Чому може боліти родимка?

Ми настільки звикаємо до того факту, що на нашому тілі є родимки, що часто просто перестаємо звертати на ці освіти увагу. Як правило, невуси ніяк нас не турбують, якщо їх не зачіпати і не травмувати необережними рухами. Але іноді ми несподівано починаємо відчувати, що у нас болить родимка. Які можуть бути причини цього? Що очікувати від став болючим освіти на шкірі? І якщо змінився її колір або запалилася родимка – що робити?

Чому може боліти родимка?

Причини хворобливості невусів

Причинами, чому болить родимка, можуть бути травмування, вплив ультрафіолету, запалення і переродження невуса.

Травмування

Травмування може бути причиною того, що болісно запалилася родимка. Іноді ці нарости розташовані досить невдало, і носій часто може натирати їх одягом, лямками, поясами або ременями. Пігментовані освіти, що ростуть під пахвою або в паху, можуть бути зачеплені при голінні. Розташовані на шиї і спині невуси часто виявляються травмованими необережними рухами або при натирання мочалкою.

Плоскі невуси або плями, які виглядають необразливо, можуть пошкоджуватися в результаті гоління або депіляції. Тому якщо ви чоловік, і у вас болить родимка на обличчі, можливо, причина криється в тому, що ви травмували її бритвою.

Висячі пігментні нарости через свого будови і височини над рівнем шкіри часто натираються одягом. Через постійне роздратування руйнується верхній шар, і нерви невуса стають оголеними, реагуючи на кожен дотик. Така пошкоджена родимка болить при натисканні.

Якщо ви часто зачіпаєте пигментированное освіту, в ньому може початися переродження клітин, і з доброякісного воно перетвориться в злоякісне.

Ультрафіолет

Часто сонячний опік стає винуватцем того, що болить родимка. Через великий вміст меланіну в клітинах, такі пігментовані освіти сприймають ультрафіолетові промені інакше, ніж звичайна шкіра. Їх дія на клітини провокує початок переродження освіти на шкірі в злоякісне. Якщо розташована на відкритій ділянці тіла родимка почала боліти після тривалого перебування під сонцем, то скоріше за все, справа саме в ультрафіолеті.

Деякі невуси з’являються на шкірі, будучи вже спочатку схильними до переродження в меланому. Поштовхом для цього стає шкідливий вплив ультрафіолетових променів. Саме з цієї причини лікарі не рекомендують всім людям тривалий час перебувати неприкритими під сонцем, а також зіграти в ті денні години, коли активність сонця найбільш висока.

Запалення

Запальні процеси можуть бути причиною, чому болить родимка. Виникають вони, як правило, після необробленого пошкодження невуса. Ви могли зачепити його, випадково подряпати і не протерти дезінфікуючими засобами. При цьому мікроби, що знаходяться на поверхні шкіри, можуть потрапити всередину ранки і викликати запалення родимок. Поверхня шкіри навколо освіти починає опухати, червоніти. Наріст немов огороджується депігментним обідком, який захищає організм від поширення запальних клітин. Невус змінює свою пігментацію, як правило, світлішає.

Якщо у вас запалилася родимка, то не потрібно боротися із захворюванням домашніми або народними методами. Будь-яке активне поведінка наростів на шкірі вимагає пильної уваги фахівців. Навіть якщо ви підручними ліками зняли запалення родимки, згодом її змінені клітини можуть викликати онкологічні захворювання.

Переродження

Всі перераховані вище причини, за якими часто болить родимка, при байдужому ставленні до їх прояву, в результаті можуть призвести до переродження невуса. Постійні пошкодження і травми доброякісних утворень, проліковані без контролю фахівця, можуть викликати зміну їх клітин. Запалення родимок може сигналізувати про те, що всередині них вже почалися процеси переродження.

Родимка запалилася і болить при натисканні

На початковий етап переродження може вказувати зміна кольору наростів. Якщо родимка почервоніла, але ви не відчуваєте ні болю, ні свербіння, вам все одно слід звернутися до лікаря. Незвична нова пігментація говорить про те, що запустився процес перетворення невуса в меланому. Якщо вчасно помітити, що родимка почервоніла, і вчасно зайнятися лікуванням під наглядом фахівця, є всі шанси не допустити розвитку ракових клітин.

У літніх людей часто спостерігається болючість і запалення родимок. У похилому віці спостерігається порушення клітинного пристрої наростів на шкірі, яке може привести до утворення раку. Тому якщо у літньої людини запалилася родимка, потрібно відразу звертатися до онколога, оскільки організм з віком стає слабкішим, і все патологічні процеси розвиваються в ньому швидше.

Що робити, якщо невус болить?

Якщо у вас запалилася родимка і болить, вам потрібна консультація онколога і дерматолога. Пошкоджені клітини пігментованих наростів на шкірі можуть переродитися в злоякісні, тому при частому травмуванні невуса вам потрібно потурбуватися відвідуванням кабінетів цих фахівців. Йти до лікаря, не відкладаючи, потрібно і в тому випадку, якщо ваша родимка почервоніла або різко збільшилася в розмірах.

Лікар візьме частинку невуса на гістологію, за результатами аналізів визначивши характер цього утворення на шкірі. Швидше за все, він рекомендує видалити пошкоджені нарости на шкірі, щоб виключити подальше запалення родимки.

Позбавлення від невдало розташованих наростів на шкірі в даний час проходить майже безболісно. Процедуру видалення можна провести за допомогою низькочастотного струму, лазера, азоту або хірургічного скальпеля. При цьому фахівець видалить невус повністю, разом з корінням, що виключить ризик його подальшого переродження в злоякісну меланому. При необхідності лікар призначить вам курс хіміотерапії, яка запобіжить можливість зростання небезпечних клітин або сповільнить його. Адже навіть після повного видалення невуса з поверхні шкіри, є ризик, що частина змінених клітин потрапила в кровотік.Профілактика переродження клітин

  • Як попереджають заходів, фахівці рекомендують хоча б раз на рік відвідувати дерматолога або онколога для контролю.
  • Слідкуйте за будь-якими змінами, що відбуваються з утвореннями на шкірі.
  • При пошкодженні пігментованого освіти обов’язково обробіть ранку перекисом водню.
  • Якщо на вашому тілі багато великих або висячих родимок, які можна випадково пошкодити, лікар порадить вам видалити їх.
  • Ті освіти на шкірі, які ви не побажали видаляти, при прийнятті сонячних ванн краще заклеювати пластиром.
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: