Як голитися з родимками і що буде якщо її порізати?

Частий питання серед чоловіків: як голитися якщо на обличчі родимки? Напевно багато хто знає, що ці доброякісні утворення на шкірі можуть бути як абсолютно безпечними, так і навпаки, нести загрозу для здоров’я людини. Буває, що наріст знаходиться в місцях, постійно піддаються впливу. Тоді можна ненавмисно роздряпати родимку або відрізати її зовсім, що часто трапляється в процесі гоління. Відмовитися від використання бритви не вихід. Потрібно звикнути голитися так, щоб максимально запобігти пошкодженню наростів.

Как бриться с родинками и что будет если ее порезать?
Наявність невусів на обличчі у чоловіків може стати причиною випадкового травмування при голінні.

Небезпечно подряпати родимку?

Люди, у яких на тілі знаходяться численні родимки, які до того ж мають аномальні розміри, можуть ненавмисно пошкодити їх. Випадки бувають різні, так можна почути, що «дитина зачепив родимку», «надірвав наріст під час гоління» або «зірвала родимку, коли одягалася». Але що буде, якщо пошкодити невус? В першу чергу деформується сама опуклість і дерма, а також з’явиться біль на місці порізів і проступить кров. Протягом усього періоду загоєння ранки потрібно спостерігати за тим, чи не з’явилися зміни в структурі формі або пошкодженої родимки. Деформовані невуси насамперед небезпечні переродженням в злоякісні новоутворення.

Що буде якщо порізати родимку під час гоління: наслідки

Іноді невинна родимка на тілі, може спричинити за собою серйозну патологію — рак шкіри. Спровокувати переродження доброякісної освіти на шкірі в злоякісну пухлину може звичайний поріз бритвеним верстатом або ж якщо просто подряпати родимку до крові. Чим крупніше невус, тим вище ймовірність зараження крові. Зовні нарости на шкірі ніяк не видають себе, але саме в їх клітинах таїться небезпека. При порізі клітини меланоцити (це спеціальні клітини, що відповідають за вироблення меланіну, при надмірному скупченні якого і утворюються темні опуклості на тілі, звані родимками або невусами) можуть проникнути в кров і спричинити за собою утворення злоякісної пухлини.

Що робити при деформації нароста?

Перша допомога

Що робити, якщо вийшло ненавмисно зрізати родимку при голінні? Кожній людині важливо знати ряд заходів, які допоможуть уникнути небажаних наслідків від пошкодженого наросту. Зірвану або порізану родимку необхідно обробити наступним чином:

  • першим ділом потрібно зупинити кров, якщо вона є і допоможе в цьому перекис водню;
  • далі накладають пов’язку-компрес або просто тримають шматочок бинтика, змоченого пероксидом водню протягом 20-ти хвилин;
  • після зупинки крові, ранку промивають лікарських антисептиком «Хлоргексидин» або йодовым розчином;
  • щоб запобігти повторне деформування доброякісного утворення, роблять пов’язку з бинта.

Після надання першої допомоги, треба обов’язково звернутися до лікаря, щоб він оцінив характер пошкодження. При несильному порізі достатньо буде тільки накласти стерильну пов’язку, попередньо обробивши ділянку антисептичним засобом. Але якщо зріз сильний, то буде потрібно діагностичне обстеження наросту для виключення злоякісної пухлини і подальше відповідне лікування.

Треба до лікаря?

Якщо пошкодили невус в процесі гоління, то необов’язково відразу відвідувати лікаря. Потрібна допомога медичного працівника, якщо пошкоджений наріст змінився в розмірах, поміняв колір, почав хворіти або лущитися. Потрібна консультація профільного медика, якщо з’явилося кровотеча або відірвалася родимка або на ній стали рости волосся. В таких випадках потерпілому необхідна консультація лікаря-дерматолога.

Лікувальні заходи

Можна голити особу і випадково зачепити невус, але панікувати у такому випадку не варто, а слід якомога швидше приступити до лікування. Терапевтичні заходи потрібні, щоб запобігти проникненню в ранку інфекцій. Ділянка з деформованою внаслідок гоління родимкою обробляють антисептичним розчином і зупиняють кровотечу, а відірваний невус віддають в лабораторію на визначення його характеру. Якщо наріст пошкодився при голінні частково, то лікар випише направлення на його повне відсікання. Процедура безболісна і не займає багато часу. Видаляти висячий шматочок доброякісного освіти в домашніх умовах вкрай небезпечно. Профільні медики не рекомендують перев’язувати наріст нитками або чекати поки він сам відпаде. Потрібно якомога швидше видалити родимку, щоб залишки меланіну не проникли в кров.

Заходи безпеки

На тілі кожної людини присутні темні цятки, для пошкодження яких не обов’язково прикладати багато зусиль, досить випадково порізати їх бритвою або зачепити довгим нігтем. Але якщо дотримуватися певних порад, то вийде зберегти цілісність наростів і тим самим запобігти розвитку серйозної хвороби — меланоми.

Назва заходів Опис
Гігієна рук Важливо дотримуватися гігієни і естетику рук, зокрема, нігтів, які повинні бути завжди підстрижені до потрібної довжини
Особлива уважність під час купання Часто обривають родимку при надмірної старанності в дотриманні особистої гігієни, коли в процесі купання користуються скрабами або жорсткою мочалкою, забуваючи про проблемні ділянки на тілі. Здираються опуклості на шкірі і при невнімательном поводженні з рушником після купання, а також в процесі гоління, зрізуючи наріст бритвеним верстатом
Вибір одягу Здерти невус можна вузької одягом, тому рекомендується вибирати вільний крій вбрання, який максимально убезпечить від тісного контакту з родимкою

Важливо стежити за своїм здоров’ям, не пускати видужування пошкоджених родимок на самоплив і не займатися самостійним лікуванням у домашніх умовах. Деформовані доброякісні утворення можуть вмить перетворитися на злоякісні пухлини і призвести до незворотних наслідків для людини.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: