Видалення родимок: наслідки, ускладнення, способи

Час від часу навіть при позбавленні від невуса з допомогою сучасних косметологічних методів виникають ускладнення після видалення родимок. Наслідки проведення процедури можуть бути самі різні — від банальної кровоточивості ранки до вторинного появи недоброякісного освіти. Є необхідність видаляти родимки, і які ускладнення виникають при використанні кожного з методів терапії?

Удаление родинок: последствия, осложнения, способы
Наслідки усунення родимки можуть бути різними, і багато в чому, позитивний результат залежить від післяопераційного догляду.

Чи можна видаляти родимки?

У тому випадку, коли пігментні утворення на тілі людини вважаються не більше ніж прикрасою, не викликають дискомфорту і хворобливих відчуттів, видаляти не потрібно. Якщо ж наріст розташований на відкритій ділянці шкірного покриву (на шиї, голові або спині), щодня треться об одяг або травмується при розчісуванні волосся, його бажано прибрати з шкірного покриву. Бувають випадки, коли пігментна пляма на тілі раптово чорніє, болить при дотику або набуває запалений вигляд. Якщо подібні прояви не відбуваються протягом тривалого часу, це вірні ознаки того, що родимка перероджується в злоякісне утворення. В такому випадку не обійтися без лікарського огляду, та операції.

Способи видалення

Методи видалення Переваги Недоліки
Хірургічний єдиний метод терапії починається меланоми операція може проходити довго; на тілі залишиться шрам
Кріодеструкція можливість видалення великих родимок; цінова доступність; відсутність шрамів після процедури потрібно повторне проведення видалення; видалення родимки на обличчі не проводиться
Радіохвильовий не залишає рубців; є можливість провести гістологію на злоякісність освіти можливо звільнення від невеликих за розміром родимок червоного кольору
Лазерний безболісне і швидке проведення процедури; відсутність шрамів відсутність можливості провести гістологію; дорогий метод
Електрокоагуляція за один прийом видаляє новоутворення; не утворює ран на поверхні шкірного покриву позбутися можна тільки від невеликих родимок

Наслідки після видалення родимок

Хірургічного методу

Видалення родимки відбувається за допомогою скальпеля і подальшого накладання післяопераційних швів. Як і після будь-якого хірургічного висічення тканин, процес загоєння триватиме довго. Наслідки даної процедури:

 • Підшкірні крововиливи навколо віддаленого пігментного утворення. Шкіра почервоніла, виглядає запаленої і болючою.
 • Формування шраму. Відбувається з-за того, що хірург під час операції надрізає не тільки запалену, але і здорову дерму.
 • Після операції утворилася відкрита рана. Якщо скоринки з неї відпали, відбувається попадання інфекції. Пошкоджена дерма свербить і мокне, спостерігається почервоніння і припухлість.
 • При неповному видаленні наросту на тому ж ділянці дерми виникає горбок. Повторне виникнення освіти загрожує переродженням в злоякісну пухлину.

Ускладнення після видалення лазером

Лазерне видалення пігментного утворення вважається найбільш безпечним і швидким, ускладнення виникають у поодиноких випадках. Винуватцем виникнення ускладнень, в більшості випадків, виступає сама людина. При неправильному догляді за пошкодженим місцем, і недостатнє дотримання лікарських рекомендацій можлива поява неприємних наслідків естетичного характеру. Після видалення родимки лазером відбуваються наступні зміни:

 • З’явився рубець або біла пляма на здоровому ділянці шкірного покриву.
 • Гіперпігментація дерми. Відбувається в тому випадку, коли пігмент накопичується в надлишку.

Електрокоагуляції

Метод електрокоагуляції — це використання високочастотного струму на проблемний шкірний ділянку. Видалення неглибоких пігментних утворень і папілом відбувається при термічному впливі на шкірні нарости і навколишні тканини. Наслідки видалення через високочастотний струм:

 • Болить місце видалення родимки. Хворобливі відчуття не проходять протягом тривалого часу, аж до повного загоєння рани і відновлення тканини.
 • Інфікування відбувається у разі, якщо суха скоринка відвалиться або вже відвалилася раніше часу.
 • Вплив струму призвело до того, що на пошкодженій дермі залишилася ямка.

Кріодеструкції

Видалення родимки рідким азотом (кріодеструкція) робити досить просто і швидко, однак, процедура тягне за собою такі наслідки:

 • Після того як пігментна новоутворення відвалюється, людина відчуває печіння і свербіж пошкодженої дерми.
 • Процес загоєння віддаленої родимки тривалий, становить приблизно 1 місяць.
 • Часто на старому місці утворюється нове утворення. Вторинність виникнення новоутворення найчастіше загрожує появою ракових клітин.
 • Рідкий азот нерідко провокує появу опіків на здоровій дермі.
 • Виникнення патологічних ознак — почервоніння, підвищення температури тіла, новоутворення ямки на дермі.
 • Інфікування, що виникає при недостатньому дотриманні правил догляду за віддаленим наростом. У тому випадку, якщо скоринка на родимці відірвалася або відпала, може статися нагноєння пошкодженої ділянки.

Радіохвильовим методом

Безконтактний спосіб позбавлення від родимки має більше позитивних сторін, ускладнення і наслідки виникають у рідкісних випадках, період реабілітації проходить гладко. Можливі негативні моменти:

 • Після того, як відпадає пігментну утворення, розташоване на відкритих ділянках тіла (на обличчі, грудях, шиї) під дією радіохвиль, на дермі формуються невеликі сліди після видалення родимок.
 • Іноді виникають ознаки малігнізації — переродження доброякісної пухлини в злоякісну.

Будь-який спосіб, що використовується для позбавлення від родимки, не завжди дає стовідсоткову гарантію того, що не виникнуть ускладнення після проведення процедури. У тому разі, коли після видалення небажаної родимки виникають хворобливі ознаки або пошкоджену ділянку дерми видозмінюється, не можна відкладати візит до лікаря. Своєчасне звернення до медичного закладу дозволить швидко виявити причину нездужання і усунути неприємні наслідки для здоров’я.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: