Видалення родимок на обличчі: як позбутися, чи боляче

Невуси розташовані на шкірному покриві у більшості людей. Видалення родимок на обличчі — популярна процедура, оскільки багато бажають підправити зовнішність і позбутися обридлих утворень. Важливо пам’ятати, що позбавлення від невусів має проходити за участю доктора, вдаватися до самостійного видалення заборонено.

Удаление родинок на лице: как избавиться, больно ли
До видалення родимки на обличчі слід відтіснити з особливою серйозністю, щоб не спровокувати погіршення колишньої естетики.

Чому з’являються невуси?

Родимка на обличчі утворюється з-за ряду факторів:

 1. Спадковість. Якщо у членів сім’ї на обличчі присутні невуси, ймовірність їх появи у дитини дорівнює 90%.
 2. Ультрафіолетове випромінювання. Під впливом сонячних променів пігмент меланін починає швидше вироблятися, з-за чого розвиваються невуси.
 3. Збої в гормональному фоні. Перехідний вік, клімакс період вагітності стають причиною посиленого появи утворень на тілі.
 4. Травмування шкіри. Випромінювання від рентгена, постійні подряпини і татуювання впливають на кількість невусів.

Треба видаляти родимки на обличчі?

Усунення родимок на обличчі дозволено. Однак перед процедурою видалення важливо відвідати лікаря і проконсультуватися про конкретну родимці. Протипоказання безпосередньо залежать від методу позбавлення від невуса. Враховуючи те, що найбільш часто використовуваний спосіб — лазерне видалення, забороною на застосування цієї процедури виступає злоякісне утворення.

Боляче видаляти?

Лазерна терапія неспроста повсюдно використовується, щоб видалити родимку з обличчя. По-перше: спосіб абсолютно безболісний. По-друге: родимка на обличчі прибирається навіть в тих місцях, які важкодоступні. Що ж стосується хірургічної операції з видалення родимок, пацієнт в процесі і після маніпуляцій може відчувати неприємні відчуття.

Показання до видалення

Щоб не допустити розвитку меланоми (раку шкіри), важливо уважно стежити за станом невусів і у випадках змін звертатися до лікаря. Після огляду лікар встановить причину змін і визначить, чи потрібно прибрати родимки. Медики рекомендують видаляти освіта, якщо воно розташоване в зоні постійного тертя, наприклад, в області гоління у чоловіків або на переніссі, якщо пацієнт носить окуляри. Родимка на обличчі видаляється і в таких випадках:

 • зміни в кольорі невуса;
 • кровоточивість;
 • поява запального процесу близько освіти;
 • розвиток нерівних країв;
 • больові відчуття при дотику;
 • свербіж і печіння.

Особливості видалення невусів

Як позбутися від плоских утворень?

З’являються плоскі невуси на тілі з різних причин. Видалення їх лазером і радіохвилями не рекомендується, оскільки родимка не виділяється над шкірним покривом. Після проведення таких процедур на обличчі іноді залишаються шрами у вигляді ямок. Використовують для позбавлення від такого типу родимок фотоомолодження. Методика не вимагає хірургічного втручання, вона безпечна і безболісна. При проведенні її імпульсний світло впливає на шкірні покриви, проникають всередину епідермісу і провокують виробництво еластину і колагену. Завдяки цьому поліпшується кровообіг і відбувається омолодження дерми. Світлові промені впливає на плоскі невуси і усувають їх.

Проводиться маніпуляція близько 20-ти хвилин, а курс лікування становить від 3-х до 6-ти сеансів. Основним плюсом фотоомолодження виступає те, що при проведенні процедури шкіра не травмується і немає ризику інфікування. Вдаються до маніпуляцій для пацієнтів в будь-якому віці. Протипоказанням до проведення процедури виступає період вагітності, недавній загар і вживання фотосенсибилизирующих лікарських засобів.

Яким способом краще виводити опуклі невуси?

Для видалення опуклих утворень або великих родимок використовують такі способи:

 • хірургічне втручання;
 • лазерна терапія;
 • електрокоагуляція.

Як видалити освіти?

Вивести родимку на обличчі можна наступними методами:

 1. Радіохірургія. Процедура практично виключає ризик інфікування. Після застосування на шкірних покривах у рідкісних випадках утворюються рубці.
 2. Електрокоагуляція. Видаляють невус під впливом струму. Після процедури існує великий ризик травмування сусідніх шкірних покривів і появи рубців. З-за цього вдаються до процедури для видалення родимок на обличчі рідко.
 3. Лазерна терапія. Усунення невусів на обличчі найчастіше проводиться за допомогою цієї процедури. Маніпуляції дозволяють швидко і безболісно позбутися утворень навіть в самих важкодоступних місцях. Після лазерного видалення на шкірних покривах не залишається слідів.
 4. Хірургічна операція. Проводиться за допомогою скальпеля і використовується при глибоких, великих і злоякісних невуса. Мінус процедури — утворення шрамів.
 5. Кріодеструкція. Видалення проводиться холодним рідким азотом. Місце освіти заморожується, згодом чого старі клітини вимирають і відшаровується і на дермі не з’являється шрамів.
Удаление родинок на лице: как избавиться, больно ли
Через делікатність ділянки вкрай не бажано проводити усунення невусів в домашніх умовах на обличчі.

Чи можна позбутися від невусів в домашніх умовах?

Лікарі настійно рекомендують видаляти родимку виключно в медичних установах після консультації з фахівцем. Однак, якщо людина вирішить позбутися освіти самостійно, перед цим важливо все-таки звернутися до лікаря і встановити характер невуса (злоякісний або доброякісний).

Важливо пам’ятати, що видалити родимку на обличчі в домашніх умовах можна тільки щадним способом, не вдаючись до їх радикального видалення, наприклад, сдиранию або вирізання. Це суворо заборонено, оскільки є ризик інфікування рани, з-за чого доброякісна родимка може трансформуватися в злоякісну. Замість цього вдома використовують мазі або компреси, які поступово діють на шкірні покриви, допомагаючи зменшити і знебарвити невуси.

Протипоказання

Протипоказання безпосередньо залежать від того, який метод вибирається для усунення невуса. Наприклад, найбільш поширена позбавлення від утворень лазером не потрібно застосовувати у випадках:

 • злоякісні родимки;
 • наявності на шкірних покривах запальних процесів;
 • герпесу;
 • гострих хвороб інфекційного характеру;
 • вагітності;
 • критичних днів;
 • недавнього засмаги в області видалення невуса;
 • алергічних реакцій на ультрафіолетове випромінювання.

Наслідки

Незважаючи на те, який метод буде обраний, щоб позбутися родимок на обличчі, наслідки однакові. Найбільш небезпечним вважається трансформація в злоякісне утворення, коли родимка була видалена повністю. Відбувається це при усуненні невусів з допомогою кріодеструкції, лазера і електричного струму. Не менш ризикованим вважається і інфікування ранки, яке відбувається при проведенні процедури або після неї, коли не дотримується необхідний догляд за травмованої зоною. Після інфікування ранка запалюється і іноді гноїться.

Позбутися родимки на обличчі з використанням азоту іноді вдається не з першого разу. Обумовлено це тим, що точково впливати на невус складно, і зачіпаються поряд розташовані тканини. Це загрожує виникненням опіків. При використанні хірургічного втручання утворюються неестетичні шрами, тому видалення родимки на обличчі за допомогою цього методу проводиться досить рідко.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: