Родимка на повіці: значення, як видалити, різновиди

Якщо з’явилася родимка на повіці, то потрібно уважніше придивитися до неї, адже напевно багато хто знає, що це доброякісні утворення на шкірі є яким-небудь знаком і несе певне значення. Родимки, або, як їх ще називають медики, невуси, можуть розташовуватися в будь-якій точці повіки і навіть захоплювати вії. Причин появи шкірних новоутворень багато, тому незайвим буде отримати консультацію профільного лікаря, адже темні цятки можуть бути як наслідком надмірного впливу променів сонця, так і свідчити про зміни в гормональному фоні.

Родинка на веке: значение, как удалить, разновидности
Родимка на повіці — привід для естетичного дискомфорту, але так само це потенційний фактор розвитку онкології.

Чому з’являються?

Причина Пояснення
1 УФ-випромінювання Доброякісні утворення з’являються на повіках в результаті надмірного впливу на них ультрафіолетових променів, які, в свою чергу, тягнуть за собою інтенсивне вироблення меланіну — пігменту шкірних клітин, що відповідає за розвиток нових невусів
2 Спадковий фактор Зародження родимок закладено ще в ДНК, тому, якщо у батьків є на повіках вроджені темні цятки, то найімовірніше, що у дітей вони також будуть
3 Віруси Як показали останні наукові дослідження в галузі медицини, родимки на повіках зароджуються при регулярно проводяться рентгенах, після радіаційного опромінення і при вірусних інфекціях
4 Фармацевтичні медикаменти Найчастіше невуси локалізуються на повіках і віях внаслідок прийому певних медичних препаратів
5 Гормональний збій Причиною появи доброякісних утворень у верхній частині ока може стати період виношування дитини або перебудова гормонального фону в певний вік у підлітків

Різновиди родимок на повіках

Невуси на повіках можуть бути різними за формою, структурою, розмірами та забарвленням.

Виділяють 2 основних види невусів:

 • Судинні. Являють собою злегка рожеві або червоні цятки невеликого розміру на шкірних покривах, які виникають внаслідок скупчення надмірної кількості кровоносних судин. Причинами їх утворення служать порушення нормального функціонування венозної системи.
 • Не судинні. Мають світло-коричневий або чорний колір і утворюються з меланоцитів — шкірних клітин, що відповідають за забарвлення шкіри. У своїй структурі не містять кровоносних судин і в залежності від глибини знаходження пігментних клітин, поділяються на:
  • Внутрішньошкірні — локалізуються в базальних частинах дерми.
  • Епідермальні — утворюються на поверхневому шарі шкіри і носять назву висячі родимки, так як її верхня частина виступає над верхньою межею епідермісу. Висяча родимка на повіці, як правило, виникає в літньому віці.
  • Змішані — локалізуються в середніх шарах дерми і мають вигляд плоского плямочки, не виступає за верхні межі шкірного покриву.

Симптоми переродження

Родимки є на шкірі кожної людини і більшою мірою вони не несуть небезпеки для здоров’я, однак, треба насторожитися, якщо з ними відбуваються такі зміни:

 • Збільшення розміру внаслідок протікання в клітинах шкіри процесу, що впливає на розростання пігменту. Це може бути ракова пухлина.
 • Дратівливе відчуття, свербіж, поколювання, відчуття стягнутості шкіри в області родимки і хворобливі відчуття.
 • Кровотеча, почервоніння і новоутворення гною.
 • Зміна кольору як повністю всієї родимки, так і частково у вигляді цяток на її поверхні.
 • Повне зникнення невуса.
 • Перетворення зовнішнього вигляду, характеризується появою тріщин, горбків або вузликів на поверхні новоутворення.

При появі цих симптомів потрібно консультація профільного спеціаліста. Категорично протипоказано усувати невуси в домашніх умовах підручними засобами, адже це, на перший погляд, невинне доброякісне утворення може призвести до серйозних незворотних процесів в організмі. Щоб видалити родимку раз і назавжди, потрібно позбутися від її коріння, тільки так можна попередити повторне її зародження.

Як видалити?

Якщо родимки, які з’явилися на оці, не викликають дискомфорт, не заважають, то не потрібно вживати до них жодних заходів. Однак невус, який локалізувався на вії, в куточку ока або всіляко турбує людини, а також якщо з ним відбуваються різні зміни, потребує негайного хірургічного втручання. Видалення родимки на повіці — це ювелірна робота, яку повинен виконувати кваліфікований лікар. Профільні медики пропонують 5 способів, з допомогою яких можна позбутися від небажаних родимок:

Видаляти родимки з повік тільки в крайніх випадках, оскільки є ризик нашкодити зору.
 1. Висічення високою дозою іонізуючого випромінювання. Застосовується переважно для онкологічних невусів. Після процедури не залишається шрамів на місці видалення новоутворення.
 2. Оперативне втручання. Дозволяє повною мірою, без можливості ризику повторення, усунути освіта. Віддають перевагу оперативному висіченню при підозрі на злоякісні утворення. Цим методом вирізають родимки як на нижньому, так і на верхній повіці. Недолік операції — помітні рубці на місці видаленого новоутворення.
 3. Застосування лазера. Ця процедура повністю захищає від інфікування, і медики вважають її кращою для видалення родимок з повік. Лазерна хірургія абсолютно безболісна і не вимагає великих грошових витрат, до того ж, вся процедура займає близько 5-ти хвилин.
 4. Висічення шляхом руйнування наросту рідким азотом мінусової температури. Цей метод в медицині називають кріодеструкцією. Найчастіше його використовують для плоских невусів, чиї межі не виходять за межі верхнього шару епідермісу.
 5. Позбавлення від родимки за допомогою струму. Випалювання доброякісного утворення високочастотним струмом, після проведення цієї процедури залишається малопомітний шрам.

Значення невуса

На верхній повіці

Рідкісне явище — темні цятки на верхній повіці ока. Люди, які тлумачать зародження родимок на шкірних покривах, вважають, що таке розташування говорить про дратівливості людини і вибуховою натурі. Ці люди критичні, часто незадоволені собою і навколишнім світом. Володарі невусів на повіці грізні на вигляд, але легко ранимі в душі, вони емоційні і все приймають близько до серця. Якщо доброякісне утворення з’явилося з боку правої повіки, то, швидше за все, людина має погану стійкість до стресів, і він не вміє тримати себе в руках. Родимка на лівій повіці означає, що людина більш легковажний, непостійний у своїх думках, поглядах і в любові.

Родинка на веке: значение, как удалить, разновидности
Не звертайте особливої уваги на «магічні» тлумачення родимок на нижній повіці і поставтеся до цього з іронією.

Значення невуса на нижній повіці

Що означає для жінок доброякісне утворення, розташоване внизу очі? Відразу можна сказати, що нічого хорошого цей знак не віщує. Представниці слабкої статі з такими родимками часто заводять випадкові романи і розлучаються з чоловіками. Їх поведінка легковажно і сім’я для них далеко не на першому місці. Родимка на нижній повіці будь-якого ока у представників сильної статі вказує на те, що чоловік прихильник бродячого способу життя, і він може за будь-яких обставин кинути дружину, дітей, розірвати стосунки з друзями і змінити місце проживання.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: