Пішла кров з родимки: що робити, як зупинити, ніж небезпечно

Іноді люди скаржаться, що родимка кровоточить. Відбувається це найчастіше через пошкодження невуса. У таких ситуаціях важливо якомога швидше надати собі першу допомогу і зупинити кров. Після цього слідують звернутися до лікаря, що дозволить уникнути ускладнень і неприємних наслідків, оскільки іноді родимі плями трансформуються з доброякісних в злоякісні.

Пошла кровь с родинки: что делать, как остановить, чем опасно
Навіть при незначному травмуванні невуса слід належним чином обробити травму.

Чому йде кров з родимки?

Травмування невуса

Найчастіше кровотечі з родимки спостерігаються, коли чоловік травмував невус. Відбуватися це може як механічним способом, так і хімічним. Згідно зі статистикою, найбільш схильні до травмування родимок жінки і діти. Хімічне пошкодження може відбуватися, коли людина використовує косметичні засоби, що мають у своєму складі токсичні та агресивні компоненти. Травмувати невус можна і при контакті з хімічними речовинами.

Механічне пошкодження родимки у жінок відбувається, якщо у неї довгі нігті, і вона дряпає ними освіту. Травма родимки трапляється і при купанні, коли сильно натискають на мочалку, або використовують абразивні косметичні продукти (скраби). Кровоточать невуси і з-за натирання одягом або прикрасами. Травмування родимки у чоловіків відбувається при порізі бритвою. Дитина самостійно розчісує або здирає невус, коли вивчає власне тіло, пошкоджує його випадково уві сні або ж у процесі ігор з тваринами.

Пошла кровь с родинки: что делать, как остановить, чем опасно
Закровоточить невус може навіть без травмування, що говорить про запальний процес.

Патологічні причини

Якщо родимка кровит, але ушкоджень її не було, це говорить про запальних процесах у тканинах, які спричинили кровотечу. Крім цього, невус може і повністю відірватися, що свідчить про омертвлении тканин. Якщо пішла кров, важливо негайно звертатися до дерматолога, онколога і хірургу, які встановлять причину кровоточивості і призначать необхідне лікування.

Чому небезпечно?

Родимки являють собою доброякісні освіти і не несуть небезпеки до тих пір, поки не змінили форму, не почали свербіти або з них не тече кров. Така симптоматика свідчить про можливе переродження невуса в злоякісне утворення, що вимагає втручання лікаря. Якщо на тілі людини є родимки, які починають видозмінюватися, важливо уникати дії сонячних променів на підозріле освіта. Відмовитися потрібно і від відвідування солярію до тих пір, поки в медичному закладі не будуть проведені необхідні аналізи і визначено характер родимки.

Як зупинити кров?

Іноді зупинити кровотечу з родимки — складне завдання. Обумовлено це тим, що часто в шкірних покривах на місці невусів спостерігається повещенная концентрація дрібних капілярів. Перше, що потрібно зробити, щоб зупинити кров, вдатися до допомоги перекису водню. Ватний тампон просочують лікарським засобом і обробляється травмоване місце. Після застосування перекису кров з родимки повинна припинити йти. Якщо родимки йде кров протягом півгодини, і вона болить, слід викликати швидку допомогу.

Потім місце, де содралась або лопнула родимка, дезінфікують, щоб не занести в кров мікроби. Використовують для цих цілей йод, зеленку або спирт. Ватяна паличка занурюється в засіб і за допомогою неї обробляється ранка. Допускається прикрити вражений ділянкою ватним тампоном в перекису водню, а зверху прикласти шматочок льоду. Лід впливає на ранку і зменшить її кровопостачання.

Коли родимка була серйозно травмована, а при пошкодженні від неї відокремився шматочок або ж вона повністю відірвалася, потрібно помістити вирваний ділянку у фізрозчин. Після цього його слід віднести лікаря, який проведе гістологічне дослідження і виявить природу невуса. Якщо він носить злоякісний характер, то вдаються до його усунення.

Як зупинити кровотечу при червоному невусе?

Якщо зачепили червоний невус, то кров з нього зупинити складніше. Червона родимка — це доброякісне новоутворення. Такі нарости не небезпечні і в меланому трансформуються у виняткових випадках. Складаються вони з кровоносних судин, тому кров довго час і не зупиняється. Якщо людина роздер червоне новоутворення, його також потрібно припекти йодом або спиртом, а потім доглядати за ранкою. Для цього її потрібно мазати антисептичними лікарськими засобами, які призначить медпрацівник.

Що робити?

Щоб не роздерти родимку до крові, потрібно дотримувати наступні принципи:

  1. Підбирати предмети гардероба таким чином, щоб вони не тиснули і не натирали освіта.
  2. Під час купання дотримуватися обережності і не терти сильно висячі родимки або місця з підвищеною кількістю плоских.
  3. Стежити за гігієною рук і, зокрема, нігтів. Оскільки під нігтями знаходиться багато бактерій, які інфікують ранку, якщо кровоточить родимка. Якщо жінка все-таки травмувала новоутворення і пішла кров, важливо відвідати лікаря.
  4. Контролювати стан родимок на тілі малюка і при їх видозміні звертатися до лікаря. Дітям, яким виповнилося більше 3-х років, пояснювати, що родимки на тілі небезпечно колупати і роздирати.
  5. Якщо присутні родимки, які знаходяться в зоні підвищеного тертя або зіткнення з одягом, приміром, на переніссі (якщо людина носить окуляри) або під пахвами, то потрібно задуматися над їх видаленням. Вірний спосіб позбавлення від невуса визначить лікар.
Пошла кровь с родинки: что делать, как остановить, чем опасно
Невуси, які часто травмуються і кровоточать — краще видалити.

Видалення невусів

Існує кілька способів позбавлення від родимок:

Вид втручання Опис
Електрокоагуляція Освіта усувається з допомогою струму. Після проведення маніпуляції іноді залишаються шрами і рубці, тому вдаються до усунення невусів, які розташовані в непомітних місцях
Радіохірургія Часто використовується процедура, оскільки при її проведенні практично виключена ймовірність інфікування. Шрами на шкірних покривах залишаються в поодиноких випадках
Лазерна терапія Найпоширеніша маніпуляція. В процесі пацієнт не відчуває болю. Процедура дозволяє позбутися родимок навіть важкодоступних місцях. Після використання не залишається шрамів
Кріодеструкція Застосовується заморожування невуса рідким азотом, в ході якого старі клітини відмирають і відвалюються. Не залишає рубців на шкірі
Хірургічне втручання Видалення невуса виробляє хірург за допомогою скальпеля. Застосовується операція для позбавлення від великих наростів і тих, які глибоко розташовані. Оскільки дистанційна родимка залишає після себе помітні шрами, не використовується цей вид втручання для усунення утворень на обличчі. Застосовують його для позбавлення від невусів в непомітних місцях, наприклад, на спині.

Після видалення освіти за ним потрібно ретельно доглядати. Забороняється відривати скоринку, що покриває рану, вона зникне самостійно.

Профілактика

Родимки нечасто трансформуються в меланому, навіть коли були травмовані не один раз. Втім, при наявності додаткової симптоматики, крім кровоточивості, переродження можливо. Щоб не допустити серйозних наслідків, важливо уважно ставитися до невусам і старатися оберігати їх від подальших ушкоджень. При прийнятті ванни або душа потрібно акуратно користуватися мочалкою і не натискати на неї з підвищеною силою, щоб не зачепити наріст. Уважно потрібно проводити і позбавлення від волосяного покриву, будь то депіляція воском або видалення волосся бритвою. Якщо ж новоутворення розташовується на голові, то процедуру розчісування проводять максимально акуратно, а гребінець міняють на більш м’яку.

Уникати потрібно і агресивного впливу сонячних променів. Особливо негативно вони позначаються на родимки, які травмовані і кровоточать. Лікарі рекомендують таким пацієнтам не приймати сонячні ванни без використання спеціальних сонцезахисних кремів. Крім цього, якщо невус розташований на обличчі, не зайвим буде використання косметичних засобів, які мають SPF-фільтр. Їх рекомендується використовувати не тільки на пляжі або при поході в солярій, але і в повсякденному житті. Пов’язано це з тим, що ультрафіолетове випромінювання наздоганяє людей і в місті, навіть у похмуру і дощову погоду.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: