Родимка поміняла колір: причини, методи видалення

Рожеві і червоні утворення на шкірі, в основному, безпечні — це плями судинного походження. А ось чорні і сині невуси можуть таїти в собі ризик виникнення меланоми. Найчастіше синє або сіро-блакитне пляма є просто звичайним скупченням пігменту, але все ж, бажано спостерігати його у фахівця. Якщо невус почорнів, потрібно терміново звернутися до дерматолога або онколога. Можливо, він перетворюється на рак. Чорна родимка не страшна в тому випадку, коли вона з’явилася вже давно і на тілі є й інші чорні родимки.

Родинка поменяла цвет: причины, методы удаления
Метаморфози з кольором родимки можуть бути першим сигналом розвитку небезпечного шкірного недуги.

Причини зміни кольору невуса

Несподівано родимка поміняла колір. Не варто сильно панікувати з цього приводу. Родимки або невуси, як їх називають у медицині, бувають різних відтінків. Невуси, по суті, є скупченням пігменту та бувають різних кольорів:

 • коричневого і його відтінків;
 • червоного;
 • рожевого;
 • тілесного (безбарвного);
 • синього (сіро-блакитного);
 • чорного.

Якщо родимка змінилася, необхідно поставитися до цього максимально серйозно. Родимка змінює колір, і цей процес в більшості випадків негативний для організму. Потемніла вона, посвітлішала — неважливо. У будь-якому випадку існує можливість виникнення меланоми. Тому такі зміни потрібно обов’язково показувати дерматолога.

Небезпечні характеристики родимки, при яких обов’язково слід звернутися в медичний заклад:

 • невус загноїлося;
 • виділяється кров або сукровиця;
 • родимка змінила колір в результаті спроби самостійно видалити освіта;
 • вона свербить, потріскалася, запалилася;
 • невус світлішає;
 • родима пляма змінило форму і/або змінилося в розмірі.

Коли ж почала набувати колір недавно з’явилася тілесна родимка, це менш ризиковано. Адже колір плями отримують при опроміненні ультрафіолетом (на світлі). У будь-якому випадку до лікаря в такій ситуації звернутися буде незайвим. Не варто допускати навіть самого мінімального ризику виникнення раку шкіри.

Родинка поменяла цвет: причины, методы удаления
Якщо видозміна родимки — результат розвитку меланоми, її обов’язково потрібно видаляти.

Методи видалення родимок, що змінили колір

Зміна кольору родимки — серйозний привід звернутися до дерматолога або онколога. Лікар, швидше за все, призначить здати аналізи і провести біопсію. Далі, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного випадку, буде обраний метод видалення. Існують такі методи видалення родимки:

 1. Хірургічний: вирізання скальпелем під наркозом. Потім шкіра акуратно зшивається медичними нитками. Операція недлительная. Матеріал освіти потім можна буде відправити на гістологію.
 2. Лазерний: лазером родима пляма безкровно знищується, анестезія не потрібна. Слідів практично ніколи не залишається. Єдиним мінусом є відсутність матеріалу для проведення гістологічних досліджень після процедури.
 3. Електрокоагуляційний: невус видаляють за допомогою электроволн. Сучасний і безпечний метод. Дозволяє провести гістологію після висічення. Можливість появи слідів в результаті операції вище, ніж при використанні лазера.
 4. Криоразрушение: родима пляма знищується під впливом рідкого азоту. Гістологію в результаті не зробиш, але хворобливості і шрамів теж не залишається.
 5. «Сургитрон»: видалення невусів з допомогою радіохвиль. Результати операції ідентичні висіченню лазером.

Неважливо, світлий невус або темний, він завжди буде джерелом потенційної небезпеки, краще бути впевненим в доброякісності такої освіти. Лікарі не у всіх випадках призначають видалення невуса, якщо пацієнт сам не хоче від нього позбавлятися з естетичних причин. Найчастіше дерматолог призначить графік планових відвідувань для спостереження за підозрілими плямами. Видаляють ж тільки небезпечні родимки й найчастіше за результатами біопсії.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: