чистотілу. Для цього на ватний диск наносять настоянку і прикладають до ураженого місця.

Якщо народні методи лікування не допомагають, лікар приймає рішення про видалення родимки. Щоб проблема була вилучена, необхідно пройти ряд обстежень та аналізів. Віддалена родимка допомагає позбутися від причини запалення і не дає розмножуватися раковим клітинам. Видалення невуса проводять хірургічним методом або лазером, все залежить від ступеня ураження невуса і місця його знаходження. При виявленні злоякісних утворень пацієнту необхідно проходити курс хіміотерапії або опромінення. Це допомагає боротися з активним зростанням ракових клітин і убезпечити від них внутрішні органи. Кожна людина повинна стежити за станом свого здоров’я, щоб вчасно виявити проблему і позбутися від неї.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: