Плями після видалення родимки: причини, що робити

Усунути родимку без сліду можливо виключно тоді, коли вона має невеликий розмір. Однак до видалення найчастіше вдаються при великих і об’ємних невуса, які заподіюють естетичне незручність або ж викликають певні побоювання. Тому плями після видалення родимки — поширене явище, яке може утворитися при застосуванні різних маніпуляцій, будь то видалення лазером або хірургічним шляхом.

Пятна после удаления родинки: причины, что делать
Після проведення процедури по видаленню невусів якийсь час на ділянці шкірі буде пляма, яку потрібно обробляти для кращого загоєння.

Причини появи плям після видалення родимки

Плями на місці видаленої родимки утворюються з-за маніпуляцій, що проводяться з шкірними покривами, і ніяк не залежать від способу, який застосовувався. Чинниками появи пігментації виступають:

  • Масштаб і глибина освіти. Поява плями безпосередньо пов’язане з розміром родимки, чим вона більша, тим більш імовірно, що після позбавлення від неї утворюється шрам або пігментація.
  • Спосіб позбавлення від родимки. Якщо проводиться видалення лазером, то ймовірність утворення пігментації нижче, так як при процедурі не зачіпають глибокі шари шкірного покриву. Якщо ж застосовується хірургічне втручання, то велика можливість появи червоних плямочок, які часто усуваються протягом 6-ти місяців.
  • Неправильний догляд за віддаленим освітою. Після видалення родимки існує ряд заборон, які повинен дотримуватися пацієнт. Наприклад, потрібно уникати контакту ранки і сонячних променів, поки область колишнього освіти не заживе і не прийме звичайний колір шкіри. У випадку недотримання принципів догляду на місці ранки може з’явитися пігментну або біла пляма.

Які бувають плями?

Пляма, яке залишилося на місці після видалення родимки, може мати різний розмір і відтінок:

  • Червона пляма. Утворюється, коли ранка не встигла затягнутися, а скоринку з неї вже здерли. При такому вигляді плямочки не виключено інфікування пошкодженого шкірного покриву, що загрожує серйозними ускладненнями.
  • Біла пляма. Спостерігається, якщо родимка видалялася лазером. У більшості людей цятки білого кольору самі проходять протягом півроку, але у деяких пацієнтів залишаються на все життя.
  • Рожева пляма. З’являється в той момент, коли з ранки відпадає скоринка. Шкірний покрив стає природного кольору через 3 місяці після усунення освіти.
  • Чорне або темна пляма. Спостерігається після проведення маніпуляцій з видалення і не залежить від способу позбавлення від невуса. Слід являє собою скоринку, яка виконує захисну функцію і захищає ранку від інфікування. Після того як місце видалення гоїться, темна скоринка відпадає саме по собі.
  • Коричнева пляма. Говорить про те, що при процедурі освіту було видалено не до кінця. У такій ситуації важливо звернутися до лікаря, щоб призначити ще одне усунення родимки у разі необхідності.
  • Пігментна плямочка. Утворюється на місці зниклого невуса, коли не дотримуються принципи догляду за родимками після видалення. Найчастіше причиною появи виступають промені сонця, що потрапили на ранку в процесі загоєння.
  • Фіолетова пігментація. Найчастіше спостерігається, якщо в рану потрапила інфекція і під шкірними покривами починається запальний процес. Іноді область травмування темніє і тоді, коли невус був не до кінця видалено з-за цього розвивається злоякісна пухлина. В такому випадку людині слід негайно відвідати лікаря.

Що робити?

Загоєння шкірного покриву відбувається в кожному індивідуальному організмі своєю чергою, тому в разі утворення маленьких цяток не варто переживати. Коли у людини хороший імунітет, після загоєння місце ураження прийме природний відтінок і пігментації не залишиться. Якщо ж імунітет ослаблений, ймовірно, поява рожевого сліду, що є природним процесом. Пройде пігментація через 6 місяців. Сліди рожевого відтінку не потребують лікування, а вимагають виключно дотримання тих принципів догляду за ранкою, які були обговорені з лікуючим лікарем.

У випадках же, коли у пацієнта з’являються плями іншого кольору і спостерігається додаткова симптоматика у вигляді підвищення температури тіла, виділення з рани гною і больових відчуттів у місці усунення невуса, важливо негайно звертатися за допомогою до фахівця і не займатися самолікуванням. Тільки лікар може призначити необхідну терапію, оскільки новоутворення деяких плям загрожує важкими ускладненнями.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: