З’явилася родимка від сонця: методи профілактики

З’явилися родимки від сонця? В першу чергу це означає, що не дотримуються правил перебування під прямими сонячними променями, а саме у весняно-літній період. Ультрафіолет — найголовніший чинник впливу. Він допомагає виробленню меланіну, що є головним складовим родимки. Надлишок меланіну провокує появу новоутворень. А надмірна кількість родимок — зона ризику, так як це може перерости у злоякісну пухлину. Як з цим боротися?

Появилась родинка от солнца: методы профилактики
Процес зростання невусів ні в якому разі не можна залишати без уваги, навіть якщо це сталося після перебування на сонці.

Чи Правда, що від сонця можуть з’явитися плями?

Родимка (невус) має відтінок від темно-коричневого до коричневого з-за присутності пігменту меланіну. З’являються родимки маленькими, у вигляді невеликого плямочки, потім можуть стати більше або взагалі піднятися над шкірою. За своєю природою невуси не несуть у собі небезпеку, хоча це і доброякісне новоутворення. Але під впливом ультрафіолету вони можуть змінювати розмір, форму, поширюватися по всьому тілу, але небезпечніше здатність перетворюватися в недоброякісну пухлина. Преизбыточное знаходження на сонце, на морі, у водойми може посприяти цьому. Таке небезпечне утворення називають меланома. Саме 60% всіх меланом з’являється після надмірного перебування на сонці.

Чому ультрафіолет несприятливо впливає на шкірні покриви?

Саме ризиковане перебування на пляжі по часу — 10:30-16:30. В цей час найвища активність випромінювання, що піддає небезпеці. Окрашивающийся пігмент меланін, який існував в шкірному покриві, захищає шкіру від ультрафіолетових променів. На сонці рівень меланіну збільшується, щоб захистити шкіру. Цей вплив викликає загар. Після засмаги на шкірних покривах виникають пігментні плями, темно-коричневого і навіть червоного відтінку родимки, веснянки. Але роговий шар грубіє, накопичується еластин, пошкоджується білок колаген. Шкірні покриви стають сухими, з’являються зморшки, а це сприяє розвитку меланом. Ультрафіолет підвищує ризик захворіти на рак шкіри. Велика частина людей просто не помічає поява нових родимок. Але якраз на це слід звертати увагу — чи збільшилася нова родимка. Адже новоутворення можуть викликати рак шкіри.

Група ризику

До групі ризику знаходяться люди:

 • зі світлим або рудим волоссям;
 • з білою шкірою;
 • зі світлими очима;
 • хто дуже швидко згорає від сонця;
 • дорослі, що в дитинстві отримували багато сонячних опіків;
 • чоловіки старше 50-ти років;
 • якщо в родині були зафіксовані випадки появи меланоми.

Щоб мінімізувати ризик, важливо щодня користуватися сонцезахисним кремом перед виходом на вулицю. Всіляко уникати тривалого перебування на сонці, носити захисний одяг. Вкрай важливо заздалегідь попередити появу родимок. Варто раз на рік звертатися до дерматолога, щоб перевірити стан родимок, незалежно від групи ризику. У людей з темною шкірою важче заздалегідь виявити захворювання.

Причини появи родимок від сонця

Головна причина виникнення злоякісних пухлин — ультрафіолетове випромінювання, що пошкоджує меланоцити і тим самим провокує порушення працездатності імунної системи організму. Понижение захисної функції імунітету провокує хаосное розвиток фарбувальних клітин, що загрожує появою пухлини. Після засмаги на сонці у людей з білою шкірою побільше ймовірність заробити нові невуси. Родимки з’являються також з-за гормональних збоїв в організмі, які яскраво виражені під час статевого дозрівання, в період вагітності або менопаузи. Але в такі періоди плями можуть як з’явиться, так і безслідно пропасти.

Ознаки перетворення на злоякісні новоутворення

Щоб убезпечити себе від ризику появи злоякісних пухлин, потрібно тільки спостерігати за зовнішнім станом новоутворень. Якщо родимка стала велика, змінила свій зовнішній вигляд — це привід попрямує до дерматолога і онколога. Сигнали перехідній стадії родимки в меланому:

 • неправильна форма і контури;
 • зміна кольору або колірної гами;
 • новоутворення в розмірі більше ніж 5 мм;
 • роздратування, кровоточивість і тріщини на родимки.

Методи профілактики

Що робити, щоб запобігти виникненню плям? В основному вони з’являються влітку. Тому важливо дотримуватися правил, які згадувалися вище. У перебування на пляжі можна взяти з собою парасольку з широкими полями для захисту. Скоротити перебування на пляжі або не виходить в годину пік. Важливо пам’ятати, що всі захисні креми діють певний час, а коли людина занурюється у воду втрачаються властивості.

Невуси не можна травмувати, так як вони ніжні і можуть сильно пошкоджено навіть при незначному расчесе. Більшість новоутворень не приносять незручності, але трапляється, що в обов’язковому порядку потрібно видалити. Сам процес видалення невусів безболісний і нескладний. Найефективніший метод — лазер. Метод проводиться швидко, безкровно, а головне — сама процедура доступна, так як коштує недорого. Злоякісні утворення видаляють за допомогою хірургічного втручання.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: